Skocz do zawartości
piotrek1718

Komputer za 2000pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.

Właśnie przymierzam się do kupna nowego komputera, cena bez monitora do ok. 2000pln

 

Komputer ma służyć mi jak najdłużej (przynajmniej 5 lat), a wykorzystywać go będę do programów graficznych (AutoCad, Autodest Inventor, Catia) do gier (GTA4, NFS itp.) oraz do oglądania filmów.

 

Upatrzone mam dwa zestawy komputerowe z allegro (sprzedającym jest osoba, która ma sklep komputerowy - odbiór osobisty):

 

1. ZESTAW Cena 1845pln

 

Procesor: AMD Athlon II X4 635 BOX (AM3) (95W,45NM)

Płyta Główna: MSI GF615M-P33 GeForce 6150 SE Socket AM3

Pamięć RAM: GOODRAM DDR3 4096MB 1333Mhz

Dysk twardy: SAMSUNG 500GB 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

Karta Graficzna: GIGABYE Ati Radeon HD 5770 1024MB DDR5 128 bit DVI HDMI

Napęd DVD: DVD-REC SONY SATA CZARNY BULK

Obudowa: Modecom B23 + Markowy Zasilacz Logic 500W

 

 

2. ZESTAW Cena 1989pln

 

Procesor: CORE i3 530 2,93Ghz LGA 1156

Płyta Główna: GIGABYTE GA-H55M-S2 Intel H55 LGA 1156

 

Pamięć RAM, dysk twardy, karta graficzna, napęd DVD, obudowa - takie same jak w zestawie 1.

 

Który zestaw, według Was, opłaca się bardziej kupić?

Za wszelkie wskazówki wielkie dzięki!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, że taki komp wystarczy na 5 lat. Generalnie w tego typu programach i w grach lepiej sprawdzi się Core i3, ale w parze z HD5770 nie będzie to rACZEJ zestaw do grania w nowe produkcje za 3 lata...

 

Możesz zrobić też tak, że weźmiesz Athlona II X3, podkręcisz go ile się da, i do tego kupujesz Radeona HD4870 1GB. Zaoszczędziłbyś na tym ponad 200 zł w stosunku do zestawu nr 1, bardzo niewiele tracąc na wydajności. Wpłacasz na lokatę i za 2 lata robisz upgrade sprzętu ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chciałbym, aby na dzisiaj ten komputer był bardzo dobry. Jestem świadom, że technologia rozwija się bardzo szybko i Bóg jeden wie, co będziemy mieli za kompy za 5 lat.

 

Generalnie zachodzę w głowę, jaki procek będzie dla mnie odpowiedni (waham się między Core i3 oraz AMD Athlon II X4).

Zapoznałem się także z testem, do którego link przesłał Borsuk_1 (wielkie dzięki) i ogólnie oba te procki "wypadają" podobnie. Przychylałbym się do Core i3, może dlatego że obecnie też mam Intela.

 

Podane przeze mnie ceny dotyczą gotowego zestawu z allegro. Sprawdziłem też ceny takich zestawów w sklepie esc.pl i okazuje się, że na allegro jest taniej. Chyba jest to po prostu okazja żeby kupić coś dobrego.

 

Co o tym myślicie? Lepiej brać 2 Zestaw z allegro czy "trudzić się" w składanie kompa samemu na esc.pl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowy Zasilacz Logic 500W

To jest żart.

 

Zamówienie zestawu to chwila i możesz poprosić o złożenie komputera.

Jeżeli Ci się nie śpieszy to poczekaj aż GTX 460 768MB w ESC będzie kosztował mniej lub zamów kartę w innym sklepie.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i3 jest jednak trochę szybszy bez podkręcania, a po podkręceniu jest zdecydowanie szybszy. Kilka testów do poczytania:

Dual-Core LGA1156 Processors: Core i5-661, Core i3-540 and Pentium G6950 CPUs Review (page 9) - X-bit labs

Benchmark Results: Crysis : Game-Off: Seven Sub-$150 Processors Compared

http://www.anandtech.com/bench/Product/118?vs=122

Plusem Athlona II jest cena.

 

Zdecydowanie warto się trochę "natrudzić" ze składaniem komputera ;) Esc jest raczej drogi. Ten sklep jest dość tani i ludzie chwalą jakość obsługi:

Internetowy Sklep Komputerowy KomBo|Komputery|Płyty główne|Pamięci|Karty graficzne|Procesory|Oprogramowanie|AGD|Telekomunikacja|Foto|VOIP|

Nie wiem tylko, czy składają zestawy. Na bank zestawy składa gral.pl i też jest tańszy od esc.pl.

 

"Markowy zasilacz" dyskwalifikuje zestaw Allegrowy. Podzespoły nawet mogą być, tylko weź grafikę GTX460 (Palita można dostać już od 560 zł) i zasilacz Seasonic SS-400ET.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy zasilacz do około 200zł to zdecydowanie ten: Corsair CX400W 400 W - Zasilacze - Corsair CX400W 400 W od 157.99zł - bierz, będzie zadowolony.

Popieram kolege powyżej, Palit rzadzi w tej cenie: Palit NE5TX460FHD79 nvidia GeForce GTX460 - Karty graficzne - Palit NE5TX460FHD79 nvidia GeForce GTX460 od 553.50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, za wasze sugestie :)

Uwzględniając je "złożyłem" zestaw komputerowy na esc.pl oraz na gral.pl

Poniżej przedstawiam jak to wygląda. Zestaw ten przekroczył trochę mój początkowy budżet..

