Skocz do zawartości
maxymili

Football Manager 2011

Rekomendowane odpowiedzi

"Ocena graczy 9,4" gryonline

 

 

Przez lata Sports Interactive udoskonala menadżera piłkarskiego, który stał się już legendą. Wiernie odwzorowuje rzeczywiste zachowanie się drużyn i wpływy zmian taktycznych. Pozwala na pełną symulację pracy menadżera drużyny piłkarskiej. Czeka Cię zależnie od wyników miłość kibiców i zazdrość zarządu klubu oraz niemała podwyżka lub zwolnienie z pracy i szukanie nowego stanowiska w innej drużynie lub nawet innym kraju.

Gra w fazie początkowej odwzorowuje faktyczne składy lig, drużyn narodowych, trenerów, zamożność klubów, wartości zawodników etc. Wszystko jest bardzo dokładne ponieważ opiera się na oficjalnych danych FIFA.

 

Uprzedzam jednak, że gra w znanej mi wersji FM 2010 potwornie uzależnia, a ma też opcję gry online, która podobno doprowadza do upadku życia rodzinnego i zwolnień z pracy, więc ostrożnie. Wersja 2011 może ten stan jeszcze pogłębić ;)

 

Dostępna w sprzedaży: od 29 października 2010 przełożono premierę na 05-11-2010

Cena sugerowana: 129,90 zł

Do końca września jest preorder za 109,90zł.

Football Manager 2011 na PC/MAC - gram.pl. Wszystko o grze Football Manager 2011

 

Opis i cechy:

 

Football Manager 2011 to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii sportowych gier strategicznych, w których wcielamy się w postać menadżera drużyny piłki nożnej. Producentem jest oczywiście zasłużone studio Sports Interactive, a wydaniem zajął się koncern SEGA.

 

Opisywana produkcja wprowadza szereg zmian i usprawnień względem poprzedniczki. Autorzy postanowili, by w pracach nad grą wzięli udział prawdziwi agenci piłkarscy, co pozwoliło oddać do dyspozycji graczy przemodelowany system negocjacji kontraktów, który jeszcze bardziej realistyczny niż w Football Managerze 2010. O ile w poprzednich odsłonach cyklu, wszyscy agenci zachowywali się podobnie, o tyle teraz każdy z nich charakteryzuje się unikatową osobowością, co wymaga indywidualnego podejścia do rozmowy z nim.

 

Football Manager 2011 z pewnością jest bardziej wymagającą grą niż wcześniejsza część, a to za sprawą rozbudowanej interakcji menadżera z piłkarzami, pracownikami, jak również radą zarządu. Gracz ma możliwość przeprowadzania prywatnych rozmów z piłkarzami, a także organizowana spotkań, na których omawia rozmaite kwestie.

 

Twórcy skupili się także na systemie treningowym, w którym zaimplementowano nowy obszar o nazwie „przygotowania do meczu”. Pozwala on graczowi na wskazanie swoim podopiecznym konkretnego obszaru zainteresowaniem przed nadchodzącym spotkaniem. Oczywiście mimo tego nie mogło zabraknąć tradycyjnych harmonogramów ćwiczeń dla poszczególnych zawodników, którzy mogą rozwijać nawet czternaście typów zdolności.

 

W Football Manager 2011 wprowadzono dynamicznie zmieniającą się reputację ligową i ulepszono system mediów, dzięki któremu na bieżąco śledzimy informacje ze świata piłki nożnej. Sports Interactive zdecydowało się na zmiany w technologii 3D Match Engine, która, rzecz jasna, odpowiada za wyświetlanie meczów w trójwymiarze – dodano nowe animacje, emocje zawodników, nowe stadiony, tekstury boiska, usprawniono oświetlenie oraz zaimplementowano możliwość toczenia spotkań przy sztucznym oświetleniu.

historia:

FM2005/06

Football Manager 2006 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 2

FM 2005 & 2006 - Football Manager Forum (FM 2009, FM 2010, FM 2011)

FM2007

Football Manager 2007 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

FM 2007 - Football Manager Forum (FM 2009, FM 2010, FM 2011)

FM2008

FM 2008 - Football Manager Forum (FM 2009, FM 2010, FM 2011)

FM2009

Football Manager 2009 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

FM 2009 - Football Manager Forum (FM 2009, FM 2010, FM 2011)

FM2010

FM 2010 - Football Manager Forum (FM 2009, FM 2010, FM 2011)

FM2011

FM 2011 - Football Manager Forum (FM 2009, FM 2010, FM 2011)

 

Polska strona:

