Skocz do zawartości
Fish

Komputer do 1200 max 1300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Razem z płytą otrzymam wszystkie neizbędne kabelki ? Sata,ata itp ?

 

Tak wszystko będzie.

Zasilacz mam chyba na 24 piny a płyta ma 20pinowe, w takiej sytuacji przejściówka ? Czy można jakoś inaczej ?

 

Wtyczka nie jest rozpinana?

Ile realmych GB ma ten samsung 500GB ?

 

~465GB Edytowane przez Grinch
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, Grinch. No Wtyczka niestety nie jest rozpinana z tego co pamietam. Ma jedynie jakas oddzielna wtyczke 4 pinową, ale ona jest pod pentrium4 czy jakos tak, bo to troche starsza konstrukcja chiefteca.

 

 

 

Sorry, że post pod postem, ale mam bardzo istotne pytanie. Mianowicie zasilacz mam taki - Zasilacz CHIEFTEC HPC-420-302-DF - 420 W :: Zasilacze - AREST.pl Sklep Komputerowy Wrocław

 

Proszę mi powiedzieć, co mam kupić konkretnie aby podłączyć go do płyty m3a785GM-LE i dysku na sata2 ?? Najlepiej jakiś odnośnik do allegro czy jakiegoś sklepu internetowego. Pozdrawiam

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

A jeszcze odnośnie wtyczkli atx do płyty głównej. Jak mam w płycie gniazdo na 24 piny, a w zasilaczu mam 20 pinowy i oddzielnie jakiś 4-pinowy, który wedle napisu na pudełku służy do p4, to będzie działać 20+4 takie podłączenie ?

 

edit:

 

wygląda na to, że wszystko powinno śmigać bo zasilacz obsługuje standard 2.0, zresztą na tej stronie jest wszystko opisane- http://www.highpowersupply.com/hpc420302df.html więc nie powinienem mieć powodów do obaw. Swoją drogą to całkiem niezły ten zasilacz jak na stosunkowo starszą konstrukcje. Wybór nie był przypadkowy :) pozdr

Edytowane przez Fish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka P4 (2x żółty + 2x czarny) służy do zasilania procesora.

 

Wtyczka 4pin bedąca przedłużeniem wtyczki 20pin do 24pin ma przewody w kolorach: 1x żółty, 1x czarny, 1x pomarańczowy, 1x czerwony.

 

Możesz spokojnie podłączyć wtyczkę 20pin pod gniazdo 24pin oraz wtyczkę P4 do zasilania cpu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już ładnie śmiga :)

 

Jaką temperature macie na prockach ? U mnie oscyluje generalnie wokół 40 stopnii, czyli chyba raczej ok ? Nie jest bynajmniej to, co na lapku i cpu AMD ql-64 i 75 stopniach, ale to inna bajka ;)

 

I druga kwestia zrobiłem sobie na razie jedną partycje na system, mniejszą - 45GB. Jak najabardziej optymalnie podzielić reszcze przestrzeni ? Dwie partycje po ok 200GB ? System ntfs

 

Nie instalowałem na razie żadnego oprgoramowania dołączonego przez Asrocka, co byście radzili zainstalować ? Co się przydaje i jest generalnie użyteczne ?

 

Nawet cicho to wszystko chodzi, ale słychać troche tego chiefteca, ma dwa wiatraki i pewnie dlatego tak jest, no ale z tym poza wymianą to raczej chyba nic nie zrobię.

 

A i jeszcze mam takie pytanie, w menedrzeże urzadzeń mam jakiś port podczerwieni, co to właściwie jest ? Jest irda wbudowana w płyte ? Komorka mi nic nie wykryła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. 40*C w Windowsie/biosie tak? To odpowiednia temperatura.

Ad2. Dzielenie dysku to sprawa indywidualna. Ale opcja 45/200/200 wydaje się ok.

Ad3. OC Tuner do kręcenia i kontroli napięć/obrotów. Nie musisz co chwilę do biosu wchodzić aby zmieniać parametry pracy. Nic innowacyjnego ale się przydaje :). Drugi to IES. Zmniejsza taktowanie procesora oraz napięcie w momencie gdy nie jest wymagana taka moc obliczeniowa - to samo co w lapkach. Jest jeszcze ASRock InstantBoot do szybkiego uruchamiania komputera, ale nie korzystam z tego :P

 

Ad4. U mnie też zasilacz jest najgłośniejszy i ciągle nie mam czasu aby wymienić w nim wentylator. Musisz się przyzwyczaić albo wymienić :P

 

Ad5. Nic mi nie wiadomo, aby płyta miała port podczerwieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, tym razem szukam komputera dla kuzyna. Ma to być gotowy, złożony komputer, także prosiłbym o linki do takowych zestawów.

