Skocz do zawartości
Caleb

Risen 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Ahoj szczury lądowe! Czym prędzej zbierajcie swoje leniwe cztery litery na pokład, albowiem wypływamy na pełne morze i prędko nie zawitamy do portu zwanego rzeczywistością! Na zafajdane kalesony bosmana! Opuścić żagle, poluzować cumy, obsadzić bocianie gniazdo i ruszamy ku przygodzie pod czarną banderą, okraszoną czaszką ze skrzyżowanymi piszczelami! Prawdziwi piraci nie ściągają nielegalnego oprogramowania przez internet oraz bezwzględnie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, ale chętnie opróżnią butelczynę ognistego rumu, zabawią chwilę z karczmową dziewką albo przywalą kompanowi w ryja podczas pijackiej awantury. Risen 2: Mroczne Wody zabierze Was w pełną niebezpieczeństw wyprawę w dobowym towarzystwie, którą będziecie wspominać po kres swoich dni, siedząc w bujanym fotelu i popalając fajkę... Dobra, trochę przesadziłem, wszak najnowsza produkcja Piranha Bytes tradycyjnie daleka jest od absolutnego ideału, ale podobnych klimatów w cRPG ze świecą szukać. Weźcie zatem kąpielówki, lekarstwa na chorobę morską i przygotujcie kilka chwytliwych szant...

Recenzja Risen 2: Mroczne Wody - Gothic w nowym wydaniu Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo gier wyląduja także na konsolach.

i tym optymistycznym akcentem... ;) :D

 

A tak na serio, to całkiem miła informacja... Risen mimo paru niedoróbek, był udaną gierką z porządnym "gothicowym" klimatem i mam nadzieję, że następna część będzie co najmniej tak samo dobra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie niezapowiedzianie Risen 2: Dark Waters pojawił się na imprezie growej w San Francisco, Games Developer Conference. Redaktorzy serwisu Gamespot trochę się dowiedzieli i mimo, że większość już z tego wiemy to wyciągnęliśmy dla Was najważniejsze niuanse i screeny z PC Games w dobrej jakości. Jest nawet mowa o trailerze...

Najważniejsze info z artykułu

modele postaci, tekstury, animacje, problemy na konsolach, wszystko jest poprawiane

gra jest tworzono równocześnie na PC i konsole

gra ma być idealnym pirackim RPG

bohater będzie miał częściej kompanów niż w R1. A na pewno chociaż jednego - tajemniczą kobietę z lalką voodoo. Pojawia się ona w jednym z wczesnym trailerów i ratuje bohatera przed wykończeniem przez grupę napastników.

R2 to piękne efekty wodne: roślinność podwodna, ławice ryb.

oczywiście świat gry zapełnią mieszkańcy miasteczek, którzy otrzymają tradycyjne dla PB rutyny, dzięki którym mają własny plan dnia.

gra ma zostać wydana w tym roku - zaoferuje lepszą grafikę, większy świat i zupełnie nową historię

 

Zobacz screeny

Risen Info - Risen 2 - screeny i nowe informacje z GDC

Pokaz Risen 2 na GDC był oglądany przez wielu redaktorów z zagranicznych portali. Jeden z nich był ze znanego brytyjskiego serwisu IGN i opisał swoje wrażenia. W rozwinięciu newsa znajdziecie je uporządkowane w przejrzystych punktach. Warto, bo pada odpowiedź na temat czasu gry!

Jednak to nie wszystko - pamiętacie te screeny z PC Games w słabej jakości? Mamy je dla Was w rozdzielczości 2720x1536! Szczegółowość pięknej grafiki Risen 2 zawstydza nawet obecny standard full HD. Zapraszamy do Galerii nawet tych, dla których grafika się nie liczy - widok morza o różnych porach dnia Was rozbroi!

bohater zamiast zabijać górskie stwory zabija się w spelunach

co najmniej trzy wyspy, ale mniejsze niż Faranga - cały obszar większy niż w R1

od 60 do 80 godzin gry

wg PB wybór archipelagu jako miejsce akcji pozwala na ekscytującą eksplorację, bo nie można biegać od początku i wszystko odwiedzić. Trzeba wejść na statek i popłynąć do nowego miejsca.

