Skocz do zawartości
_bartx

Czy da się kupić EEE 1201N bez systemu?

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko to jest inny notebook - 1201N ma dual core, 1201NL single core. Do tego cena tego NL bez systemu jest taka sama jak z systemem (w granicach 1400 zł). 1201N z systemem kosztuje ~1600, wiec chyba będę musiał dołożyć... Jeszcze pomyślę nad 1215N - tego można kupić bez systemu, tyle, że to już 1700 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z systemem EULA Windows OEM możesz żądać od producenta czyli firmy ASUS usunięcia systemu, z licencją którego się nie zgadzasz oraz zwrot należności, jaką uiściłeś zakupując go. Powinno wyglądać to tak, że zgłaszasz sprawę do Asusa po zakupie sprzętu, wysyłasz do serwisu, serwis usuwa system wraz z naklejką licencyjną a następnie odsyła do Ciebie "goły" notebook. Po tym masz 30 dni na złożenie wniosku o zwrot należności za licencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na 90% jestem zdecydowany na 1201N z Win 7. System przeboleje, ale za ~200 zł więcej mam jeden rdzeń więcej, 1GB Ram więcej i 90GB większy dysk (porównując do 1201NL). Więc moim zdaniem warto, a system potraktuję jako dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poprzeglądałem Internet i jednak będzie 1215N za 1700 zł bez systemu. Plusy to znacznie dłuższy czas działania na baterii, mocniejsze GPU i CPU. Do niego będzie Win XP, bo wrzucanie Win 7 do takiego słabego komputera, to jak dla mnie porażka. To lubi zmulić na mocnej stacjonarce, a co dopiero na takim słabym sprzęcie. Jeszcze jak okroję XP, to powinno to hulać całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1201N po powyłączaniu popierdółek bootuje trzy razy szybciej niż wypasiony Dell kumpla z pracy. Kwestią kluczową jest brak antywirusa - ale to już zależy od samodyscypliny użytkownika. A do tego można SSD dorzucić i będzie rakieta.

 

Jedyny minus to trochę zbyt delikatna jak dla mnie klawiatura, na baterii prawie wcale nie pracuję, więc czas pracy mi nie przeszkadza. Gdyby nowy model wyszedł pod koniec wakacji pewnie bym się wstrzymał i wziął właśnie jego. Ale póki jestem zadowolony ze starszej wersji - partyjka Flatouta 2 w pracy dla rozładowania atmosfery to jest to ;)

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...