Skocz do zawartości
ZIBI_PL

Samsung GALAXY-S i9000

Rekomendowane odpowiedzi

Moze strzelimy maly FUCK o tym fonie?

 

- Najlepsze romy

- Ciekawe oprogramowanie

- Odtwarzacze filmow z napisami

- Gierki

- Jak bezpiecznie flashowac

- Jak zdjac simlocka (o ile ktos posiada)

 

itd itp ;]

 

To może ja zaczne :)

 

Najlepszy ROM (jaki używałem do tej pory): Darky's Raw Steel Edition v3 - stabilny, szybki, długo bateria trzyma, kwestia gustu ale dla mnie rewelacyjnie wygląda

 

Oprogramowanie:

- Barcode Scanner - może wyda sie głupie, ale rzecz strasznie przydatna na zakupach

- Transportoid - rozkład jazdy komunikacji miejskiej

- Snowstorm - jak dla mnie jeden z najlepszych darmowych widgetów pogodowych

- Agenda - lista zadań

To takie które najczęściej używam.

 

Filmy: nie mam czasu oglądać filmów, więc mam tylko stock'owy odtwarzacz ;)

 

Gry: Angry Birds. Miażdży wszystko.

 

Flashowanie: Odin. Kies jest do bani. Oczywiście jeszcze lepszy od Odina jest Clockwork, ale póki co niewiele ROMów wychodzi w wersji do flashowania przez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje lopatologicznie miec kilka rzeczy wytlumaczonych bo kolega przesiadl sie na SGS z E51 i musze mu ogarnac telefon aby byl "normalny" stad noobowskie pytania na ktore nie znalazlem odpowiedzi na XDA:

 

 

Jak wgrac nowe widgety na pulpit typu jakies normalne wyswietlanie daty i z jakiego miejsca najlepie je pobierac ? To samo tyczy sie themes i lockscreenow.

 

Potrzebuje jakiegos menedzera na pc czy na Androidzie wszystko poprostu pobiera sie z Market i samo sie instaluje jak w Cydii na ajfonie ? Czy jednak trzena to wrzucac przez komputer ?

 

Czy sa jakies mody do np odbierania polaczen bo widzialem, ze trzeba przesuwac palcem ikonki zielonej lub czerwonej sluchawki a kolega chcialby poprostu zwykly klik lub mozliwosc odbierania rozmowy stukajac palcem w dowolna czesc ekranu - przyzwyczajony jest to odbierania polaczen kazdym z klawiszy ze starej Nokii. Prosze o nakierowanie mnie jak sie poyuszac i instalowac rzeczy bo to pierwszy moj kontakt z Androidem. Za takie male FAQ bylbym zobowiazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrac nowe widgety na pulpit typu jakies normalne wyswietlanie daty i z jakiego miejsca najlepie je pobierac ?

Android Market, to takie IMO najlepsze źródło programów, widgetów itp. Theme są co prawda w większości płatne, ale tutaj posiłkowałbym się XDA, ale wtedy już raczej po kablu wgrywanie.

 

Potrzebuje jakiegos menedzera na pc czy na Androidzie wszystko poprostu pobiera sie z Market i samo sie instaluje jak w Cydii na ajfonie ? Czy jednak trzena to wrzucac przez komputer ?

Aplikacje przez Market, samo oprogramowanie telefonu to już po kablu. Do tego polecam Odin'a i instrukcje wgrywania na android.com.pl . Kies jest strasznie kiepskim programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android Market, to takie IMO najlepsze źródło programów, widgetów itp. Theme są co prawda w większości płatne, ale tutaj posiłkowałbym się XDA, ale wtedy już raczej po kablu wgrywanie.

 

 

Aplikacje przez Market, samo oprogramowanie telefonu to już po kablu. Do tego polecam Odin'a i instrukcje wgrywania na android.com.pl . Kies jest strasznie kiepskim programem.

