Skocz do zawartości
majeranek91

Laptop do 4500zł do grafiki 3d i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam jakiegoś laptopa, który ma mi głównie służyć do grafiki 3d, ale nie ukrawając z chęcią pograłbym na nim w jakieś nowe gry. Generalnie to tyle ^^. Nie mam jakiś specjalnych wymagań, może jedyne co to, żeby miał te 17".

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Asus G73JH przekracza mój budżet :/ 4500zł to już napięte maksimum.

 

Jeśli chodzi o della 1749 to cały czas po głowie mi chodzi i jak na razie jest na pierwszym miejscu, ale cały czas szukam innej (lepszej) alternatywy. ;]

 

Dawajcie jeszcze jakies propozycje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam jakiegoś laptopa, który ma mi głównie służyć do grafiki 3d, ale nie ukrawając z chęcią pograłbym na nim w jakieś nowe gry. Generalnie to tyle ^^. Nie mam jakiś specjalnych wymagań, może jedyne co to, żeby miał te 17".

 

Pozdro

 

Zdajesz sobie sprawę, że nie ma laptopów z matrycą nadającą się do pracy z grafiką? Dawno nie widziałem laptopa na czymś innym niż TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełności zdaję sobie sprawę z tego, że do grafiki to najlepszy jest pecet. Tylko o co chodzi, że nie ma takich matryc? Chodzi o rozmiar? Bo to w zasadzie nie jest problem, wystarczy dobry monitor 24" i sprawa załatwiona ;]

 

Btw. czym jest TN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełności zdaję sobie sprawę z tego, że do grafiki to najlepszy jest pecet. Tylko o co chodzi, że nie ma takich matryc? Chodzi o rozmiar? Bo to w zasadzie nie jest problem, wystarczy dobry monitor 24" i sprawa załatwiona ;]

 

Btw. czym jest TN?

 

TN to najgorsze jakościowo matryce z tak kiepską char. kątową że inne są barwy na dole ekranu niż na górze przy patrzeniu idealnie na wprost ekranu (widać to doskonale kiedy wyświetlimy np. na cały ekran pomarańczowy kolor - to obrazuje rozjazd barw). Dodatkowo mają one na prawdę 262 tys. barw a nie 16,77 mln (za pomocą 262 tys. przy pomocy ditheringu symuluje się brakujące barwy pośrednie, co jest obarczone niedokładnością i efektami ubocznymi).

 

O co chodzi że nie ma takich matryc? - właśnie o to chodzi że praktycznie tylko TN są w laptopach ... a brakuje IPS/PVA z 10 bit korekcją gamma

 

To prawda że wystarczy dobry monitor 24" (np. NEC PA241W ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee, ten vaio nic specjalnego, nie zależy mi za bardzo na matrycy full HD. Większy priorytet mają dobre podzespoły.

 

Fajnego asusa wypatrzyłem:

SZOK POTĘGA ASUS G51JX 4x2,8 I7/GTS360!!!/FULL HD (1102462424) - Aukcje internetowe Allegro

 

Porządna karta, porządny procek. Co prawda matryca 15,6", ale jak było powiedziane wyżej jak się już na prawdę na poważnie zajmę grafiką to na bank kupie monitor dodatkowy. Co myślicie o tym asusie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...