Skocz do zawartości
Brk'

DFI CMOS checksum error

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bios wyrzuca mi komunikat o treści CMOS checksum error - defaults loaded

w manualu od płyty jest opisana specyfika tego problemu piszą tam:

 

Checksum of CMOS is incorrect. This can indicate that CMOS has become corrupt. This error may have been caused by a weak battery. Check the battery and replace if necessary.

próbowałem numerów z odłączaniem wszystkich podzespołów, wyjmowaniem zworek, biosu itd

montowałem trzy różne baterie i nic. Jest możliwość wejścia do biosu lub kontynuowanie ładowania systemu ale

po wybraniu każdej opcji pojawia się czarny obraz i nic się nie dzieje.

 

płyta : DFI LP UT icfx3200 T2R/G

 

Dodam że płyta ze starym procem śmiga już 3ci rok potem tydzień leżakowania i zamontowałem pentiuma E

i od tego momentu zaczeło mi to wyskakiwać. Nie podejżewam proca bo tego wykrywa bez problemu i wyświetlacz na płycie nie pokazuje by było z nim coś nie tak.

 

Proszę o odpowiedz i z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysłałem bios do zaprogramowania na nowo, podobno to pomaga na 100% o rezultacie dam znać.

 

Jedyną metodą na pozbycie się problemu (jeżeli nie możesz wejść do biosu) jest zaprogramowanie kości na nowo. Takie usługi serwują np na allegro za 15 - 20 zł, u mnie pomogło i wszystko hula.

Edytowane przez Brk'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...