Skocz do zawartości
wrrrr

bardzo uciążliwa infekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A więc przejdę od razu do rzeczy. Od kilku dni mój komputer bardzo dziwnie się zachowywał. Włączyłem rano komputer i nie wiadomo czemu nic nie szło włączyć, po prostu komputer nie reagował na kliknięcia myszki, miałem akurat bardzo ważny wyjazd więc go wyłączyłem i po przyjeździe próbowałem różnych "tricków". Odziwo wszystko poszło dalej gdy nacisnąłem klawisze ctrl + alt + delete i od tego się zaczęło. Cały czas mi blokuje myszkę np. w firefoxie przeglądam jakaś stronę, otworze drugą karte i blok, nic się nie da zrobić dopóki nie nacisnę alt + ctrl + delete ;O To przeszedłem to sprawdzania komputera antywirus, avast pokazał że infekcja jest w pamięci i żebym sprawdził dyski zanim się uruchomi komputer, zrobiłem tak i nie wykryło nic. Włączyłem gruntowne skanowanie i usunęło kilka plików, m.in rootkity. Problem występował nadal, próbowałem z combofixem lecz nie pokazywało żadnych etapów. Użyłem nortona też coś tam usunęło, problem występował nadal. Użyłem różnych programów antyrootkit i nic nie wykrywało. Przeczyściłem system hijackiem, ccleanerem, gooredfixem, jv16, NTREGOPT i dało rade uruchomić combofixa lecz wyskoczyło, że jest duże prawdopodobieństwo rootkitów i sprawdziło po uruchomieniu systemu, usunęło sporo plików. Z ciekawości sprawdzam jeszcze raz combofixem i znów pisze ze rootkity, sprawdziłem i nic, a problem nadal występuje. Wkurzyłem się i zrobiłem format, miałem dość bawienia się różnymi programami i problem nie ustąpił. Teraz nawet podczas wybierania użytkownika blokuje mi myszke (wcześniej miałem to wyłączone, ale po instalacji jakiegoś tam programu to się uruchamia). Pomóżcie nie wiem co robić, piszcie z jakich programów robić logi czy coś takiego, bo teraz nie miałem jak tego zrobić, iż jestem świeżo po formacie i muszę inne programy zainstalować.

 

btw. Nie mogę też przesuwać żadnych plików na pulpicie ani na dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że myszka działa. Gram w grę Counter Strike i tam nawet na chwile mi się nie zatnie, nawet na 0.00001s, a w systemie to już inna sprawa. Kumpel miał tą samą sytuacje i prosił żebym mu to naprawił. U niego nawet ctrl alt i delete nie pomagało a mysz też nie reagowała, zrobiłem u niego skan w awaryjnym i poszło, u mnie nawet awaryjny nie chce się włączyć, piszę że jakieś tam wirusy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...