Skocz do zawartości
Carmamir

Czy warto stawiać 1 serwer do zdalnego dostępu dla userów + 1 kopia MS Office 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Dość proste pytanie, czy jest licencja MS Office 2007 pozwalająca na pracę wielu (40 i zwyż) userów poprzez zdalny dostęp na jednej maszynie ???

 

 

Jakie są zalety i minusy serwera ze zdalnym dostępem ?

 

Czy warto się w to bawić ???

 

 

Obecnie 95% stacji to Core2Duo E6600, 1-2GB Ram, Win XP, jaki serwer potrzebny byłby żeby zapewnić dobry komfort pracy 50 userom ? Drugie pytanie to ile max. userów może siedzieć na linii ADSL (oddział po ok. 7-12 osób aktywnych) 8Mb/1Mb ??

 

 

 

Ot wyglądałoby by to tak że user loguje się lokalnie, a następnie via zdalny dostęp na serwer i tam ma swoje konto i dostęp do głównej kopi MS Office2007.

 

 

Czy może lepiej po prostu jeden serwer z usługami do którego się będą userzy logowali z lokalnego konta, praca lokalnie + korzystanie z dysków sieciowych ???

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest bardziej oplacalne, ale wiem ze licencje dostepowe do serwera terminali i tak sa cholernie drogie :) wiec czy bedzie to tansze od zakupu wielu licencji offica to ciezko mi powiedziec.

zalety i wady dostepu zdalnego? z zalet:

- w przypadku padnietego kompa usera nie traci zadnych dokumentow- choc dzieki wlasnej glupocie dalej moze je pokasowac

- zamiast sie bawic i latac po koncowkach trzeba tylko dbac o stan oprogramowania na serwerze

z wad:

- czeste problemy z przenoszeniem drukarek na pulpit zdalny. niby wszystko pieknie jest ptoszek zeby przenosilo drukarki lokalne a tu w kolko [gluteus maximus] i ludzie nie moga druokowac bedac zalogowanym na serwerze

- koszty- w koncu trzeba postawic dedykowany serwer + kupic jakies ms win 2008 + te licencje terminalowe (oprocz licencji na uzytkownikow of course)

- czas jaki trzeba poswiecic na konfiguracje i ogarniecie tego calego bajzlu. w koncu jak nigdy nie stawiales serv terminali to troche bedziesz sie musial poduczyc.

 

jaki sprzet na 50 osob to nie wiem, my na jakies 30 osob mamy xeona E5405@2ghz, 4gb ram, ms serv 2003 i daje ladnie rade.

 

tego pytanie o lacze nie rozumiem, to ten serv nie mialby stac w sieci lokalnej? mam jeden oddzial po za firmia, do pulpitu zdalnego tak z 20 osob sie stamtad loguje. chyba wczesniej mieli polpaka 4mb i troche bylo cienko, teraz jest 10mb i jest ok.

 

decyzje musisz podjac sam- najlepiej po skalkulowaniu kosztow :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ licencji, o który pytasz, nazywa się select, ale zdaje się, że MS oferuje je dopiero od 250 stanowisk...

 

Do tego jak napisał poprzednik, licencje terminalowe nie są tanie, a zasady licencjonowania są maksymalnie pokręcone

 

http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/licensing-terminal.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...