Skocz do zawartości
_Vip_

Duron vs TB

Rekomendowane odpowiedzi

kumpel ma abita kt7a (v1.0) i chce wymienic sobie proca (teraz ma D750).Zastanawia sie nad duronem 1300 lub Athlonem TB 1333.Co lepsze wg.Was? Ja oddaje glos n Athlona ,ale oczywiscie on mnie nie slucha.Wiec piszta ludziska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę że Athlon lepszy, chociaż obecność instrukcji SSE w tym drugim może być często przydatna. Ale nie ma jak duża cache.

 

P.S. Będzie musiał się zdrowo namęczyć żeby go wychłodzić. Koleś ma ostatniego z tej serii (1.4) i teraz w lecie ma ponad 60*C bez przetaktu i to na wypasionym coolerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę że Athlon lepszy, chociaż obecność instrukcji SSE w tym drugim może być często przydatna. Ale nie ma jak duża cache.

Athlon rowniez ma SSE, brakuje SSE2.

Ale tutaj jest mowa o Thunderbirdach,a nie Xp.Thunderbirdy nie maja SSE,Xp'ki tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma abita kt7a (v1.0) i chce wymienic sobie proca (teraz ma D750).Zastanawia sie nad duronem 1300 lub Athlonem TB 1333.Co lepsze wg.Was? Ja oddaje glos n Athlona ,ale oczywiscie on mnie nie slucha.Wiec piszta ludziska

Primo Athlon Thunderbird nie ma SSE. Ma tylko 3DNow! i MMX.

Secundo Co do Durona 1300 p- ja bralbym wlasnie takiego. Kreci sie toto na 11.5x133 co da 1533MHz, na napieci 1,85V. Na pewno bedzie zabojczo szybkie w porownaniu do Athlona Thunderbirda. Brac Durnia Morgan-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo Athlon Thunderbird nie ma SSE. Ma tylko 3DNow! i MMX. 

Secundo Co do Durona 1300 p- ja bralbym wlasnie takiego. Kreci sie toto na 11.5x133 co da 1533MHz, na napieci 1,85V. Na pewno bedzie zabojczo szybkie w porownaniu do Athlona Thunderbirda. Brac Durnia Morgan-a

Podkręcony TB 1.3 z 4x większym cache L2 raczej dokopie temu Duronowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo Athlon Thunderbird nie ma SSE. Ma tylko 3DNow! i MMX. 

Secundo Co do Durona 1300 p- ja bralbym wlasnie takiego. Kreci sie toto na 11.5x133 co da 1533MHz, na napieci 1,85V. Na pewno bedzie zabojczo szybkie w porownaniu do Athlona Thunderbirda. Brac Durnia Morgan-a

Podkręcony TB 1.3 z 4x większym cache L2 raczej dokopie temu Duronowi.

Tez mi sie tak wydaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma coolera w stylu v7+ lub sk6 to niech bierze athlona. A jak chce miec cichego coolera w stylu titana (ktory jest tez znacznie tanszy) to niech bierze durona. Mysle, ze roznice w wydajnosci sa male.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Athlona mimo że Duron ma SSE 2 ale athlon ma więkrzy cache i magistrale 266,  powinien być szybszy

Puszczenie durnia na magistrali 133 zwykle nie stanowi najmniejszego problemu.Mój wytrzymywał 166( :D ).POnadto podkręcony thunderbird będzie wydzielał mnóstwo ciepła 8) (tak że się opalać bęzie można).

A dureń znacznie mniej.Ponadto cena przemawia na korzyść durona. No i do chłodzenia wystarczy titan za 30 PLN.Mój głos na Durnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Athlona mimo że Duron ma SSE 2 ale athlon ma więkrzy cache i magistrale 266,  powinien być szybszy

Puszczenie durnia na magistrali 133 zwykle nie stanowi najmniejszego problemu.Mój wytrzymywał 166( :D ).POnadto podkręcony thunderbird będzie wydzielał mnóstwo ciepła 8) (tak że się opalać bęzie można).

A dureń znacznie mniej.Ponadto cena przemawia na korzyść durona. No i do chłodzenia wystarczy titan za 30 PLN.Mój głos na Durnia.

jestem za duron-em. odblokowałem mnożnik w swoim 1000 i chodzi na 8x133 więc mamy magistralę 266 i do tego SSE a temperaturka 36 normalnie 42MAX więc same plusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Athlona mimo że Duron ma SSE 2 ale athlon ma więkrzy cache i magistrale 266,  powinien być szybszy

Puszczenie durnia na magistrali 133 zwykle nie stanowi najmniejszego problemu.Mój wytrzymywał 166( :D ).POnadto podkręcony thunderbird będzie wydzielał mnóstwo ciepła 8) (tak że się opalać bęzie można).

A dureń znacznie mniej.Ponadto cena przemawia na korzyść durona. No i do chłodzenia wystarczy titan za 30 PLN.Mój głos na Durnia.

jestem za duron-em. odblokowałem mnożnik w swoim 1000 i chodzi na 8x133 więc mamy magistralę 266 i do tego SSE a temperaturka 36 normalnie 42MAX więc same plusy

A moj TB chodzi na 10x150 i jest GIT max 56'C na Titanku za 30zl :D ,a to chyba szybsze niz nowe durony nawet po O/C :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Athlona mimo że Duron ma SSE 2 ale athlon ma więkrzy cache i magistrale 266,  powinien być szybszy

Puszczenie durnia na magistrali 133 zwykle nie stanowi najmniejszego problemu.Mój wytrzymywał 166( :D ).POnadto podkręcony thunderbird będzie wydzielał mnóstwo ciepła 8) (tak że się opalać bęzie można).

