Skocz do zawartości
staradrona

maszyna do sc2 i win7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Oto jest mój dziadunio:

- Athlon XP 2600+,

- A7N8X-E Deluxe,

- 1,5GB PC3200,

- Radeon 9700 PRO,

- Fortron 350W.

 

W nowego Starcraft'a chyba na tym nie pogram, więc w planie jest rozbudowa lub całkowita wymiana sprzętu. Budżet mam raczej skromny, bo na rozbudowę jest powiedzmy 600zł, a na nową platformę niech będzie dwa razy tyle.

Przez rozbudowę rozumiem wymianę grafiki i dorzucenie pamięci – nie wiem jednak co działo się przez ostatnie lata na rynku kart AGP, więc proszę o jakąś podpowiedź.

 

Jeśli mowa o nowym sprzęcie to poskładałem coś takiego:

- INTEL PENTIUM DUAL CORE E6500 - 2.93 GHz ~ 260zł,

- Gigabyte GA-EP43T-UD3L lub MSI P45-C51 ~ 300zł,

- DDR3 GEIL - 2 GB / 1333, CL9 (później jeszcze 2GB) ~ 180zł,

- ATI HD 5670 lub taniej - GeForce GT 220 ~350/250zł,

- Fortron albo Chieftec 450-500W ~ 240zł,

- buda i dysk (sata) ze starego kompa.

Zestawy z AMD, pomimo że tańsze, mnie nie interesują – po prostu poza pierwszymi pentium nie miałem z platformą Intela żadnej styczności i chciałbym wreszcie nadrobić zaległości. Proszę o ewentualne za i przeciw dla podanej konfiguracji.

 

Jest jeszcze opcja trzecia – kolega chce mi sprzedać płytkę z Abit AB9 z Intel Core 2 Duo E4400 na pokładzie za jakieś 200 zł. Myślicie, że można na tym coś fajnego zbudować?

 

Cel znacie – ma być tanio i ma płynnie śmigać SC2. No, może jeszcze przy okazji przesiadłbym się na Windows7. Doradzajcie! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce Intela, niech kupi Intela - nikt nikomu jeszcze na siłę rozumu nie wbił.

 

W7 i SC2 (który z resztą nawet na maksymalnym ustawieniach nie powala) będą chodzić na Twoim aktualnym sprzęcie bezproblemowo.

Edytowane przez wysokocukrowy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron E3300 - 160 zł

Asrock P5B-DE - 160 zł

2GB DDR2 Goodram - 150 zł

Asus Radeon HD4870 1GB - 470 zł

Seasonic 400W - 120 zł

(jeśli ten Fortron ma 250W na linii 12V, to od biedy mógłby zostać)

 

Gdybyś jednak chciał wydać pełną pulę 1200 zł to warto przełamać opory i wziąć Athlona II X3.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale jednak zostanę przy Intelu - tak jak pisałem, nie miałem dotąd przyjemności obcowania z ta platformą ;)

 

Zdecydowałem się na ten zestaw od kolegi:

Abit AB9 + 3GB DDR2 (800Mhz) + e4400 = 300zł

 

Do tego dołożę nowy zasilacz Fortron FSP400-60GHN (180zł) i kartę HD4850 1GB od Gigabyte (400zł).

Edytowane przez staradrona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - dołożyłem ramu i wyszło mi w sumie 4GB, wstawiłem więc zasilacz 430W od PurePower. Paczka już w drodze, a już dwie osoby mówiły mi, że na tym zasilaczu taka konfiguracja nawet nie wystartuje... Bajki? Czy coś w tym jest?

 

Ps. Właśnie dokopałem się do informacji, że ATI48501GB ciągnie 255W, a na tym forum panuje opinia, że to energooszczędna karta - jak to w końcu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...