Tak ma być, czy coś lepiej pozmieniać?

Mam jeszcze pytanie z innej beczki: Gdy zamówię zestaw (np. na gral.pl) to okablowanie jest gratis, czy jak?

post-183710-095642100 1284138487_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do dysku. Poza tym zmieniłbym mobo. Za parę groszy więcej dostaniesz płytę o klasę lepszą:

http://www.gral.pl/DFI+P55-T3EH9+LGA+1156_510.html

 

A jeśli ma być taniej, a równie dobrze (w porównaniu do Asusa):

AsRock P55DE3 /intel P55, DDR3 1600, GLan/ - 269zł : Esc.pl

 

Poza tym jeśli będziesz kupował w esc, to weź Core i3-530. 133 MHz raczej nie odczujesz, a dopłatę powyżej 50 zł na pewno. Cena "540" w Gralu jest nawet dobra, więc w tym sklepie można wziąć wyższy model.

Edytowane przez Assassin_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assassin_, klikając na link płyty głównej wchodzi mi na stronę główną gral.pl

Domyślam się, że chodzi Ci o taką: 'DFI LanParty DK P55-T3eH9'. Prezentuje się ona bardzo fajnie.

Ale na stronie agito.pl napisane jest w opisie płyty, że płyta przeznaczona jest pod procki Core i5 oraz Core i7...

Opis płyty na agito.pl

Kurcze, aż tak się nie znam.. Możliwe, że rodzaj slotu jest ten sam (Socket 1156), ale pod Core i3 nie pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi pewnie o to, żeby bios obsługiwał Clarkdale'a Core i3. Możesz na stronie producenta znaleźć, od jakiego biosu zaczyna się obsługa tego CPU i w uwagach do zamówienia napisać, że chcesz aby był to co najmniej ten bios.

 

Podejrzewam, że na starszym też by było ok, najwyżej nazwa procesora nie zostałaby poprawnie wykryta, no ale może faktycznie lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że w przyszłym tygodniu zamawiam kompa.

 

Mam kilka pytań odnośnie tego ostatniego zestawu, który skompletowałem:

 

1. Czy opłaca się zainwestować w droższy procesor Core i5 650 (2x3,2GHz) 649pln, niż Core i3 530 (2x2,93GHz) 395pln?

Mam na myśli, czy odczuję różnicę np. grając w GTA4 lub kreśląc w AutoCadzie 2010.

2. Czy płyta główna DFI jest dobrym wyborem? (Zauważyłem, że od DFI jest mało modeli, niż np. od Asusa czy Gigabyte. Ewentualnie proszę o jakąś alternatywną płytę)

3. Czy zasilacz o mocy 400W jest wystarczający?

 

Na nowym kompie OS będzie Windows 7 Professional (x64).

Edytowane przez piotrek1718

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepie dołożyć do i5 760.

Zależy jakiej firmy ten zasilacz. Jeżeli Corsair to powinien dać radę.

 

 

Miałem obie płyty na testach (BTW za 2 tygodnie wyjdzie spory test płyt pod S1156 na PurePC). DFI jest super w tej cenie, ale moje testy i rekonesans wykazały, że płyta ma problemy z kompatybilnością pamięci, przez co albo możemy mieć problemy z działaniem, albo z OC. Więc jesli już DFI, to trzeba by się upewnić, jakie pamięci nie mają problemów z działaniem na tej płycie.

 

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli są fundusze to oczywiście że opłaca się kupić i5 ale i5 a nie to cuś. i5 750(ew60) to jedyna słuszna opcja. Różnice odczujesz bo 4 rdzenie to znacznie więcej niż 2 z czymś tam co czasem działa jak 3 :P

2. Gi3r3k informował że jest to świetna płyta ale miewa problemy z pamięciami. Także polecałbym dogadanie się z obsługą żebyś ew. mógł kupić coś innego jeśli te nie zadziałają (wątpie) lub będą ograniczać OC (to możliwe). Ale myśle że Gi3r3k napisze więcej o tym problemie. A samych DFI mało ale u nas, firma troche przystopowała a jej produkty nacechowane raczej highendowo ;) pewnie wydają się za drogie na nasz rynek... A szkoda.

3. Tak, ale liczy się marka i model a nie ilość W. Masz ok PSU tylko że ja chyba jednak dołożyłbym troche do czegos lepszego i z wiekszą sprawnościa. Dość śmiesznie to wygląda z taka buda :P

 

ps. łee andrew mnie wyprzedził :P

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, to powiedzmy że dołożę do Core i5 760 (4x2,8GHz). Wtedy będzie to już bardziej komp za 2500pln.

 

Co do płyty głównej DFI, to bardzo mi się ona podoba i chciałbym ją mieć. Wyczytałem w necie, że płyta ta świetnie nadaje się do OC. Natomiast ja nie chce niczego podkręcać. Zależy mi, żeby było jak najdłużej sprawne i wytrzymałe.

W związku z tym, czy lepiej jednak wybrać jakąś inną płytę?

 

Odnośnie zasilacza, to musi on dać radę. Ten 400W jest firmy Corsair... Za 198pln na gral.pl jest jeszcze zasilacz "Chieftec CTG-500-80P" o mocy 500W. Może lepiej wybrać ten?

 

Prolog, dlaczego uważasz, że to śmiesznie wygląda?:P Co masz na myśli mówiąc, że dołożył byś do czegoś z większą sprawnością? ;)

 

EDIT: Na stronie nvidii dla GeForce GTX460 informują: "Minimum Recommended System Power (W): 450" ...

Edytowane przez piotrek1718

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...