A dureń znacznie mniej.Ponadto cena przemawia na korzyść durona. No i do chłodzenia wystarczy titan za 30 PLN.Mój głos na Durnia.

jestem za duron-em. odblokowałem mnożnik w swoim 1000 i chodzi na 8x133 więc mamy magistralę 266 i do tego SSE a temperaturka 36 normalnie 42MAX więc same plusy

A moj TB chodzi na 10x150 i jest GIT max 56'C na Titanku za 30zl :D ,a to chyba szybsze niz nowe durony nawet po O/C :D

to fakt :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddaje glos na...nowego Antka w 0,13. Ale jesli juz z tych dwoch wybierac to...Athlona oczywiście. Lepszy od durona we wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys porownie "podkrecalnosci" TBird'ow. Wynikalo z niego, ze kazdy model od 1GHz do 1.33GHz dawalo sie puscic do (+-50MHz) tej samej czestotliwosci. Bodajze kolo 1.6, albo ciut nizej. Wiec moze dojsc jeszcze argument ekonomiczny jezeli zdecydowalbys sie nie na 1.33, a moze jakis nizszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest, robi sie ciekawa dyskusja  :D

Zeby tylko nie doszlo do jakiegos dyma... Duro jest pki bo jest chlodny i ma SSE, a athlon jest OK bo jest w nim duuzo Cache., Ale za to ciezko go dostac w normalnych sklepach. Zapasy sie pokonczyly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Athlona mimo że Duron ma SSE 2 ale athlon ma więkrzy cache i magistrale 266,  powinien być szybszy

Puszczenie durnia na magistrali 133 zwykle nie stanowi najmniejszego problemu.Mój wytrzymywał 166( :D ).POnadto podkręcony thunderbird będzie wydzielał mnóstwo ciepła 8) (tak że się opalać bęzie można).

A dureń znacznie mniej.Ponadto cena przemawia na korzyść durona. No i do chłodzenia wystarczy titan za 30 PLN.Mój głos na Durnia.

jestem za duron-em. odblokowałem mnożnik w swoim 1000 i chodzi na 8x133 więc mamy magistralę 266 i do tego SSE a temperaturka 36 normalnie 42MAX więc same plusy

Same plusy na korzysc Durnia dopuki nie odpalimy 3dmark i q3 :)

Athlona brac q... jego mac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest, robi sie ciekawa dyskusja  :D

Zeby tylko nie doszlo do jakiegos dyma... Duro jest pki bo jest chlodny i ma SSE, a athlon jest OK bo jest w nim duuzo Cache., Ale za to ciezko go dostac w normalnych sklepach. Zapasy sie pokonczyly.

Swieta prawda.T-Birdy trudno jest dostac.U mnie w centrum jeden klijent mial w sklepie TB 1.4 za uwaga..... 550zl !!!

Zasmialem mu sie w twarz i wyszedlem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moj TB chodzi na 10x150 i jest GIT max 56'C na Titanku za 30zl :D ,a to chyba szybsze niz nowe durony nawet po O/C :D

 

Chyba nie :), ale zgadzam sie chyba ze te cache TB pogoni durona np w 3dmarku .

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj tb 1.33 chodzi na chlodzeniu powietrzem na 1.53ghz, z woda na 1.66 i z peltierami na 1.73 (nie wiem czy sa wartosci posrednie, nie chcialo mi sie sprawdzac) i jestem pewien ze takiemu morganowi zdrowo by dokopal, co jak co ale 4x wiekszy cache l2 ma troszke powera

 

kiedys na necie byly wyniki tego duraka i byl odrobine wolnijeszy od tb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma abita kt7a (v1.0) i chce wymienic sobie proca (teraz ma D750).Zastanawia sie nad duronem 1300 lub Athlonem TB 1333.Co lepsze wg.Was? Ja oddaje glos n Athlona ,ale oczywiscie on mnie nie slucha.Wiec piszta ludziska

Na pewno TB będzie szybszy prawdopodobnie 1.2TB był by nawet szybszy jeśli chodzi o gry itp. jeśli o aplikacje biurowe ale nie brak SSEnadrabia większa ilośc cachu(większość aplikacji korzysta z MMX ktore maja TB), mialem TB900i nie ma roznicy miedzy nim a tym Duronem 1GHz, tylko duronka mozna podkrecić i systuacja sie zmienia, ale tego 1.3 tez napewno wkrecisz bez wiekszych problemów na 1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę że Athlon lepszy, chociaż obecność instrukcji SSE w tym drugim może być często przydatna. Ale nie ma jak duża cache. 

 

P.S. Będzie musiał się zdrowo namęczyć żeby go wychłodzić. Koleś ma ostatniego z tej serii (1.4) i teraz w lecie ma ponad 60*C bez przetaktu i to na wypasionym coolerze

I tu sie mylisz. Ja na 1.56 mam max 55C. A jak dam wieksze napiecie(tzn 2,05v) to mi zasilacz pada(juz 2 razy bylem w serwisie) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...