Skocz do zawartości
AragornPL

2x2GB DDR2 800/1066 bezproblemowo działające z P35

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takowy dylemat, bo ostatnio z kumplem zamieniłem się - 2x1GB Kingstonów 667 na 1x2GB Kingston 800 i kość ta nie chce działać na mojej płycie głównej (Asus P5K). Testowana na jakimś Foxconnie też nie chciała działać. Kostka to KVR800D2N5/2G. U wspomnianego kumpla też nie chciała działać, gdyż ma taką samą płytę główną jak ja, tyle, że w bardziej 'wypasionej' wersji. Gdy jest sama włożona do slotu komputer w ogóle nie chce się odpalić, natomiast z innymi kośćmi dochodzi tylko do postu (da się wejść, kliknąć del i zobaczyć, że jest wykrywana), po czym zwiecha, niezależnie od woltażu/timingów.

Dobra, koniec smęcenia.

Pojawia się pytanie jak w temacie - 2x2GB DDR2 800/1066 bezproblemowo działające z P35. Zna ktoś taką kostkę?

Wymagania? Nieprzesadna cena (najlepiej do 350 PLN za parę, no chyba, że naprawdę warto dołożyć), jednak 1066. Zdolność do OC czy obsługa super timingów jest mi obojętna, bo kość najprawdopodobniej i tak będzie latać na defowych taktach. Macie jakieś fajne typy? :)

Osobiście to mi bardzo podpasowało:

Pamięć KingMax DDR2 2GB 1066 Gwarancja! (1248582366) - Aukcje internetowe Allegro

Co o tym sądzicie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1

2

3

4

5?

O ile Kingston u mnie nie bardzo :P to chcialem tylko pokazac że mozna w dobrej cenie kupic ram w sklepie z radiatorem nawet! (bardzo potrzebne xD) i nikt nie musi afiszować się ze nawet gwarancje maja...

 

Co do działania to nie wydaje mi się żeby Ram działa w kratke zależnie od chipsetu. Może zwyczajnie ta kość jest wadliwa?

Ok, poczytałem i choć to głównie na mobo GB to jednak sprawdź. Jeśli możesz skądś skołować kość 2GB to sprawdź czy działa, były płyty P35 które w jednym slocie mogły mieć tylko kość 1GB. Z dwoma czasem startowały a czasem nie.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. Ja miałem Corsairy XMS2 800mhz CL5, kręciły się do 1060mhz na MSI P35, sprzedałem za 220zł pare dni temu :D

Także miałem okazję wkładać do siebie (MSI P35 Neo2-FR) A-Data Vitesta Xtreme 800mhz CL4, Patrioty LLK 800mhz CL4, OCZ Gold Edition 800mhz, Kingstony 2x1gb zwykłe bez radiatorów, naprawdę miałem wiele pamięci w swojej płycie i nie zdarzyło mi się żeby któreś nie działały. Może miałeś pecha i kość jest walnięta. P35 to swego czasu najlepszy chipset do podkręcania pamięci. Tu raczej nie chodzi o P35 tylko o model Twojej płyty, że nie chce współpracować z Twoim ramem (jeśli kość jednak sprawna). W końcu kolega ma tą samą płytę...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...