Skocz do zawartości
matpio7

Zestaw do OC i późniejszej rozbudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam celerona D 310 i słabą płytę główną FIC P4M-RS350\L (nic nie mogę odkręcić <_< ), a chciałbym się pobawić w o/c. Nie wiem czy opłacałoby się kupować mobo do tego procka.

Czy procek się w ogóle dobrze kręci? Bo nie chciałbym wyrzucać kasy na coś co ma znikome efekty.

Poradźcie coś, proszę. Jeśli podkręcanie ma jakiś sens, to jakie mobo wybrać.

 

W niedalekiej przyszłości kolega ma mi sprzedać Pentium 4 (nie wiem dokładnie jaki) z płyta również bez mozliwości podkręcania, 2GB RAM, grafy i dysku nie pamiętam. Mówił, że całość za ok 50zł :blink: .

 

Z tego co wiem to Pentiumy mają LGA775, a mój celek (na pewno) socket 478.

 

Tak więc jakie (jeśli to opłacalne) kupić mobo do mojego Celka :wink:

 

Co do doświadczenia z o/c to u innego kolegi Athlona x2 5000+ 2.6 GHz udało mi się zrobić 2.9, ale był trochę niestabilny, a jak napięcie 1.4 się dało to tep CPU ponad 90*C i się komp wyłączał (po ustawieniu zabezpieczenia w BIOSie).

 

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do doświadczenia z o/c to u innego kolegi Athlona x2 5000+ 2.6 GHz udało mi się zrobić 2.9, ale był trochę niestabilny,

 

No to to akurat żadne osiągnięcie, tym bardziej, że był niestabilny, ale nie od razu Rzym zbudowano ;)

 

Pod tego celka nic nie kupuj, coś byś tam podkręcił, ale to będą puste MHz. Jak chcesz poczuć jakiś sensowny przyrost mocy to złóż coś nowego na LGA775, jakieś mobo na G31, do tego Pentium DC, ze 2gb ramu i komputer o niebo lepszy będzie. Ewentualnie AM3 ale to wyjdzie drożej. Zostaje jeszcze AM2, ale to akurat nie ma nic ciekawego do zaoferowania. LGA wyjdzie tanio i wydajnie, z drugiej jednak strony możliwość późniejszej rozbudowy będzie dosyć ograniczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to to akurat żadne osiągnięcie, tym bardziej, że był niestabilny

Dziś u niego byłem i już jest 3.01GHz stabilny.

 

A wtedy był niestabilny, bo było za małe napięcie, a jak się podniosło, to procek po załadowaniu windy się wyłączył (ustawiłem w BIOSie zabezpieczenie na 90*C, czyli maksymalne).

 

Dziś odkurzyliśmy cały komp, wymieniłem pastę termo na b. dobrą ceramiczną (była stara silikonowa). Teraz na napięciu 1.475V jest temp 65*C w idle, a przed zmianą na 1.425 było 90*C w idle.

 

Teraz pytałem specjelisty o jakieś nowe chłodzenie pod procka (teraz jest BOXowe).

 

A może Ty mógłbyś coś doradzić? Uprzedzam, że jako uczniowie lat 14 mamy ograniczone fundusze, a w obydowie ni am żadnych innych wiatraków. Myślimy nad zakupem jednej 140 i 80 do obudowy.

 

Takie pytanko: czy chłodzenie wodne daje faktycznie takie dobre efekty? I ile taki zastaw kosztuje? By widziałem na zdjęciach z neta to jest pompka, zbiornik z płynem i taka jakby głowica na procka.

 

I jaszcze co znaczy

mobo na G31

, bo ja się tak w skrótach nie orjętuję :wink:

___________________

PS: A takiego Pentiuma 4 to opłaca się podkręcać? czy tak jak z moim Celkiem??

 

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszedłem za radami NeoMagNeT i maro0912 i pomyślałem, żeby kupić jakąś fajną płytę główną z możliwością OC (na LGA775). Do tego Celerona D (jedno rdzeniowego) albo Pentiuma 4 (jedno rdzeniowego). W przyszłości kupiłbym jakiegoś Core 2 Duo albo Quad. Komputer miałby służyć do grania. Do tego 1 albo 2GB RAMu. Mój kolega ma jakiegoś Pentiuma 4, 2GB RAMu i mu śmiga Call of Duty 4. Nie wiem jaką ma grafe.

 

Ogólnie chcę kupić:

MOBO z możliwośćią na LGA775 z możliwością dobrego OC

na razie Celeron D albo Pentium 4

2GB RAMu (wydaje mi się że potrzeba DDR2, no chyba że DDR1 to mam 512MB)

jakaś fajna grafa (na forum czytałem, że taka jest dobra)

 

Czy taki zestaw będzie dobry? Jeśli nie, to co zmienić?

 

Jeszcze: czy lepsze są procesory Intela, czy AMD (wydajność) i które się bardziej grzeją? No jeśli AMD to polećcie coś z AMD :wink:

 

Z góry dzięki. Pozdrawiam

Edytowane przez matpio7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi które są wydajniejsze, a które się bardziej grzeją. No i oczywiści mi na OC zależy.

Prosiłbym o konkretne modele CPU, RAM, MOBO i grafy.

Edytowane przez matpio7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, pomóżcie.

I jeszcze takie pytanie trochę poza tematem: jeśli w płycie mam 4 sloty na RAM, mam w jednej kości 512MB, to mogę dokupić 2x256MB i 1x512MB (wszystkie w tej samej częstotliwości). Miałby wtedy 2x256 i 2x512MB. Czy nie powodowałoby to zawieszeń systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Grinch.

A co do pytania o zestaw komputerowy to sprecyzuję swoje oczekiwania:

 

  • MOBO: chciałbym płytę umożliwiającą dobre OC. Słyszałem, że ASUS dostarcza z MOBO płyte z oprogramowaniem do OC. Powinna mieć złącze LGA775, gdyż planuję późniejszą rozbudowę, a na takim złączu są i Celerony D/Pentium 4 i nowsze Core 2 Quad. Czy uważacie, że PCI-e 2.0 się przyda, czy wystarczy zwykłe PCI-e?
  • CPU: Na razie chciałbym kupić jakiś Pentium 4 (na konkretach się nie znam - doradźcie coś) albo Celka D 325J/326. No chyba że polecacie inne w podobnej cenie.
  • RAM: no właśnie... Dałoby się do tego starego Pentiuma/celka dać od razu DDR2? Czy będzie to pasować do MOBO? jeśli tak to chyba 1GB. Później ewentualnie 2.
  • GRAFA: nadająca się do "nowszych" gier, np: ATI RADEON HD 4870 (na forum polecają) albo coś innego podobnego. Zależy mi na wydajności w grach.
  • ZASILACZ: jakiś zasilacz który mi to uciągnie, stabilny (o/c), i w miarę możliwosci nie za drogi :)
Dysk, kartę AUDIO, DVD już mam.

 

Liczę tak:

 

MOBO: 270-370zł

CPU: 30- 70zł

RAM(1GB): 70-120zł

GRAFA: 200-400zł

---------------------

razem 570-960zł

 

Dobrze to oszacowałem (bez zasilacza)? Jeśli nie to podajcie, ile by mnie to mogło kosztować?

Edytowane przez matpio7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...