Skocz do zawartości
dj-west

Wydajny gracz ok 3kPLN z możliwością sli/crossfire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chce sobie złożyć zestaw za ok 3000zł zostawiając sobie możliwość podniesienia jego wydajności w przyszłości poprzez dołożenie ramu, drugiej karty, możliwa wymiana procesora, raid i mile widziane usb3.0.

 

Ja skłaniałem się ku AMD i czymś takim:

 

PHENOM II X4 955 3,2GHz 8MB AM3 HDZ955FBGMBOX

M4A87TD EVO AM3 AMD870G X 4DDR3 RAID/USB3.0 ATX

Radeon HD5850 1GB DDR5 256BIT 2xDVI+HDMI+DisplayPort BOX

ModXStream PRO 600W Modular SLI PSU 80Plus

DDR3 4GB (2x2GB) HyperX 1600MHz CL9 Dual KHX1600C9D3K2/4GX

i do tego jakaś tania obudowa B21, dvd, hdd jakaś 500 później druga do raid.

 

Doradźcie coś ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw zlozyles, ale proca mozesz zmienic na 945 C3 do tego kup chlodzenie np. CNPS10X Flex + Silentium PC Zephyr 120 / Fander Selekta 120 i krec do 3.8+ Ghz.

Pamietaj zeby buda nie byla za mala, najlepiej jakby miala szerokosc ok 190-200mm co by nie bylo problemow z wiekszymi chlodziwami.

Mobasa zmienilbym na Asrock EXTREME3 AMD 870 bardzo udana konkstrukcja ... :wink:

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku, tylko nie wiem po co SLI/CF. Jak chcesz mieć 2 GPU to od razu kup radeona 5890. A w ogóle coś wspominałeś że dysk 500 a POTEM dokupisz kolejnego do RAIDa. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że przy tworzeniu RAID 0 kasują się wszystkie dane. Sugeruję więc od razu kupić 2 takie same dyski do RAID 0, by potem nie mieć kłopotów z przenoszeniem danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie odnośnie crossfire jest takie, że jak ta przestanie wystarczać to wtedy już jej cena będzie niska więc jej sprzedaż bezsensu za to dokupienie drugiej karty i spięcie ich razem będzie tanie, a wydajność chyba się podniesie czy się mylę?

 

CO do płyty to właśnie zasilanie 1 x 4-pin ATX 12V Power czy szukać z 8pin?

 

Zasiłka doszedłem, żedo 2xVGA z 800watt minimum...

 

Ten raid to taka opcja bo nie jestem sam przekonany bo i jak raid to 3 dyski b musi być z kopią.. więc taki pomysł no bardzo do przemyślenia;p

 

Co do kręcenia procka to przyszły właściciel nie bawi się w tego typu rzeczy.

Edytowane przez dj-west

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...