Skocz do zawartości
R33

GTX 275 x2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kartę graficzną GeForce GTX 275 Golden Sample 896 MB Ram. Czy jak podłączyłbym drugą kartę taką samą to bardzo wpłynęło by to na moc obliczeniową mojego kompa i poprawiło wydajność w grach, o ile gdzięś % ? Czy np bardziej opłaca kupić się inną grafę np Radeona 5870, albo GTX 480 ?

 

Mój komp to:

Samsung SH-S223B SATA (black) ()

Gainward GeForce GTX 275 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 NQ

BeQuiet PurePower L7 530W

Cooler Master Elite 330 (Black)

AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

AsRock M3A785GXH/128M /AMD 785G, DDR3-1600/

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz może być deko za słaby. bez oc powinien pociągnąć, ale po to na bank nie.

wzrost powinien być średnio +65%. gorzej może być z chłodzeniem kart z racji rozkładu gniazd na płycie.

od razu z góry piszę że płyta wspiera sli.

Edytowane przez bzzzzzz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dośc słabym procku, jakim jest PII X4 (w porównaniu do i7) możesz odczuć różnice jedynie w bardzo wysokich rozdzielczościach. Sama obsługa SLI też zabiera trochę mocy obliczeniowej procesora. Na Twoim miejscu podkręciłbym procesor do 3,6 - 3,8GHz, ewentualnie wymienił grafikę na max HD5850. Wtedy nie trzeba wymieniać zasilacza - 550W spokojnie ciągnie i7 @ 4,8ghz + HD5870.

Edytowane przez BArt_X
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę graficzną GeForce GTX 275 Golden Sample 896 MB Ram. Czy jak podłączyłbym drugą kartę taką samą to bardzo wpłynęło by to na moc obliczeniową mojego kompa i poprawiło wydajność w grach, o ile gdzięś % ? Czy np bardziej opłaca kupić się inną grafę np Radeona 5870, albo GTX 480 ?

Nie pchaj sie w sli.

Karty kolo siebie grzeja sie mocno, pradu zra mnostwo i nie wszystkie tytuly gier sa wspierane dla cf/sli.

Jak masz fundusze to kup jedna gtx 480.

Zasilka bedzie na styk...

 

p.s... to jest tak jak sie kupuje zasilacz dla odpowiedniej konfiguracji.

To nie zlosliwosc w Twoim kierunku tylko zlosc na ludzi, ktorzy wpychaja innym zasilacze na styk.

Zawsze bierze sie zasilke ze sporym zapasem a nie wyliczona co do grosza... takie cipienie sie :angry:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli np jak chciałbym tego Radka 5870 to musiałbym dokupić lepsze zasilanie? A jak to jest z pozostałymi podzespołami, bo słyszałem, że jak jest jakiś słaby podzespół w PC, to komp nie wykorzysta całej swojej mocy tylko tyle na ile pozwoli najsłabszy podzespół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawą do rozbudowy o drugą kartę, jest wymiana zasilacza. przy 5870 też warto wymienić zasilacz. twój BQ ma ledwo ciut ponad 400W realnej mocy. tak więc weź coś co ma przynajmniej 700W na 12v. będzie zdrowy zapas na cf czy sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli np jak chciałbym tego Radka 5870 to musiałbym dokupić lepsze zasilanie? A jak to jest z pozostałymi podzespołami, bo słyszałem, że jak jest jakiś słaby podzespół w PC, to komp nie wykorzysta całej swojej mocy tylko tyle na ile pozwoli najsłabszy podzespół?

 

Nie no do 5870 Twoj zasilator wystarczy, ale dla cf/sli to juz trza kupic cos mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...