Skocz do zawartości
ŻYWIEC

Czy i na co zmienić GF3Ti200???

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie wszystko mi chodzi OK, ale na co byście tę kartę wymienili za dopłatą oczywiście, tak, żeby różnica była WIDOCZNA "gołym okiem" a nie tylko np. 5% w testach???

Opłaca się wymienić np. na GF4Ti4200 czy może na jakiegoś RADKA?

Na Radkach się nie znam, wiąc proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile bys musial doplacic do tego ti4200

a czy roznica bylaby golywm okiem widoczna? , dam ci przyklad

ty na ti200 masz 3DMark2001SE 8500 pkt-standard , ja dla testu ustawilem moj proc na tyle co twoj jest i mialem 11000 (karta podkrecona do 275600 )

wiec roznica chyba widoczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf4ti4600 :) pzoatmy na razei nie opłaca ci sie zmieniac gf3ti to dorba karta .. poczekaj az gf4 stanieje :) albo wynajda jakies fajniejsze chlodzenia na gffx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf4ti4600 :) pzoatmy na razei nie opłaca ci sie zmieniac gf3ti to dorba karta .. poczekaj az gf4 stanieje :) albo wynajda jakies fajniejsze chlodzenia na gffx

Też tak myślę.

To na razie dobra i wydajna karta.

Ale dzięki za Wasze opinie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko mi chodzi OK, ale na co byście tę kartę wymienili za dopłatą oczywiście,...

ja bym Twoja "karte graficzna" wymienil na XP1700 0.13u :P (dokad jeszcze mozna trafic te lepsze serie) potem go @ na jakies 2000MHz (albo i wiecej jak Bog da a chlodzenie pozwoli) :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf4ti4600 :) pzoatmy na razei nie opłaca ci sie zmieniac gf3ti to dorba karta .. poczekaj az gf4 stanieje :) albo wynajda jakies fajniejsze chlodzenia na gffx

ti4600, chyba żartujesz

radeona 9500pro w najgorszym wypadku np. saphire, a jak nie, to nie oplaca ci się kupować nowej karty. nie kupuj tylko ti4 bo to złom oprócz 4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie zmieniaj tej grafiki.... bo jest poprostu dobra :) a jak sie jeszcze kreci to cacy :) a radki sa po to zeby miec z nimi problemy ;) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym pozostał na ti200. super karta. no chyba że za niewielką dopłatą chcesz radka 9100 ale nie opłaca się.

jeśli koniecznie chcesz zmienić to co najmniej na Ti4200. ale czy warto póki wszystko chodzi (biega nawet) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ti4600, chyba żartujesz

radeona 9500pro w najgorszym wypadku np. saphire, a jak nie, to nie oplaca ci się kupować nowej karty. nie kupuj tylko ti4 bo to złom oprócz 4200

nie wiem czy dobrze zrozumialem ale czy masz cos do firmy sapphire ?? z tego co mi wiadomo jest to bardzo dobra firma jesli chodzi o karty ati ...a co do powyzszej wypoiwedzi neo_x ze radki sa po to aby miec z nimi problemy to chyba on ma jakis problem z czym ? wszyscy sie domysla

 

a tak jak masz kase na zbyciu to wymien lepiej proca i twoje ti 200 dostanie skrzydel i jeszcze na nim sporo pociagniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeszcze przez rok da sie pociagnac na tej gf3ti200, chyba ze jestes fanatykiem wyciagania kazdego fps-a i kazdego 3d marka....

 

osobiscie postaralbym sie @ go do poziomu gf3ti500 a w grach raczej niepoczujesz wielkiej roznicy pomiedzy gf3ti500 a gf4ti4200.

Jesli musisz teraz sie przesiadac to na karte minimum o mocy radeona 9500 /9500pro ale chyba glownie dla grania z anizo i aa.....

 

 

Inna sprawao jest ile ew wymiana mialaby cie kosztowac, sam staram sie tak wymieniac kiedy stary sprzet da sie opchnac za dobra cene.

