Skocz do zawartości
cripple

Problem z zanikającym ekranem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto problem z moim Yuraku 24'. Otóż jakieś 2 tygodnie temu pojawił się następujący problem: po kilku godzinach użytkowania na ekranie zaczęły pojawiać się podłużne kolorowe pasy zamazujące ekran i do czasu wyłączenia/włączenia na ekranie nie widać nic co jest podawane mu z komputera, ekran powoli zaciemnia się (te pasy powoli zanikają jeżeli nie wyłączy się monitora). Później nie używałem tego monitora z tydzień, po tym tygodniu kilka dni po pare godzin dziennie był użytkowany i o dziwo w ogóle problem nie występował. Jednak obecnie znów pojawia się, tylko że dużo wcześniej tzn. po niecałej godzinie pojawiają się te pasy (jeżeli ich wygląd ma znaczenie mogę zrobić zdjęcie, są podobne do tych jakie miałem gdy popsuła mi się pamięć na karcie graficznej kilka lat temu). Wyłączenie i ponowne włączenie monitora przyciskiem na obudowie daje normalny obraz, jednak tylko na kilka minut/sekund. Jest to problem z monitorem, jego komponentami, gdyż sprawdzałem go także podłączając do laptopa i ten sam problem występuje. Wcześniej miałem różne problemy z kablami DVI i tym monitorem, otóż oba po paru miesiącach użytku po prostu przestały działać, obecnie używam kabla VGA, jednak nie mam chwilowo zapasowego do podmiany. Czy to może być problem z kablem VGA ? Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mógłby po powyższym opisie wskazać co może być przyczyną tych dziwnych zachowań ekranu monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...