Risen 2 jest bardziej stylowy niż jedynka

mimo nie aż tak dużej ponurości jak na Farandze krajobrazy, postacie wciąż będą jeszcze lepsze

Piranie zamieniły strzały na kule

lepsza walka, magia zostaje

umiejętności i wybór frakcji nie będzie bez znaczenia

otwarty świat - sami dostosowujemy bohatera jak chcemy

większy wybór oręża, ale PB nie rezygnuje z prestiżu dostania go w swoje ręce

R2 nie będzie grą przystępną. Tak samo jak R1.

konsole mają dostać jakość taką jak PC

 

Risen Info - Kolejne info z GDC i screeny w ultra HD

Risen Info - Wywiad RPG Italia z Björnem

 

Serwis destructoid.com także był na pokazie Risen 2. Obecny tam redaktor opisał swoje wrażenia, a my je dla Was przetłumaczyliśmy - przeplatając nowymi obrazkami z GDC.

Źródło

"Wygląda pięknie" to pierwsza rzecz, która wpadła mi do głowy, gdy zobaczyłem Risen 2 przed sobą. Deep Silver pokazał screeny z pierwszego Risena w zestawieniu z nowymi, aby pokazać różnicę - głównie pory dnia, różnica jest spora. Wiele pracy włożono w projektowanie postaci, świata gry i animacje. Wszystko jest teraz bardziej szczegółowe i realistyczne.

 

Deep Silver wyciągnął także wnioski z słabego portu R1 na konsole. Tym razem gra jest tworzona na PC i Xbox 360 od początku, a nie w końcowej fazie rozwoju.

Fabuła Risen 2 koncentruje się na resztkach ludzkości, która doświadcza ataków ze strony tytanów i potworów. Twoim zadaniem, jako gracza, będzie ochrona przed tymi zagrożeniami i podróż po wielu wyspach, aby rozwiązać zagadkę. Krótko mówiąc świat się spier*olił, a ty jesteś kluczem, który pomaga walczyć.

 

Bohater to po[gluteus maximus]dły pijak, ostry kontrast do pierwszej części. To miła różnica od wszechobecnych bohaterów doskonałych. Tak więc sądzę, ze zachoruję na jakieś 40-60 godzin.

W grę nie grałem, ale wygląda obiecująco, po tym co widziałem.

Risen Info - Risen 2 - pierwsze wrażenia destructoid.com

 

Risen Info - Risen 2 · FAQ

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż dla serii Risen, tegoroczne targi w Los Angeles nie były zbyt obfite w udostępniane materiały, niektórzy dziennikarze z serwisów growych zbliżyli się do stanowiska Deep Silver i porozmawiali nieco o nowej grze. Bosman Atrion przeczytał raporty i wyciągnął z nich nowe fakty, które znajdziecie w rozwinięciu newsa, a już wkrótce także w naszym FAQ Risen 2. Zresztą, jeśli ktoś niezbyt jest w temacie informacji o grze lub chce sobie znów przypomnieć co nieco o niej to polecamy owy artykuł uzupełniony tekstem z rozwinięcia.

 

  • ataki specjalne
  • własny statek na który trzeba zapracować
  • najmowanie NPC do pracy na statku (jak w G2 przed podróżą na Dwór Irdorath).
  • możliwość przyłączenia jednego z członków załogi do pomocy podczas spacerów po wyspach (użyczając swoich umiejętności).
  • lepsze i bardziej widoczne relacje między NPCami.
  • PB pracuje nad balansem, animacjami i synchronizacją ruchów ust z mówionymi kwestiami.
  • kobiety i mężczyźni będą mieli różne ‘szkielety’ i animacje; kobiety będą przez to bardziej ‘kobiece’.
  • książki będą zawierać informacje o legendarnych przedmiotach
  • treść książki będzie mówiona
  • wersja konsolowa jest robiona w tym samym czasie co pecetowa, więc nie będzie tak dużych różnic w wyglądzie i działaniu jak w R1,
  • brak narzędzi modderskich
  • brak pancerzy płytowych

Risen Info - Nowe fakty o Risen 2 z E3 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, coś ten temat umarł a gra już jest dostępna, wiec go reanimuję B-)