 

Chyba sprzedajac gf3 teraz uzyskasz wiecej niz za np 1,5 roku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ti4600, chyba żartujesz

radeona 9500pro w najgorszym wypadku np. saphire, a jak nie, to nie oplaca ci się kupować nowej karty. nie kupuj tylko ti4 bo to złom oprócz 4200

nie wiem czy dobrze zrozumialem ale czy masz cos do firmy sapphire ?? z tego co mi wiadomo jest to bardzo dobra firma jesli chodzi o karty ati ...a co do powyzszej wypoiwedzi neo_x ze radki sa po to aby miec z nimi problemy to chyba on ma jakis problem z czym ? wszyscy sie domysla

 

a tak jak masz kase na zbyciu to wymien lepiej proca i twoje ti 200 dostanie skrzydel i jeszcze na nim sporo pociagniesz

 

 

chodziło mi o to, żeby kupił min. ATI 9500pro np. Sapphire lu His

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie zmieniaj tej grafiki.... bo jest poprostu dobra :) a jak sie jeszcze kreci to cacy :) a radki sa po to zeby miec z nimi problemy ;) :lol:

 

problemy, sam jesteś jednym #%$@#$ problemem, następny fan nvidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie zmieniaj tej grafiki.... bo jest poprostu dobra :) a jak sie jeszcze kreci to cacy :) a radki sa po to zeby miec z nimi problemy ;) :lol:

 

problemy, sam jesteś jednym #%$@#$ problemem, następny fan nvidii

 

Neo_x jesteś frajer wielkiego kalibra kup sobie najlepiej GFX5200 :oops:

 

A tak powaga to niekupuj nic gorszego od Radeona 9500Pro w OSTATECZNOŚCI 9500 przerób sobie na PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a radki sa po to zeby miec z nimi problemy ;) :lol:

hej kolego powiedz mi o jakich problemach mowisz bo ja takowych nie zauwazam ????

 

kolego poczytaj sobie posty na forum, o problemach jakie ludzie mają z Radkami. Nie jestem fANATYKIEM NVIDI, sam miałem 3 karty Ati od radeona 8500 do 9500 Pro i wiem że przy grach wystepują problemy ( nie mowie że przy wszystkich) zresztą nie musze nic udowadniać wystarczy że przeczytasz doładnie Forum.a tak nawiasem mówiąć wole ATI bo mało gram:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a radki sa po to zeby miec z nimi problemy ;) :lol:

hej kolego powiedz mi o jakich problemach mowisz bo ja takowych nie zauwazam ????

 

kolego poczytaj sobie posty na forum, o problemach jakie ludzie mają z Radkami. Nie jestem fANATYKIEM NVIDI, sam miałem 3 karty Ati od radeona 8500 do 9500 Pro i wiem że przy grach wystepują problemy ( nie mowie że przy wszystkich) zresztą nie musze nic udowadniać wystarczy że przeczytasz doładnie Forum.a tak nawiasem mówiąć wole ATI bo mało gram:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniaj gf3 Gainwarda ,golym okiem to nie zobaczysz zadnej roznicy

mozesz miec wiecej 3dmarkow lub innych goowien ,ale nie zobaczysz przeciez roznicy miedzy 100fps ,a 150fps

lepiej poczekaj na nastepna generacje kart,nie wiem wogole co masz za pomysly

to ja tu forse zmieniam wlasnie na taka karte,a dla ciebie ona niestarcza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniaj... druga sprawa to proc: przy tym co masz ta karta i tak pokazuje wszystko na co ja stac... powiem tak: u mnie czy podkrece xp na 2600 czy na 2000 gry chodza tak samo - jedynie 3dmark widzi roznice, ale w 3dmarka nie grasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego poczytaj sobie posty na forum, o problemach jakie ludzie mają z Radkami. Nie jestem fANATYKIEM NVIDI, sam miałem 3 karty Ati od radeona 8500 do 9500 Pro i wiem że przy grach wystepują problemy ( nie mowie że przy wszystkich) zresztą nie musze nic udowadniać wystarczy że przeczytasz doładnie Forum.a tak nawiasem mówiąć wole ATI bo mało gram:-)

