Skocz do zawartości
arkadiuso

Pomocy Raid_0 na 2 seagate-ach 500GB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość <account_deleted>

Przecież wszystko jest napisane - nie wiem czego można tu nie rozumieć: SMART zgłosił błąd, BIOS Raid też to pokazuje.

1. Sprawdzić SMART dysku (pod innym systemem / na innym działającym kompie)

2. Jeśli masz fart i to nie jest błąd krytyczny wystarczy wyłączyć SMART support <Disabled> w BIOSie, ale czy macierz ruszy to inna sprawa.

 

Poza tym BIOS ma buga i źle wyświetla tekst ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc na początek pójdę do kogoś i sprawdzę smart..

Dziwi mnie tylko to że po tych błędach komputer normalnie działa win wstaje... na szczęście zdążyłem kupić 1TB i skopiować dane:/

 

A powiedzcie jeszcze jakim programem najlepiej to sprawdzić..?? żeby było pewne..

 

test:

post-179281-015632100 1284124310_thumb.png

post-179281-007585400 1284124900_thumb.gif

Edytowane przez arkadiuso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam winowajcę całego zajścia bo wczoraj macierz odmówiła współpracy jeden dysk wypadł z niej i raz działa a za chwilę nie testy zrobione..

1-szy dysk jak widać na załączonych foto chyba w nie najlepszym stanie

2-gi foto jest tylko ze smarta.. scan mhdd zrobiłem 20% ale nie znalazł nawet jednego <150ms i wolniejszego sektora więc dałem spokój

 

Proszę o opinie dyski są na gwarancji z tym pierwszym chyba muszę się wybrać??

post-179281-015586800 1284220042_thumb.jpg

post-179281-040099600 1284220055_thumb.jpg

post-179281-045942300 1284222596_thumb.jpg

post-179281-095327100 1284225054_thumb.jpg

post-179281-019841800 1284225121_thumb.jpg

Edytowane przez arkadiuso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zdiagnozowałeś wyniki z MHDD !

1 dysk śmietnik 2 ok ....

 

Seagate to tak cieńkie dyski ostatnio że porażka..

05= pokazuje kosmos ... Do tego Seagate ukryło parametr C4 ( zabieg specjalny by nie moza było sie doliczyć ile sektorów tak naprawde zostało realokowanych a ile nie )

 

Ślij na GW ten dysk a jak ci przysla to jak mozesz to je sprzedaj i kup albo Samsungi albo WD bo seagate to loteria ( a pad macierzy R0 to o krok był a odzyskac z tego wtedy coś to juz kaplica )

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kwazor jutro śle na gwarkę na szczęście zdążyłem zrobić backup danych więc nie ma problemu teraz samsung 1TB będę miał na zabezpieczenie macierzy..

Edytowane przez arkadiuso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pamietaj że jak robisz R0 to albo dodatkowy dysk na backup lub najwarzniejsze dane na 2 a nawet 3 róznych nośnikach ( zło nie spi )

 

a ty Kwazor to już specjalista od dysków..

 

Wiesz kto to Specjalista ? Ten co w waskiej dziedzinie popełnił wszystkie możliwe błedy... jest jeden problem..ja ich robię coraz mniej ;)

 

Wiec specjalistą nie jestem :) :) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...Do tego Seagate ukryło parametr C4 ( zabieg specjalny by nie moza było sie doliczyć ile sektorów tak naprawde zostało realokowanych a ile nie )

+1

Producent nie ma obowiązku implementacji SMART - jednak takie zabiegi skreślają producenta z listy dostawców sprzętu - definitywnie. To najzwyczajniej maskowanie wad produktu. Seagate widać ma klientów za idiotów (albo poprostu w [gluteus maximus]) -> pech, bo na szczęście nie jesteśmy idiotami -> niech idioci z Seagate pukną się w czoło bo inaczej szybko stracą rynek.

 

Wniosek: NIE KUPOWAĆ DYSKÓW SEAGATE - Seagate działa na szkodę klienta poprzez utrudnianie diagnozy stanu dysków, a robią to, bo jak widać ich produkty są wadliwe a wady te grożą utratą danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...