Skocz do zawartości
mglysty

22'' dla gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebna pomoc - potrzebuje monitora, który będzie się dobrze sprawował głównie w grach - choć nie przeczę, że również chciałbym czasem obejrzeć jakiś film... jednak gry to priorytet.

Szukam czegoś 22'' najlepiej 1650x1080 (więcej nie bo chce grać w natywnej a przy większych rozdziałach obecne topowe karty nie wyrobią i tak) koniecznie z minimalnym Input lagiem i chciałbym aby to nie była TN... mogę wydać nawet 2-3 tyś.

Niestety jak zacząłem szukać to mi wychodzi, że jedynie co spełnia moje wymagania to Iiyama B2206WS... na TN...

Chciałbym coś na lepszej matrycy... ale czy takie coś istnieje? Macie jakieś sugestie i podpowiedzi? Pod uwage biorę jeszcze Fujitsu P22W-5 ECO IPS ale to chyba mało sprawdzony sprzęt...

Edytowane przez mglysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może DELL 2209WA - ma co prawda LAG 9 ms (niewielki)

Product Face-Offs Monitors - DigitalVersus

... ale smużenie nawet mniejsze niż ta IIyama na TN

Product Face-Offs Monitors - DigitalVersus

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=88&mo1=477&p1=4862&ma2=50&mo2=496&p2=5093&ph=9

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DELL 2209WA to był mój faworyt na podstawie testów i danych z DigitalVersus

kubeł zimnej wody wylało na ten monitor prad.de wykazując dużo większego Input Laga niż w DigitalVersus:

PRAD | Review Dell 2209WA (s)

niestety pclab.pl potwierdził te niechlubne wyniki:

Dell 2209WA (22", 16:10, 1680×1050, e-IPS, 6 ms) :: PCLab.pl

 

to wlaśnie na prad.de znalazłem jeden IPS z rozsądnym Input Lagiem i rekomendacjami:

Suitable for occasional gamer: ++

Suitable for hardcore gamer: ++

i jest to ww. Fujitsu P22W-5 ECO IPS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem, interesuja mnie tylko gry, i zostala mi opcja Eizo s2243 albo Fujitsu P22W-5, koniec bedzie taki ze zamowie obydwa i sprowadze w domu.

Gdybys wiedzial cos wiecej na temat Fujitsu daj na posta, bardzo Cie prosze. Sam mam w tej chwili E2208 HDS input lag 40 w pc labie wyszedl, potwarz normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu dokonałem wyboru - mam nowy monitor.

Niestety po "oczytaniu się" na wszelkich możliwych forach i recenzjach w necie musiałem zweryfikować swoje zamiary co do monitora.

Zadałem sobie pytanie czego konkretnie oczekuje i co będę robił na tym monitorze - odpowiedz była taka:

"Mam bardzo mało czasu na siedzenie przy kompie w domu więc jak już go znajdę to 90% czasu poświęcam na granie 8% internet 1% sporadyczny film 1% przeróbka zdjęć z aparatu (na to akurat mam czas tylko w robocie na zupełnie innym kompie)" - więc potrzebny mi nowy monitor, który poprawi mi warunki grania.

Niestety w tych specyficznych wymaganiach wszystkie monitory z fajnymi wielokątowymi i wielokolorowymi matrycami odpadają bo w grach nie wnoszą, swoimi zaletami, niczego więcej niż to co ma szybka TN'ka a dają tylko to, co tak naprawdę w grach nie ma znaczenia...

A więc TN'ka - ale nie byle jaka bo ...oczywiście 120Hz.

Sporo w necie o tym, że 120 Hz znacznie poprawia jakość w grach i nie chodzi mi tutaj absolutnie o technologie 3D.

Wielu twierdzi, że powyżej 50 Hz oko nie widzi już różnicy w obrazach - nie wiem jak to jest ale ja np. dostrzegam dużą różnicę gdy karta mi generuje w grze 60 fps aniżeli 125 fps a jeszcze płynniej jest gdy mam ustawione stałe 250 fps - najchętniej bym ustawił 333 fps ale za to już kickaja z serwerów hehe - i to wszystko ma miejsce na 60Hz monitorze czyli i tak więcej fizycznych klatek jak 60 nie widzę... dlaczego tak jest nie mam pojęcia...?

Wracając do monitora - kupiłem, ustawiłem w windzie 120Hz odświeżania włączyłem gre i ...no fajnie ale jakoś dużej różnicy nie widziałem poza lepszymi kolorami kontrastem itp. hm... no wszedłem w opcje graficzne i patrze, że tu jest ustawione 60Hz... - no to zmieniłem na 120Hz i ponownie wszedłem w gre i ...WOW!!!

Masakra - SUPER PŁYNNA GRAFA! Wierzcie - w grach FPP wszystko po prostu śmiga i zapieprza aż zrywa beret - naprawdę efekt jaki daje 120 Hz to jest coś na co czekali gracze - niektórzy nadal czekają grając na strych CRT'kach z wysokim odświeżaniem 85 lub 100Hz - ale dla nich mam wiadomość - już nie musza czekać - CRT w grach umarł z chwilą pojawienia się 120 Hz w LCD - input lag jest tak mały, że pomijalny a płynność porównywalna a nawet lepsza niż w CRT na dodatek LCD ma "nowoczesne" rozdziałki, płaskość ekranu, wymiary (hehe) i inne parametry sporo lepsze niż stare dobre CRT.

Gorąco polecam wszystkim graczom monitory LCD 120Hz naprawdę warto dopłacić te czasem sporo stówek - wszak wrażenia z gry sa bezcenne. Osobiście kupiłem Dell Alienware AW2310 za 1850,- to dużo jak na TN ale w moim przypadku jestem mega zadowolony i nie żałuje żadnej złotówki - nawet zapłaciłbym więcej bo warto.

PS - chciałem kupić najtańsze chyba 120Hz czyli Samsung 2233rz ale tak badziewnej stylistki i takiej podstawki po prostu nie trawie (gdzie mu do takiego starego syncmaster'a 204B, którego kiedyś miałem ehhh).

zapomniałem dodać - w samej windzie jest również masakryczna różnica miedzy 60 a 120Hz...

nie ma co gadać czy to 2D czy gra w 3D te dotychczasowe 60 Hz ciągnie sie jak lazania... w 120 Hz mamy... to trzeba samemu zobaczyć - zachęcam wszystkich aby obejrzeli jeśli nadarzy się taka okazja

Edytowane przez mglysty
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...