Oficjalna strona serii Football Manager (FM 2011, FM 2010, FM 2009, FM LIVE) - CM Revolution

 

Zapraszam do wymiany informacji i dyskusji.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demo FM2011 już dostępne + link

taktyka pink panter redux działa też na FM2011 i w moim przypadku przynosi bardzo pozytywne rezultaty. Jednak w FM 2011 bardzo mocny negatywny wpływ mają niezgrani zawodnicy, czasem lepiej, aby ich wcale nie było w składzie, bo tylko przeszkadzają. Zgranie trwa ok. dwa miesiące więc dobrze kupować nowych graczy zaraz na początku okienka. Gloucester City w angielskiej lidze blue square north (okręgówka), gdzie teraz gram nie ma przerwy zimowej. W trakcie sezonu zatrudniłem dwóch napastników znacznie lepszych od moich dotychczasowych, z wolnych transferów, ale nie strzelają praktycznie, dogrywają się dopiero. Wcześniej wygrywałem prawie wszystko, teraz tracę punkty i odpadłem z pucharu.

 

Edit:

demo kończy się po około grudnia, (czas w grze). Czyli mamy do ogrania rundę jesienną. Potem wyskoczył link do kupna preorderu na steam. Ale sama gra będzie dostepna dopiero w listopadzie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem, to gierkę można też kupić w pre-orderze na oficjalnej stronie :) Ja zamówiłem i czekam. I polecam też dział graficzny - bez tego ani rusz :D Przyznam, że FM wciąga i nie można się od niego oderwać. On-line jest świetny, ale niestety rozgrywka trwa dwa razy wolniej i przez to może się znudzić.

Edytowane przez Radoskórny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zainstalowałem nowego FM'a i mam problem - po uruchomieniu gry nie widzę kursora

najeżdzając na przyciski widać, że się zaznaczają, więc jakaś reakcja jest, ale kursora nie widać w żaden sposób

próbowałem przeinstalowania gry - brak rezultatu

 

dodam, że mam Windowsa 7

ktoś miał podobny problem?

jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch 11.1.1:

Download Centrum Football Managera - Football Manager 2011 Patch 11.1.1

 

Kalkulator umiejętności trenera:

Download Centrum Football Managera - FM Coach Calculator (FM 2011)

 

Dodatkowe ligi:

Instalacja:

Po ściągnięciu archiwum wypakuj pliki do folderu Moje Dokumenty/Sports Interactive/Football Manager 2011/editor data. Włącz grę, kliknij „nowa gra”. Wybierz bazę danych 11.1.0 i zaznacz odpowiednie pliki.

Download Centrum Football Managera - FM 2011 Polska 3 liga grywalna Update v1.0

Ligi polskie do 4 poziomu (3 liga)

Download Centrum Football Managera - RTC's English National League System Update level 10 v1.07

ligi angielskie do 10 poziomu

Download Centrum Football Managera - CFM Custom Leagues 11 vol.2

dodatek od Głosika, na który składa się 30 lig z 16 krajów

Download Centrum Football Managera - Switzerland Level 5 v1.0

Dodane ligi:

* 1. Liga (3 grupy)

* 2. Liga Interregional (6 grup)

* 2. Liga Interregional (17 grup).

 

Dodane puchary/zmiany w pucharach:

* Puchar Szwajcarii

* Puchar Liechtensteinu

* Interregio Amateur Cup (dla klubów z 2. Liga Interregional)

* Regional Cup (dla klubów z 2. Liga Interregional)

* U21 Ice Cup

* Interegio Winter Cup

* Regio Winter Cup.

Download Centrum Football Managera - MRT90's Brazilian Real Leagues FM11 v3.0

Zawiera:

- brazylijskie Serie A, B, C i D

- rozgrywki stanowe

- Puchar Brazylii

- Northeast Cup

- puchary stanowe (BA, CE, ES, MA, MT, MS, MG, PB, RJ, RS, SP, SC, SE)

- Superpuchar Południowej Brazylii

- turnieje U-20.

Download Centrum Football Managera - Wallonia and Flanders

 

Dodatkowe ligi są kompatybilne z patchem 11.1.1

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem i opublikowałem na portalu gry taktykę do FM11 z patchem 11.2.1. Sprawdza się dobrze, o czym możecie się przekonać pobierając ją z FMZONE zapraszam.

Edit:

patch 11.3 spore zmiany, usunięcie crash dump, przemodelowane skuteczności wymagają nowej taktyki.

taktyka ofensywna dla patcha 11.3

 

 

edit:

taktyka maxymili7 v4

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...