Skocz do zawartości
grabarz18

Odnowienie komputera, co i dlaczego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Powoli przymierzam się do zmian w swoim wysłużonym komputerze (E4400@3GHz + jakiś GeForce7800) i teraz mam trochę mętlik. Od razu zaznaczam, że nie mam preferencji Intel czy AMD, wybiorę to co lepiej kupić. Nie mam też w zwyczaju wydawać pieniędzu jezeli nie trzeba, bo konkurencja ma tańsze i porównywalne.

 

Może do czego wykorzystuję komputer:

1. Filmy - HD

2. Gry (coraz rzadziej z braku czasu, obecnie będzie Starcraft 2 :D)

 

Na ogień idą Procesor, płyta, grafika i pamięci.

Studiując to forum + jeszcze kilka, mętlik zrobił mi się straszny w głowie, zwłaszcza, że sprzętem się nie interesowałem od pewnego czasu.

 

Na podstawie głównie tutejszego tematu Zestawy Komputerowe na Sierpień 2010r. zastanawiam się nad:

 

AMD Phenom II X4 945 C3 - 549 zł vs. AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 630 zł vs. Intel Core i5 750 - 769 zł

W obu AMD różnica to tak naprawdę odblokowany mnożnik oraz +200MHz dla Black Edition. Czy warto dopłacać?

Trudniej już jest w porównaniu AMD vs. i5, tutaj to już nie wiem (przyznam że początkowo myślałem o i5) co wybrać... Czy ten i5 jest aż tak dużo lepszy od AMD? Czy warto iść w stronę Intela (i większych kosztów) czy lepiej pozostać przy AMD? Szukałem jakiegoś testu porównawczego procesorów, tak żeby samemu wyrobić sobie zdanie jaka jest różnica ale coś nie mogę odszukać - ktoś może ma?

Jeżeli ktoś może powiedzieć dlaczego warto wybrać konkretny procesor to chętnie posłucham.

 

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTX460 1GB GoldenSample - 899 zł vs. MSI Radeon HD5850 1GB Twin Frozr II - 1179 zł

Podobnie jak przy procesorach - czy warto dopłacić do MSI i jak tak, to dlaczego :)

 

Płyta i pamięci dobiorę jak juz się zdecyduję na platformę AMD/Intel.

 

A może ktoś ma konkretne propozycje proc, płyta, grafika, pamięci? Chciałbym wydać w okolicach 2000zł (jeżeli będzie to jakoś uzasadnione to może więcej)

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 945 C3 - 549 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 239 zł

Karta Graficzna : Gigabyte GeForce GTX460 768MB - 769 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 369 zł

 

1926 zł.

 

W takim przedziale cenowym raczej ciezko bylo by cos zlozyc na i5, musialbys wybrac jakas kiepawa grafike a do twoich zastosowan (mam na mysli gry) to powinien byc raczej priorytet.

Rozumiem ze zasilacz masz? Napisz jaki.

Doloz te 70-80zł. do chlodzenia na proca, Zalman CNPS 10X Flex - 139 zł + SilentiumPC Zephyr 120 - 20 zł

 

Nie wiem jak ty brales pod uwage tego HD5850, skoro ta karta + proc to koszt ok 1700 zł a gdzie tu upchnac jeszcze mobasa i ramy. ;-)

Chyba ze zle zrozumialem i chcesz wydac te 2k tylko na proca i grafike, to by zmienialo postac rzeczy. :D

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X4 945 C3 - 529 zł

Asrock EXTREME3 AMD 770 - 283 zł

Goodram 2x2GB 1333MHZ - 354 zł

Gainward GeForce GTX460 1GB DDR5 - 857 zł

Razem : 2023 zł (ram.net.pl)

Taniej? Zamien mobo na:

ASRock M3A770DE - 229 zł

 

Jak widzisz na i5 nie uda sie nic złożyć z sensowna karta. Musialbys zejsc do 5770 ale to juz troche nonsens, uber proc a karta srednia polka. Choc z drugiej strony wiele nie grasz :P W jakich rozdzielczosciach? Moze jednak bardziej sie przyda i5, ale odtwarzanie HD to pikus dla kazdego a nic nie pisze o innych zastosowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kelcior, zasilacz mam Corsair 650W

Prolog, no za wiele nie gram bo czasu brakuje, ale jak już mam grać to właśnie teraz jest w planie Starcraft 2. Komputer to mi służy bardziej do takiej "rozrywki". Nie wykorzystuję go do obróbki grafiki/wideo ani do jakiś złożonych obliczeń. Jeżeli chodzi o rozdzielczość, to mam na razie monitor 20" (NEC 20WGX2), a tam jest natywne 1680x1050 i w tej rozdzielczości chciałbym spokojnie grać. Nie wykluczam przejścia na większy monitor, powiedzmy 23", ale to pieśń przyszłości jest.

 

Co do granicy 2000 zł, i że na i5 nic się tam sensownego nie poskłada to jestem skłonny dołożyć do i5 O ILE jest to uzasadnione czymś więcej niż chęcią posiadania "Intel inside" i kilkoma, niezauważalnymi klatkami więcej w grach. Czy różnica na + jest tak duża na korzyść i5 że warto dołożyć te kilka stówek do niego? Pamiętając też to do czego komp ma służyć czy jest po prostu sens...

 

A co z AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - jest sens go kupować czy lepiej AMD Phenom II X4 945 C3 i próbować go odblokowywać? (a może tam jest więcej różnic, których ja nie zauważyłem?)

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...