Skocz do zawartości
kubolin

2 Procesory do dwóch zestawów pomóżcie!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomoc w budowie 2 zestawów. Zacznę więc od pierwszego ma być to być typowy komputer pod tv. To znaczy ma odtwarzać filmy (czasem w hd) i ma służyć do internetu ale to rzadziej. Posiadam więc płytkę FOXCONN M61PMV więc cała platforma będzie pod am2+. Procesor myślę że jakiś 2 rdzeniowy do max 150zł, ram 2gb jakiś goodram, mam dylemat do grafiki bo nie wiem czy zostawić integre czy brać jakąś inną(jaką) obudowa to pewnie jakaś micro-atx a zasilke mam jakąś delte 350w tak że będzie dobra. Drugi komputer "do zabawy " więc potrzebuję kompa na którym będę mógł pobawić się w oc i tylko do tego on ma służyć budżet nieduży :lol: myślę że z max 500-600 zł potrzebna mi do tego jakaś płyta główna myślę o jakimś dfi albo coś podobnego na s775, bo koszt celka czy p4 jest nie duży. Co do ramu to mam ocz raptery to będą używane na czas oc , następnie jakąś grafikę myślę że jakaś najtańsza styknie bo to będzie oc wyłącznie proca no i jakiś zasilacz chyba że na czas oc będę używał mojego szefa 500w. To chyba tyle dzięki za pomoc pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)

plyta niezbyt nadaje sie do media center ... brak wsparcia dla HD etc

IMO jezeli chcesz zlozyc kompa HTPC to sprzedaj te plyte

pewnie jakies 100 dostaniesz

celuj w cos na 780g lub 785g : np :

AsRock A785GMH/128M /AMD 785G, DDR2-1066, mATX/ - 279zł : Esc.pl

CPU : do tego wystarczy jakikolwiek 2 rdzeniowiec ;]

 

zalety tego zestawu :

dobra integra z pelnym wsparciem dla HD

wady :

hmmm ciezko znalesc ale proce AMD do 150 zl czyli pewnie stare X2 sa troche mniej wydajne oraz troche cieplejsze od Athlonow II i odpowiednikow intela ( PDC 2160 i wyzej )

 

jezeli planujesz jednak zewnetrzna karte to poluj na cos low-profile np :

http://allegro.pl/item1021327177_sapphire_radeon_hd5450_512mb_ddr3_eye_finity_dx11.html

 

zimne i ciche :]

 

polecam jeszcze przeczytac poradnik mojego autorstwa : Odtwarzacz HD za male pieniadze ;-) - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

---------------------

co do 2 zestawu to za te pieniadze spokojnie kupisz cos sporo lepszego niz p4 czy jakiekolwiek cielak z architektury netbrust ;]

 

poluj na takie polaczenie :

pdc 2160 mozna wyrwac za psie pieniadze ok 90 zl ;]

MOBO cos na p31 jak ma byc budzetowo ;-)

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytkę w sumie mogę sprzedać ale raczej 100zł nie dostanę :blink: i dlatego wolał bym jakąś zewnętrzną grafe klasy ati3450 lub gf9300 co do przesiadki na intela to kusząca propozycja i zastanawiam się nad nią. Co do proca na amd to myślałem o jakimś 2 rdzeniowcu na 45w coś z serii "ee" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytkę w sumie mogę sprzedać ale raczej 100zł nie dostanę :blink: i dlatego wolał bym jakąś zewnętrzną grafe klasy ati3450 lub gf9300 co do przesiadki na intela to kusząca propozycja i zastanawiam się nad nią. Co do proca na amd to myślałem o jakimś 2 rdzeniowcu na 45w coś z serii "ee" .

 

 

po kolei :

te 2 grafy sobie odpusc prozaiczny powod :

zuzycie pradu ;-)

do tego seria ati 3xxx nie ma wsparcia dla HD we fleszu

dla porownania : 3450 ma w full loadzie 45W

4550 ma 25W

5450 ma max 19W

 

 

co do CPU unikaj wersji EE to samo mozesz zrobic sam obnizajac napiecie na CPU :]

 

a koszt takiej zabawy zerowy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję mały zasilacz do małej obudowy albo 1u albo pico co lepsze? Potrzebuję wiedzieć jeszcze ile ciągnie watów następujący zestaw:

płytka am2+ nforce405+gforce6100

ram 2x1Gb goodram

dysk 3.5

wentylator 1x120mm

procesor jeszcze nie mam ale myślę nad 4450 bo pobiera 45 a jeszcze zmniejszę jego częstotliwość i napięcie albo nad jakimś z 65 i też zmniejszenie napięcia i częstotliwości(budżet max 140zł)komputer będzie służył tylko do internetu i muzyki czasem jakiś film ale hd nie potrzebne .

Na razie myślę jednak nad pico bo jest mniejszy a ceny podobne.

Tylko jaki 60 to będzie mało czy starczy 80 albo 90 czy brać 120w?

Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.

Aha te rzeczy co mam to już nie sprzedam więc proszę mi tego nie proponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim czymś sprzedaje swój aktualny komp zostawiam sobie tylko ram 4gb i płytkę z 790 i radeonem 3300 i pakuje to w obudowę od maniaka micro atx którą już mam plus do tego hdd 500 gb i np. proc amd 240 czy takie coś starczy mi do neta i filmów a do gier kupuje xboxa jak mi kasy zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pietia(lania)" wielkie dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanko czy Scythe Shuriken będzie wystarczający jako chłodzenie po lekkim oc tego 240 bo rozumiem że zasilacz starczy ?

Czy ktoś mógł by mi wycenić części które umieściłem w temacie wyceniania ? Dzięki za pomoc!

Edytowane przez kubolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ogolnie pico nie nadaje sie do OC ... zreszta przeczy to jakoby ideii htpc bo z zalozenia komp ma byc cichy ;-)

 

 

ja bym raczej kombinowal zostawic go na def MHz ale maxymalnie obnizyc napiecie ... da to pewnie zamiast tych 65W ok 40W , moze mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zacznę od pierwszego zestawu: no więc potrzebuję procesora taniego (do 120zł) pod am2+ i w miarę oszczędnego zaoferowano mi athlona le-1600 i le-1620 za 50zł athlona x2 4200 za 100zł i semprona 140 za 115 który z nich jest najwydajniejszy ?

 

Drugi procesor potrzebny jest mi do następującej konfiguracji i tu nie mam określonego budżetu ale umówmy się że max to 500zł chyba że warto będzie dopłacić(choć jak znajdzie się coś taniej to też źle nie będzie:D).

Więc komputer to:

mobo jetway MA3-79GDG Extreme-L-LF

ram 4gb ocz raptor 1066(aktualnie na prawie 1150)

gpu hd4850

psu chieftec 500w

chłodzenie na cpu ultima 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo jetway MA3-79GDG Extreme-L-LF

ram 4gb ocz raptor 1066(aktualnie na prawie 1150)

gpu hd4850

psu chieftec 500w

chłodzenie na cpu ultima 90

 

AMD Athlon II X3 435 za ~300zł

 

albo

 

AMD Phenom II X2 555 za ~400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zacznę od pierwszego zestawu: no więc potrzebuję procesora taniego (do 120zł) pod am2+ i w miarę oszczędnego zaoferowano mi athlona le-1600 i le-1620 za 50zł athlona x2 4200 za 100zł i semprona 140 za 115 który z nich jest najwydajniejszy ?

 

 

Ok dzięki wezmę pewnie AMD Phenom II X2 555.

Pomóżcie mi jeszcze wybrać ten ekonomiczny procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...