Skocz do zawartości
us3r

Netbook dla studenta ~1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że tematów dotyczących kupna netbooków było już sporo, ale chciałbym tylko prosić o radę.

Poszukuje netbooka głównie na uczelnie. W domu mam PC, dlatego decyduje się na coś mniejszego. Ogranicza mnie również mój budżet. Max ile mogę dać to 1200zł. Netbook będzie służył głównie do przeglądania internetu, notowania na wykładach, oraz programowania. Nie wiem za bardzo jak jest z wydajnością takich komputerów, ale wątpię żeby poszedł na nim Visual Studio... no ale cóż. Poza tym wolałbym mniej wydajną baterię, a lepszy sprzęt, o ile w takiej cenie to możliwe :)

 

Moje propozycje nad którymi się zastanawiam:

Samsung NP-N150 JA01PL

Acer Aspire One D150

Asus EeePc 1005P

 

Macie może jakieś doświadczenia (dobre lub złe) z powyższymi? A może macie jakieś inne godne uwagi netbooki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał asusa. Chociaż poza jakością wykonania, designem nie odczujesz między nimi różnicy. Na każdym poprzeglądasz neta, poedytujesz dokumenty, może nawet zagrasz w coś staaarszego.

 

W sumie jakbyś miał tak z 200 więcej to mógłbyś poszukać 12", dużo większy komfort pracy, ale do takich celów 10" też styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jest zły.

Jakbyś chciał to masz odpowiednika z 2gb od ASUSA Eee PC 1005P N450 2GB 250GB Win 7 - czarny + torba (1242562371) - Aukcje internetowe Allegro

Co kto woli. Jak Ci się bardziej podoba, bierz.

 

edit:

jest jeszcze coś takiego za 1099

http://allegro.pl/promocja-1005p-2gb-atom-250gb-windows-7-i1240061572.html

Z grubsza aukcja wygląda OK, ale sprawdź dla świętego spokoju, bo to 150 zetek taniej to może być za pięknie :)

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jedną ciekawą propozycje:

MSI Wind U130 - tym bardziej że posiada 2 GB RAM za 1200zł.

Jak myślicie opłaca się?

 

W sumie nie jest zły.

Jakbyś chciał to masz odpowiednika z 2gb od ASUSA Eee PC 1005P N450 2GB 250GB Win 7 - czarny + torba (1242562371) - Aukcje internetowe Allegro

Co kto woli. Jak Ci się bardziej podoba, bierz.

 

edit:

jest jeszcze coś takiego za 1099

PROMOCJA 1005P 2GB ATOM 250GB Windows 7 (1240061572) - Aukcje internetowe Allegro

Z grubsza aukcja wygląda OK, ale sprawdź dla świętego spokoju, bo to 150 zetek taniej to może być za pięknie :)

 

Najpierw to trzeba by zapoznać się z tym co piszą na aukcji i ograniczeniem systemu Win7Starter, miedzy innymi jest to ograniczenie dotyczące ilości Ramu 1GB to max co sys będzie Widział !!! więc na początek albo Upgrade na 7HP lub downgrade na XP inaczej to nie będziemy cieszyć się 2GB ramu !

 

 

Ja polecam to z czego piszę do Ciebie: Asus Eee PC 1005PE 10,1" 1024x600 - Notebooki - Asus Eee PC 1005PE 10,1" 1024x600 od 1184.20zł - jak masz pytania to wal.

 

polecam choć ja mam (chyba) nowszą wersje 1015PE :) i tez do 1200 z małym haczykiem go dostaniesz :)

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to trzeba by zapoznać się z tym co piszą na aukcji i ograniczeniem systemu Win7Starter, miedzy innymi jest to ograniczenie dotyczące ilości Ramu 1GB to max co sys będzie Widział !!! więc na początek albo Upgrade na 7HP lub downgrade na XP inaczej to nie będziemy cieszyć się 2GB ramu !

 

Dziwne rzeczy piszesz.

Czy istnieje ograniczenie liczby programów, które mogę otworzyć?

 

W przypadku wersji Starter można otworzyć dowolną liczbę programów obsługiwaną przez sprzęt. Wersja Starter obsługuje maksymalnie 2 gigabajty (GB) pamięci RAM, co może ograniczyć liczbę programów, które mogą być otwarte. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji, zobacz temat Wymagania systemowe dotyczące systemu Windows 7.

 

via http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/products/windows-7-starter-top-questions

 

 

 

max 1GB to rzeczywiście miała wersja Starter ale od Visty. Natomiast nie spotkałem się z "niewidzeniem" przez 7.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...