 

 

Dzieki za info. Skminilem, ze kazde theme wgrywa sie po zrobieniu roota na telefonie i wrzucaniu skorek jako update.zip i telefon sam je laduje.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o themes to szybko rzuciłem okiem na xda i są dwie wersje. Albo jest to jako zwykłe apk, czyli wrzucasz na karte pamięci i otwierasz to przez file manager (polecam ASTRO z marketu) i instalujesz. Druga opcja to wrzucenie pliku jako update.zip na wewnętrzną karte w telefonie i instalacja spod bootloadera (oczywiście jeśli nie jest zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie zmienic sposob odbierania polaczen z przesuwanych sluchawek na jakies normalne "klikalne" ? Oraz czy jest jakis lockscreen albo modyfikacja pozwalajaca odblokowywac kliknieciem a nie przesuwaniem - na iphonie jest Tap to unlock a tu na Market nie moglem znalezc czegos takiego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przypadkiem wie, z jakim softem wychodzi SGS z polskiego Orange?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

 

Wersja oprogramowania: 2.1-update1

Wersja jadra: 2.6.29

Numer wersji: ECLAIR.BVJG2

 

Kupiony SGS kilka dni temu w orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanow Diablo i Torchlight polece Dungeons Hunter

10.98zl jezeli ktos chce nabyc oryginal na Gameloft

 

Mag, wojownik, zlodziejaszek... dalej chyba nie trzeba mowic gra sie naprawde fajnie...

 

 

PS

Czy mi sie wydaje czy SGS co chwila sam laczy sie z GPRS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonathan- prawda, wydaje mi się, że jest to związane z autosynchronizacją z kontami googe albo innymi ciach!łami. Jak się ma wykupiony pakiet- można to olać, jeżeli nie- trzeba chyba kombinować.

 

Postrzelam SGSce kilka fotek, bo tak się składa, że mam jedną w pobliżu. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy SGS co chwila sam laczy sie z GPRS?

 

Android jezeli mu nie zakazesz zawsze bedzie sie synchronizowal z netem :]

 

Z gier polecam Castle Warriors i HoM&M2 :P

 

gringo: przejrzalem co jest w tym ROMie i w sumie sam juz wiekszosc z tego zainstalowalem :] Mozna skads sam theme i ikonki dorwac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie ze w sieci Vodafone mozna od kilku dni pobrac update firmware do wersji 2.2 , FROYO BUJP7

kernel 2.6.32.9

Po updejcie phon jest jakby ciut szybszy w multimediach , + jakies tam drobne zmiany

 

 

b.t.w

 

dali ciala z jakoscia glosnikow a raczej glosnika :/

jak na tak dobry phon powinni zapodac 2 pozadne pierdniki

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym instalowac jakiegos grzanego roma bo to nie moj tel no chyba, ze jest jakis czysty bez jakis dodatkowych bajerow. Jak mozesz to polec jakis dobry bo wiekszosc tych gotowanych przez polakow to odrzewane kotlety w ktorych jedno nie dziala, drugie sie osuje, trzecie nawala etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CyanMod od pewnego czasu jest niedostepny dla SGSa - bylem na oficjlanym forum CM i pousuwali wszystkie wersje, zostawili tylko jakis eksperymentalny build.

 

Co do romu doca to juz sie zaczyna:

 

* Rom is very smooth, very quick. Lost sgs-bootsound, norwegian keyboard and timer alert. Everything else seems to run as normal.

* Data connection lost

 

itd.

 

 

Chyba sie skonczy na tym, ze wgram najnowszy firmware 2.1 z KIESa, potem zaaplikuje voodoo i niech kolega sobie czeka na oficjalny 2.2 od samsunga.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w Samsungu w polsce. Chyba, ze masz link do oficjalnego, golego Froyo od Samsunga z polskim jezykiem to wtedy wgram cos takiego.

 

Czy to mozliwe, ze mam telefon bez recovery mode ? Probowalem juz 10 tutoriali i nie moge go uruchomic. Wylaczylem telefon, wyciagnalem baterie, wlozylem ja, trzymam Volume Up + Home + Power i [gluteus maximus]. Pojawia sie logo Samsung + i9000, puszczam power, trzymam dalej dwa pozstale i nic. Jak ciagle trzymam te 3 guziki to tylko telefon sie retartuje w kolko: czarny ekran, samsung logo, czarny ekran itd. W innym wypadku pojawia sie animacja Orange i laduje sie system.

 

Jakis inny sposob czy mam telefon z fixem samsunga blokujacym Recovery i Download mode ?

