Skocz do zawartości
kHrystaL

Potrzebuję obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę z prośbą o pomoc przy wyborze obudowy.

Moje wymagania:

- maksymalnie 200zł,

- niekosmiczna z wyglądu, raczej ładna i czarna z zewnątrz

- najlepiej czarna w środku, jak niepomalowana w środku, to pytanie: czy można zwykłym spray'em pomalować?

- z miejscem na zasilacz na dole

- z miejscem na długą kartę graficzną w razie rozbudowy kompa, ~30cm?

- z uchwytami na kable (żeby było miejsce gdzie schować kable)

- z dobrym przewiewem

- najlepsza w tej cenie ;D

 

Stawiałem na Thermaltake V3, ale później zobaczyłem że w środku jest niezły bałagan z kablami. Teraz myślałem nad CM Centurion 5 II, ale okazało się że jest 27cm na kartę. Proszę o propozycję, linki, testy, opinie.

Edytowane przez kHrystaL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta 370 idealna jak dla mnie, tylko czy jest tam gdzie schować kable? Bo w tych lepszych lepszych ze specjalnymi otworami przynajmniej wszystko ładnie wygląda. ;P zastanawiam się jeszcze nad tą używaną antec 300, ale ona nie ma siatki na dole obudowy i zasilacz musi być odwrócony wiatrakiem w górę.

 

Interesuje mnie coś takiego jak SilentiumPC Gladius 600, tyle że z większym miejscem na kartę graficzną. Chyba, że w gladiusie można coś wyciąć xD. Nie przewiduję ogromnie długiej karty... Ale nie wiem jak to będzie z nowymi radeonami 6000, bo na razie będę siedział na integrze.

Edytowane przez kHrystaL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że plany odnośnie bebechów mamy bardzo podobne.. ja zdecydowałem się dołożyć do Gladiusa. Oferuje znacznie więcej niż coolermastery do 200zł. I myślę że ta obudowa może przeżyć kilka zestawów płyt głównych i kart graficznych, które w niej będę w przyszłości montował.. Dlatego nie żałuję wydanej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy całkiem wywalają ten koszyk, uważając że w bitumicznym pudełku działa ciszej niż plastikowych szynach ;)

zresztą nie jest powiedziane, że karta nie wejdzie.. podzespoły do nowego zestawu będę miał dopiero jutro. A stara jednostka ciągle stoi, więc mogę przymierzyc 9800GTX, który do maluchów nie należy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość - ASUS 9800GTX pasuje i zostaje jeszcze ok 1cm luzu od zatok 3.5"

 

Zła wiadomość dla mnie.. kable od Delty są o jakieś 2-5cm za krótkie i będę potrzebował nowego zasilacza :(

A że komputer ma byc złożony na już zostały mi praktycznie 2 opcje:

Modecom MC 530 Carbon

Amacrox Warrior 450

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zainwestować przyszłościowo. Jest porządna buda, pasowało kupić porządny zasilacz. Delta sprawowała się super i jest bardzo cicha, prawie niesłyszalna z głową przy obudowie. Ale jednak kable wyglądają w niej mało estetycznie. Sam zasilacz też taki szary.. ;)

 

Topower TOP-450 P3 EZ BFS 450W sprawdził się znacznie lepiej. Kabla starczyło z zapasem, bez brzydkich przejściówek, a czarny oplot dobrze komponuje się z obudową. Modularna budowa i półpasywny tryb pracy też przemawiają na plus.

 

Wreszcie mam procesor i zmontowałem całość.

Pojawiło się kilka uwag..

Ten kto mówił o wspieraniu polskiego przemysłu pewnie nie zauważył na nim wygrawerowanego napisu Made in China ;)

No i to widać.. Gladius ze sztywnością niewiele ma wspólnego.. każda ze ścian, szczególnie górna nieźle się wygina. Jeden z boków rozepchały mi trochę kable, drugi (ten z szybą) akurat siedzi stabilnie.

Maskownica na CDrom nadaje się tylko do wyrzucenia, bo zawarty w niej przycisk siedzi zdecydowanie za głęboko. No i napędowi zdarzało się samemu wysuwać. Jak zamontowałem go głębiej to przycisk w ogóle nie sięgał. Niestety maskownica stanowi integralny element obudowy - musi zostać tam gdzie jest.

Jako że mój Asrock ma kontrolę obrotów tylko dla wentylatora na CPU (ale za to jaką! Spartana skręcił od "nie do zniesienia" do "nie do usłyszenia"), nie miałem możliwości skręcenia mu obrotów. Bez tego robił zdecydowanie za dużo hałasu i zmieniłem na to co miałem pod ręką.. jakiś 12cm Sunbeam - jest znacznie cichszy, a wieje równie dobrze co dodany w obudowie SPC.

 

Podoba mi się za to dowolność w układaniu przedniego panelu (poza wspomnianą maskownicą). Obecnie włączniki i porty mam 4 sloty od dołu, a bezpośrednio nad nimi DVD. Tak mi jest wygodnie, bo obudowa stoi na biurku.

Drugi plus - układanie kabli w tej budzie to bajka. W podstawce płyty głównej są sympatyczne otwory, przez które można sobie w dowolny sposób doprowadzić zasilanie, kable front panelu itd. Miłym akcentem są wycięcia, takie jakby haki, do których można przymocować kable za pomocą dołączonych plastikowych pasków.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...