Skocz do zawartości
mehiel

Piski przy włączaniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wygląda tak - wczoraj wymieniałem procesor (Athlon 64 x2 5200+ na nowego Phenoma II x4 945 prosto ze sklepu). Jestem pewien, że wszystko poprawnie zamontowałem. Niestety po włączaniu komputera słyszę tylko powtarzający się w kółko jednostajny pisk. Bios się nie odpala, na monitorze czarno, ale wiatraki pracują.

Co to znaczy? Czy to możliwe, że to problem z procesorem? Ale wydaje mi się, że w takiej sytuacji nie było by pisku? Dodam tylko, że czyściłem całą obudowę i wszystkie podzespoły sprężonym powietrzem i wyjmowałem kartę graficzną ze slotu przed montażem procesora. Może to w niej jest problem? Ewentualnie sprężone powietrze uszkodziło jakąś część? Może ramy? Sam już nie wiem. Proszę o radę. Jeśli chodzi o pisk to tak jak napisałem wyżej, Wygląda to mniej więcej tak: piiiip..piiiip..piiiip i tak w kółko.

Dodam tylko, że płyta gł. to gigabyte m56s-s3, czyli na podstawkę pod am2, a procek jest pod am3. Może to płyta robi problem? Ale według strony gigabyte ten model z najnowszym biosem obsługuje już te phenomy, a bios mam najnowszy.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyjmowałem i powsadzałem wszystko od nowa (oprócz procesora), do tego zrobiłem clear CMOS, a nawet wymieniłem baterię i dalej to samo.

Czy to możliwe, że to wina procka jet? Ale chyba nie byłoby wtedy takich pisków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam, że to wina płyty głównej. Jeśli się nie mylę, to obsługuje ona procesory z TDP do 95W.

 

A ten procek właśnie tyle ma bo to rewizja C3, najnowsza, więc powinna bez problemu go obsłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba są 2 wersje C3, nawet na stronie tej płyty głównej to widać. Jeżeli masz TDP 95W i najnowszy bios, to chyba o procka nie chodzi.

edit. upss... ;d nie na tego procka popatrzyłem(955) ;d rewizja C3 ma tylko 95W TDP

Edytowane przez kHrystaL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...