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w Samsungu w polsce. Chyba, ze masz link do oficjalnego, golego Froyo od Samsunga z polskim jezykiem to wtedy wgram cos takiego.

 

Czy to mozliwe, ze mam telefon bez recovery mode ? Probowalem juz 10 tutoriali i nie moge go uruchomic. Wylaczylem telefon, wyciagnalem baterie, wlozylem ja, trzymam Volume Up + Home + Power i [gluteus maximus]. Pojawia sie logo Samsung + i9000, puszczam power, trzymam dalej dwa pozstale i nic. Jak ciagle trzymam te 3 guziki to tylko telefon sie retartuje w kolko: czarny ekran, samsung logo, czarny ekran itd. W innym wypadku pojawia sie animacja Orange i laduje sie system.

 

Jakis inny sposob czy mam telefon z fixem samsunga blokujacym Recovery i Download mode ?

 

W momencie pojawienia się logo galaxy s puszczasz wszystkie przyciski to tak na początek. Ale jest to możliwe że masz zablokowany recovery, nic nowego, niektóre tak mają. Na xda możesz tego znaleźć rozwiązanie (3-button fix) ale nie wiem czy działa w 100% i jak z poziomem bezpieczeństwa tego.

 

Jin* - wydaje mi sie, że Darky nie udostępnił samego thema, więc tu może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie pojawienia się logo galaxy s puszczasz wszystkie przyciski to tak na początek. Ale jest to możliwe że masz zablokowany recovery, nic nowego, niektóre tak mają. Na xda możesz tego znaleźć rozwiązanie (3-button fix) ale nie wiem czy działa w 100% i jak z poziomem bezpieczeństwa tego.

 

Jin* - wydaje mi sie, że Darky nie udostępnił samego thema, więc tu może być ciężko.

 

 

Czytalem tuty, roznie podawali: ciagle trzymac, inni ze trzymac i jak pokaze sie logo to puscic i znowu nacisnac, albo puscic tylko power i dalej trzymac vol up + home ale zadna metoda nie zadziala. Musialem wgrac odinem fixa recovery i download mode i teraz hula. Wlasnie instaluje One Click Lag Fix 2.0, jak wyjdzie Froyo w orange to usune lagfixa i wgram froyo i na tym sie skonczy.

 

 

UPDATE: juz po zabiegu, quadrant score po fixie: 2105 pkt. Jest ok.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja siedzę na froy 2.2 z ery (wgrane odinem) telefon mam z playa. Oczywiście zaaplikowany speedmod + launcher pro. Jak się wszystko ładnie poustawia to przyznam że jestem zadowolony. Wcześniej na 2.1 jm1 new pływał telefonik a teraz po dłuższym użytkowaniu 2.2 nie czuje różnicy. Przeglądarka z flashem działa płynnie, żaden problem odtwarzać filmiki z youtuba lub innych serwisów.

 

Denerwuje mnie tylko że czasami przeglądarka jest wykrywana przez niektóre strony jako komórkowa i za cholerę nie idzie ustawić trybu normalnego. Drażni to czasami.

 

Ogólnie telefon mam od lipca i jest ok. Fakt że na tylniej klapce mam dwie zaje... rysy (nie mam pojęcia skąd, może klucze w kieszeni, ale wątpię) ale szkło frontowe nie ma ani jednej. Dużo filmów/seriali sobie na nim oglądam i obraz do dziś mnie zadziwia ;) (polecam mvideoplayer.

 

ps. pojawił się minigore z iphona oraz pocketlegent - 3d mmo :) całkiem znośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z androidem 2.2 na SGS bo nie mam tego modelu .. ale posiadam Xperie X8 .. i w przypadku tego telefonu ludzie pisali ze po zmianie z 1.6 na 2.1 tez sie muli itp ... zawsze sie znajdzie jakis problem ..

ja wgralem i telefon zasuwa ...

niestety na SE X8 androida 2.2 jeszcze nie ma wiec sie nie wypowiem .. a szkoda .. bo instalowanie aplikacji na karte pamieci by sie przydalo .. ;]

 

btw .. oprocz tego tematu nie znalazlem zadnego sensownego z informacjami na temat androida .... szkoda ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...