 

Zamówiłem w muve.pl jeszcze w marcu, dzisiaj odebrałem od kuriera. Zawartość jak na podstawkę naprawdę zadowalająca (płyta z grą i muzyką, mapa, plakat, instrukcja i na prawdę dość gruby poradnik do gry

Dołączona grafika

 

Niestety zainstalować pewnie będzie można dopiero po północy bo Steam się buntuje :kwasny:

 

Aha warto sprawdzić email bo muve.pl przyszykował miłą niespodziankę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić. Steam nie wytrzymał naporu rzeszy osób chcących zrobić preload gry. Może jakoś nad ranem się uspokoi i będzie można zainstalować grę.

 

UPDATE: Już jest OK. Gra się zainstalowała, działa etc.

Edytowane przez Neoheresy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Ahoj szczury lądowe! Czym prędzej zbierajcie swoje leniwe cztery litery na pokład, albowiem wypływamy na pełne morze i prędko nie zawitamy do portu zwanego rzeczywistością! Na zafajdane kalesony bosmana! Opuścić żagle, poluzować cumy, obsadzić bocianie gniazdo i ruszamy ku przygodzie pod czarną banderą, okraszoną czaszką ze skrzyżowanymi piszczelami! Prawdziwi piraci nie ściągają nielegalnego oprogramowania przez internet oraz bezwzględnie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, ale chętnie opróżnią butelczynę ognistego rumu, zabawią chwilę z karczmową dziewką albo przywalą kompanowi w ryja podczas pijackiej awantury. Risen 2: Mroczne Wody zabierze Was w pełną niebezpieczeństw wyprawę w dobowym towarzystwie, którą będziecie wspominać po kres swoich dni, siedząc w bujanym fotelu i popalając fajkę... Dobra, trochę przesadziłem, wszak najnowsza produkcja Piranha Bytes tradycyjnie daleka jest od absolutnego ideału, ale podobnych klimatów w cRPG ze świecą szukać. Weźcie zatem kąpielówki, lekarstwa na chorobę morską i przygotujcie kilka chwytliwych szant...

Recenzja Risen 2: Mroczne Wody - Gothic w nowym wydaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś też miał problemy z płynnością gry?

Grę mam z humblebundle. Tnie sie niemiłosiernie na maksymalnych jak i minmialnych ustawieniach :S

Phenome x4 955

ATI hd5830 1GB

8GB ram DDR3

windows 7 home edition 64bit

XFX 450W

 

Zainstalowałem nvidia psyhx najnowsze, ale to nie pomogło [wymagane do odpalenia gry].

 

Edit:

 

Problem rozwiązany. Zainstalowałem gameboosta. Prawdopodobnie jakiś proces spowalnia mi PC.

Edytowane przez Mrcn92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem z odpaleniem Risen 2:Mroczne Wody na steam Windows 10, po kliknięciu graj gra nawet nie odpala do intra, nic się nie dzieje. Odinstalowałęm nvidiapsyhix i zainstalowałem nowe i nadal nic, przy sprawdzaniu spójnośći plików gry wykrywa jakiś jeden (nie wiem jaki) plik i pobiera go jeszcze raz ale nadal nic i tak w kólko, oto screeny:

FxHkybv.png



Uiwfvqt.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRY

Zasady Na forum GRY obowiązuje reguła 1 gra = 1 temat. Zanim założysz nowy temat o grze sprawdź w INDEKSIE GIER, czy taki temat już nie istnieje.

Zabrania się udostępniania cracków, seriali, nielegalnych kopii gier oraz pytania o informacje umożliwiające ich zdobycie!

Po co instalujesz PhysX, jeśli masz RXa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto miał problem z uruchomieniem risena 2 na windows 10 niech zrobi te 3 proste kroki
1. http://i.imgur.com/YLfnuCq.png - Wejdź we właściwości i przeglądaj pliki lokanle.
2. http://i.imgur.com/XUkCRTv.png - Wejdź w folder System.
3. http://i.imgur.com/L9WmlDc.png - Kliknij we właściwości Risen2.exe i daj zgodność z Windows XP oraz uruchom jako adminostrator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...