a co ty gadasz ,jakie problemy bo tekstury nie ma w jednej grze koles ???? i to jest problem a inny majacy taka same grafe ma te tekstury w tej samej grze czyli nie wina grafy..... nie wiem nvidia na pewno ma wiecej sterownikow (ma ich tak duzo bo caly czas musi cos w nich zmieniac bo ciagle sa nie wystarczajace buhahah) zabawe z ati zaczalem od modelu 8500 i nie mialem zadnych problemow a mialem jeszcze 9500 pro i teraz 9700 pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ati nie kupię na pewno. miałem dwie karty atu i po godzinie oddałem. Na jednej(gigabyte 9000PRO II) jakieś dziwaczne napisy w Mafii latały, krzaki się robiły. Na drugiej też miałem problemy(9100 szafir) z teksturami. Nie wiem, dlaczego tak było. Karty nie były kręcone. Stery to catalyst 3,2(3,4 też miałem). Jedni mają problemy, inni nie. Tak się złożyło, że ja należę do tych drugich. Ale jakby nie te błędy obrazu, to zamieniłbym się z kumplem bo on ma gigabyta 9000Pro II(275/275). Jakość obrazu świetna, cichuteńki wentyl no i ten piękny czerwony laminat(oj wygląd nie taki ważny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

też mam tą karte i też się zastanawiałem nad jakąś zmianą

 

narazie wszystko mi chodzi bez problemów

nawet na maksymalnych ustawieniach detali przy 1024x768 x 32bit

fajnie by było dorzucić do tego AntyAliasing i Anizotropie

(na nowszych grach troche brakuje mocy)

ale można bez tego żyć

 

po namyśle stwierdziłem, że narazie nie opłaca się wymiana

trzeba by było kupić jakiś Radeon 9500pro - ale tyle kasy nie mam

mój GF3 z prockiem 2 GHz robi na 3Dmark2001se jakieś 10 000 pkt.

z tym, że ja mam Gainwarda który kręci się na core:250 mem:565

poszedłby więcej ale suwaki w sterownikach się skończyły

(wiem, że można więcej ustawić PowerStrip'em ale tyle mi wystarczy)

 

WNIOSEK:

w Twoim wypadku zastanowiłbym się nad wymianą procesora

jakiś XP 1700+ z allegro od kogoś kto selekcjonuje serie do podkręcania

podkręć jeszcze troszkę pamięć na grafie

i straczy jeszcze na długo

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tez mam Gainwarda ,po podkreceniu rdzenia powyzej 235 sa juz artefakty ,skad wy macie takie wyniki :D? macie ti450 GS ?

Moze ta karta ciagnie tak wysoko ,ale jak zobacze jakies przeklamania w grafice na pelnym obciazeniu to

odpuszczam...,u mnie to jest wlasnie 235 dla rdzenia ,jak to wyglda u was ?

Karte dziala mi wiec na ustawienaich 235/ 550 jak wyglda sprawa z chlodzeniem bo u mnie jest standardowe gainwarda.

Mam zamiar kupic WC na grafike i nie wiem czy jest wiekszy sens ,moze to zalezy od seri... ze mam wynik jaki mam ?

Co do wymiany karty tez nad tym myslalem ,ale narazie nie warto , karta wykreca mi dokladnie 10974 pkt w 3dmarku2001 xp1700+ @ 11x205.

Gram tylko w q3 ,a tam mam wystarczajaco fps ,w inych grach tez jest niezle chociaz karta wysiada w niektorych efektach np.

gra Enter The Matrix ,efekt zwolnionego czasu + lecace kule z broni uniemozliwiaja plynne sterowanie ( ja jestem wymagajacy na tym punkcie :D )

nie zeby nie dalo sie tego przelknac ,ale jednak takie cos wystepuje.

Sa w tej grze jakies opcje jednak u mnie sa jakies rozjechane ( kompletnie nie czytelne ), sa tam jakaies suwaki i pare opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kupionego w "AGE Computers"

Gainward GF3 PP! , Ti450 TV GS , 64 MB

zwyczajny, kupiony prosto z półki

nie żaden wyselekcjonowany do OC

 

maxymalnie chodzi stabilnie przy

core: 275 , mem: 590 - podkręcony PowerStrip'em

na detonatorach 41.09 , standardowe fabryczne chłodzenie

ale normalnie chodzi core: 250 , mem: 565

 

widocznie miałem sporo szcęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...