Skocz do zawartości
szczupak01

Monitor nie reaguje na ON/OFF + inne

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam problem. Pewnego dnia po remoncie pokoju zabrałem się do podłączenia pcta na nowe stanowisko. Komp stał miesiąc w drugim pokoju. Przed całym podłączeniem dokładnie go odkurzyłem, bo aż się sypało z niego. Powpinałem kable, podłączyłem do prądu, ciskam ON no i działa, a w sumie działał - jeden dzień. Grając dzisiaj w grę zaciął się windows i na nic nie reagował, więc dostał reseta na klate. Pokazał się bios itp. Po czym dostał jakiegoś criticala i już nie wstaje, co więcej - monitor w ogóle nie reaguje na kompa. Po włączeniu odrazu przełącza się w tryb oszczędny i nie chce z niego wyjść. Pytanie teraz co robić? Wina jakiegoś kabla, zasiacza (raczej nie skoro włącza się) czy może syfu na kompie? Stoi obecnie na Viście, a nad bezpieczeństwem czuwa Avira. Tylko, że... no tak czy siak jest na nim syfu, można go kilogramami wyciągać z dysku. Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypnij:

-kartę graficzną; przeczyść styki

-ramy; przeczyść styki

-inne urządzenia o ile posiadasz na złączu PCI; przeczyść styki

-zrestartuj ustawiania BIOSa np. przez wyciągnięcie baterii z płyty głównej

 

Następnie zmontuj wszystko, nie zapomnij o odpowiednim podpięciu wszystkich wtyczek zasilających.

 

Gdy to nie pomoże zamontuj Ramy w innym slocie, bądź o ile jest to możliwe uruchom komputer z 1 kością pamięci RAM.

 

Najprawdopodobniej winowajcą jest albo karta graficzna, albo pamięć RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...