 

Komputer ma być przeznaczony do gier, multimediów i photoshopa.

Platforma raczej amd, bo w tej cenie raczej wydajnościowo amd wypada lepiej (?)

Dysk minimum 500GB, wiadomo jesli finansowo uda się wiekszy to bedzie dobrze.

Kwota 1200 max 1300zł.

 

Pozdrawiam :)

 

PS: Gdy wcześniej zakłądałem temat to zerwało mi połączenie, także troche skróciłem posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon II x2 240 s.AM3 BOX 219,00

Asus M4N68T-M LE nForce630a s.AM3 189,00

VRAM DDR3 2GB 1333 CL9 169,00

Gainward GT240 512MB 128bit PCI-E DDR3 279,00

Samsung 500GB 16MB HD256GJ F3 sATA-2 159,00

Logic B9 biała USB 2.0 TAC 1.1 79,00

Fortron FSP350-60APN 350W 119,00

Samsung SH-S223C SATA Black OEM

 

1288zł w Proline.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz tutaj doradzamy co sie najbardziej oplaca kupic biorac pod uwage cene/wydajnosc/mozliwosci OC ... a nie wybierac z gotowych zestawow mniej wiecej na zasadzie "mniejszego zla" :damage_wall:

No ale to twoje pieniadze wiec zrobisz jak zechcesz ;-)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze te 'gotowe' zestawy co sa co, fabrycznie montowane ze specyfikow ? Normalne czesci co leza na sklepie bo nikt nie kupuje. Sa oczywiscie produkty markowe producentow takich jak Dell czy HP, ale to jeszcze mniej oplacalne bo drogie. A wszystko jest robione z czesci zwyklych.

Zestawy purepc to konfiguracje sprzetu, ot co. A w esc mozna kupic to jako 'zestaw', chodzi o to ze nie musisz wrzucac do koszyka wszystkiego osobno i tyle. Zadnej roznicy. Tak wiec zloz pc'ta z najlepszych czesci, a wiec tych ktore sam dobierzesz, a zlozyc mozna samemu (najlepiej, a nie przez gosciaa ktory ma to w d) albo sklep Ci zlozy do kupy za kilka zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że gdybym zamówił te części pojedynczo to nikt by później tego nie złożył, bo kuzyn nie potrafi, a ja sam nie wiem kiedy będe i tylko z tego powodu chce zestaw, oczywiście nie firmowy della czy hp, bo to przerost formy nad treścią, a raczej marki nad zawartością.

 

W takiej sytuacji albo skorzystam z tego kongiruratora na proline, albo skorzystam z zestawu purepc na esc.pl.

 

Mam jescze jedno bardzo konkretne pytanie, czy zmienialibyście coś w tym zestawie purepc ? Wiadomo, zestaw na czerwiec, a czerwiec sie konczy wiec co nieco moglo sie zmienic.

Rozumiem, że chipset nforce630A jest znacznie lepszy od 790GX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest lepszy - płyta gł. jest najtańsza/tańsza poprostu;

 

Tu akurat nie ma to większego znaczenia, ten komputer ma poprostu działać a o ile np. pamięc ram nie pogryzą się z płytą gł to problemów nie będzie i różnicy czy to nForce, czy AMD (Chipset);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram zmieniłem na OCZ, jest do wyboru jeszcze goodram, ale wydaje mi się, ze OCZ bedzie lepszy.

Dysku niestety nie ma juz na stanie wiec wybrałem 502HJ, mysle ze to dobry wybór.(?)

Zasilacza fortorna nie ma na stanie wiec pewnie doloze i bedzie tagan o 20zł droższy, ale i 50W wiecej.

Jeśli chodzi o grafe to nie ma jej akutalnie na stanie, moglbym plus/minus dołożyć do tej grafy (Gainward GT240 512MB 128bit PCI-E DDR3 279,00zł) 30-40zł, będzie coś lepszego ? Może to samo tylko, że na ddr5 albo Gigabyte 9600GT 512MB 256bit ?? Jak sądzicie ?

Co do płyty to nawet dokładając jakąś nieznaczną kwotę raczej nic lepszego nie wynajdę, o ile się nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...