Skocz do zawartości
HellGoat

Komputer + Monitor za 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

No i wybrałem się dziś do proline jak i do komputronika,.. że o Sferis nie wspomnę.

 

Oczywiście są spore problemy z zamówieniem GoodRAM 2x2GB, ale to poszukam w innych sklepach.

 

Sprawa wygląda tak, ze odradzali mi i w proline i w komputroniku (choć tu mówili że są porównywalne) zakup Radka 4890. Upierałem się, że z tego co wiem np z tego forum, to raczej się mylą, i facet z komputronika troche skapitulował, a ten z proline zapierał się jak mógł. (pewnie miał za dużo GTX 260 na magazynie - polecał Gainward)

 

I tutaj moje pytanie do was, procesor wybrany, pamięci też, zasilacz również i płyta główna.

 

Mam teraz 2 problemy - po pierwsze karta grafiki --> podobno te radki trudno dostać, bo wszyscy produkują już serie 5xxx. nVidii jest dużo więcej. Czy upierać się by sprowadzono mi np tego radka: Radeon 4890 HIS 1GB HDMI&DVI (PCI-E) iCooler x4 Link

 

Czy przystać na GeForce 260 GTX np Gainward SC lub Palit.

 

Sprawa która wyszła dziś to obudowa.

Podiadam raczej "średniej" klasy obudowę - mianowicie Tracer tro-626. Koleś w Komputroniku doradzał jej zmianę, bo 'wszystko się ugotuje' .

Zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o budę to warto zmienić na coś lepiej wykonanego i z lepszą wentylacją.

GTX 260 jest słabszy od HD4890. Powiedz, że nie chcesz GTX. I, że jak mają problem z tym to kupisz w innym sklepie.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej brać:

1. XFX Radeon HD4890 1024MB DDR5/256b T/D PCI-E cena 680 zł

2. Gigabyte Radeon HD 4890 SuperOC, 1GB DDR5 cena 740 zł

3. Radeon 4890 HIS 1GB 2xDVI (PCI-E) cena 719zł

4. Sapphire VP nigdzie nie moge znaleść.. :/

??

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem zestaw - ma do mnie dojść w piątek, bądź sobotę.

Będzie on wyglądał tak:

AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX

Gigabyte GA-MA770T-UD3P PCI-E s.AM3

GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9

HIS Radeon 4890 i-cooler

Chieftec (GPS-550AB-A) 550W bulk

SilentiumPC Gladius GD-400 Pure Black

 

Mam nadzieję że dokonałem dobrego wyboru, i ten sprzęt będzie mi długo służył. Dziękuje wam za pomoc w doborze sprzętu, a w szczególności andrew777.

Nareszcie koniec myślenia nad kupnem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak pytam, ale nie chciałbym mieć na styk zasilacza. Więc, powiedz, czy on gwarantuje mi bezpieczną pracę na komputerze, i w czasie grania? Czy lepiej czekać na OCZ lub szukać po innych sklepach?

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak pytam, ale nie chciałbym mieć na styk zasilacza. Więc, powiedz, czy on gwarantuje mi bezpieczną pracę na komputerze, i w czasie grania? Czy lepiej czekać na OCZ lub szukać po innych sklepach?

Looknij w mój sig - prawie podobny konfig i Corsair spokojnie daję radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam bardzo za szybką pomoc :) Części zamówione, odbiór we wtorek.

Zdecydowałem że nie będę dawał zarobić i sam postaram się złożyć wszystko do kupy :)

W razie jakiś problemów będę pisał :)

Najbardziej chyba boje się instalacji procesora na płycie głównej, by czegoś nie złamać :/

Jakieś rady dla początkującego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline i Komputronik - proline 35zł, komputronik 100zł (po negocjacjach zeszli z łaski do 50zł)

Postanowiłem że sam postaram się go złożyć, bo sam proces musi być dobrą zabawą. (o ile się czegoś nie uszkodzi :P )

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputronik 100zł (po negocjacjach zeszli z łaski do 50zł)

W takim razie miałeś do czynienia raczej z niepoważnymi ludźmi, głupio się robi czytając takie wypowiedzi, szczególnie, że ludzie tacy jak w Twoim salonie psują reputację poważnej firmy. Generalnie sklepy Komputronika dzielą się na dwie grupy: salony firmowe oraz frenczyzowe. Te pierwsze z racji nie posiadania serwisów na miejscu muszą zlecać montaż zestawu w centrali co rzeczywiście kosztuje 50pln i jest ustalone od dawien dawna. Druga grupa są to firmy niezależne mające podpisaną umowę handlową z Komputronikiem i niestety mają wolną rękę do wyceny swoich usług.

 

Jeśli o mnie chodzi to zasada jest prosta: kupisz sprzęt - montaż gratis, kupisz oprogramowanie - instalacja gratis (z systemem włącznie), usługi odpłatne dotyczą jedynie ingerencji w sprzęt/oprogramowanie nie kupione u Nas bądź mus kolejnej instalacji bo np klientowi "się wysypało" po jakimś czasie użytkowania.

 

Przykro mi, że natknąłeś się u Siebie na taką a nie inną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się do tego który już jest.

 

Posiadam taki zestaw:

Procesor- Pentium Dual Core E5200

Chłodzenie - Scythe Katana 3

Płyta głowna - Asus P5Q SE socket 775

Karta grafiki - Galaxy 9800GT 512MB Low Power

Dysk twardy - Seagate 320GB

Pamięci - OCZ 2x2GB PE 800

Obudowa - Antec Three Hundred + 2x Fander120mm

Zasilacz- Enermax 425W pro82+

 

Zastanawiam się nad zmianą zestawu na AM3 albo 1156

Tzn. chciałbym sprzedać i zakupić procesor, płytę główną i pamięci. Czy to dobry pomysł i czy dużo zyskam na wydajności? Zestaw na AMD3 chyba bardziej opłacalny jak myślicie?

 

Prosze o opinię

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputera używam głównie pracując w Corelu , ale jak każdy lubię sobie pograć , internet i obejrzeć jakiś film w rozdzielczości FULL HD.

 

Ile mogę przeznaczyć?

Wszystko w zależnośći za ilę sprzedam podzespoły tzn. procesor, płytę główną i pamięci. Około 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...