Skocz do zawartości
Snoopy

Czemu nie moge tego zmienic????

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku ustawiamy mnożnik na jak najmniejszy , a następnie kręcimy przez magistralę . Aby zmienić mnożnik wchodzimy do do biosu i szukamy opcji pod nazwą "clk. ratio" . Ustawiamy wtedy tą opcję na jak najniższą . W niektórych płytach głównych zmienianie mnożnika może się odbywać poprzez ustawienia "dżwigienek" znajdujących się na płycie głównej . Szczegółów będziesz musiał samemu poszukać w instrukcji dostarczonej do

twojej płyty głównej .Następnie szukamy opcji "cpu host frequency(mhz)"

Zwiększamy

tą opcje (magistrale) o 5-10 mhz

 

To jest wycinek jednego z wczesniejszych postow na temat tego jak podkrecic athlona xp,ale mam maly problem bo jest w nim mowa,o tym ze kiedy zmiejsze juz mnoznik,to zebym sie udal do cpu host frequency(mhz)i zwiekszyl wartosc w moim biosie nazywa sie to inaczej i znalazlem to ale nie moge zmienic w tym wartosci nie wiem dlaczego,mozecie cos na to poradzic?????? :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bedziesz musial ustawic w biosie abys mogl recznie zmieniac fsb i inne opcje dotyczace oc. Opcja ta w zaleznosci od modelu i producenta plyty ma rozna nazwe, wiec musisz poszukac w instrukcji ( cos w stylu "user define" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) mam maly problem bo jest w nim mowa,o tym ze kiedy zmiejsze juz mnoznik,to zebym sie udal do cpu host frequency(mhz)i zwiekszyl wartosc w moim biosie nazywa sie to inaczej i znalazlem to ale nie moge zmienic w tym wartosci nie wiem dlaczego,mozecie cos na to poradzic?????? :)  :D

Czego nie możesz zmienić?? Wklepujesz ręcznie odpowiednie FSB i zatwierdzasz. Przy FSB w BIOS-ie tej płyty nie ma opcji do wyboru (jak przy mnożniku), trzeba wpisywać samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaa nie da się podkręcić proca np. jakimś programem?ja chciałem za pomocą CPUFSB ale coś mi nie poszło może to tylko u mnie: ga6wmm7 /celeron667/256 sdram/

mam teraz FSB 66,9 Mhz i jak zmieniam na 100,2 nic się nie dzieje

a powinno być ok 1gb.a i jeszcze jedno mnożnik cały czas x10

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Miope od tego chyba jest forum zeby sobie pomagac..

Btw. z FSB robilem tylko nie wiem jaka wartosc mam tam wpisac :D

No to przecież pomogłam, bo powiedziałam, co masz zrobić. :D Mnożnik zostaw teraz w spokoju, bo pewnie i tak jest zablokowany, kręć tylko magistralą. No i zgodnie z tym, co sam zacytowałeś, możesz podbijać po kilka MHz. Albo jak pisze FumFel_20, wrzuć od razu 166. A poza tym poczytaj w FAQ-u o kręceniu.

 

kristof28: z softowym kręceniem różnie bywa, często osiąga się znacznie gorsze wyniki niż przy samodzielnym ustawianiu w BIOS-ie. IMHO nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miope :problem w tym że u mnie w biosie nie da się tego zrobić (mam najnowszą wersje )a w moim programie CPUFSB mogę tylko do 150mhz ale od razu muszę wyłaczać bo jaKIEŚ PASKI NA MONITORZE WIDZĘ .tylo jeśli zmienię na 100,2 mhz. nic się nie zmienia ale program zachowuje się tak jak by nie zapisywał ustawien.a miałbym 1 GB :((

a wersja to CPUFSB vers 2.2.9

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze w celku nie da się zmienić mnożnika!!!!

po drugie jak masz dziwadła na monitorze to wymięka grafika......

dowiedz się dokładnie czy masz możliwość zmiany dzielnika PCI bo jak nie to max 140 fsb i po bombkach - prawie żadna grafa tego nie pociągnie(wyjątkisię zdażają ale żadko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze w celku nie da się zmienić mnożnika!!!!

po drugie jak masz dziwadła na monitorze to wymięka grafika......

dowiedz się dokładnie czy masz możliwość zmiany dzielnika PCI bo jak nie to max 140 fsb i po bombkach - prawie żadna grafa tego nie pociągnie(wyjątkisię zdażają ale żadko)

Piszesz do kristofa28? Przecież napisał wyżej, że mnożnika nie zmienia. Jeżeli miałby tylko dzielnik 1/2, to nawet 100MHz by nie pociągnął. Ale on nie mówi, że ma problemy ze wstaniem przy 100, ale że informacja o procesorze się nie zmienia.

Z tego, co widzę w manualu, ta płyta obsługuje oficjalnie FSB 100. Tyle tylko, kristof, że do przestawiania 66/100 jest zworka na płycie. Może nie masz jej wcale na auto, tylko ustawioną na 66. Co więcej, mam nieodparte wrażenie, że można kręcić w BIOS-ie...

O 150 zapomnij, na PCI szłoby Ci 50MHz -- bo grafę masz PCI, prawda? Zresztą pewnie nawet 100MHz nie uda Ci się osiągnąć. Próbuj kroczkami z poziomu 66 (bez zmiany zworki), po kilka MHz, patrząc na temperaturę i licząc, ile masz na PCI. Czyli pewnie tak do 80MHz FSB (40MHz PCI).

 

(Jednak się wypowiadam :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Miope od tego chyba jest forum zeby sobie pomagac..

Ech, Snoopy, dopiero załapałam, o co Ci chodziło. O tę wypowiedź do MicJesa? Nie śmiałam się z Ciebie, tylko z tego, że nie pomyślałam przy okazji o tym mnożniku, oraz z tego, że przy Twoim pytaniu kwestia mnożnika nie miała jeszcze znaczenia, bo chodziło Ci o co innego. Ten kłopot pojawiłby się chwilę później. :D

Korygując od razu mój wcześniejszy post: podnoś tylko o kilka MHz, bo dopóki nie odblokujesz mnożnika i go nie zmniejszysz, to na FSB 166 może Ci nie wstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wszystkie możliwości i mogę ustawić tylko :fsb100,2 /pci 33,4 /ram 100,2 /i procesor sam ustawia się na 1002,0 mhz.

problem tkwi w tym że przy tym ustawieniu wszystko gra(nie ma tych pasków)ale nie mogę tych ustawień zapisać .może program którym to robię jest tak zablokowany.po prostu pokazuje tylko możliwości-wersja demo :?

i chciałbym sprawdzić to jeszcze jakimś innym prog.ale trialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wszystkie możliwości i mogę ustawić tylko :fsb100,2 /pci 33,4 /ram 100,2 /i procesor sam ustawia się na 1002,0 mhz.

problem tkwi w tym że przy tym ustawieniu wszystko gra(nie ma tych pasków)ale nie mogę tych ustawień zapisać .może  program którym to robię jest tak zablokowany.po prostu pokazuje tylko możliwości-wersja demo :?  

i chciałbym sprawdzić to jeszcze jakimś innym prog.ale trialem

Co to znaczy, że nie możesz zapisać? Te ustawienia będą aktywne tylko w windows, gdy program będzie uruchomiony, to raz. Dwa, nie wiem, czy ten program wogóle coś robi, etc, bo wątpie, czy twój proc ruszyłby na magistrali 100Mhz (a już na pewno nie bez zmiany vcore) przy normalnym chłodzeniu, więc nie wiem, co Ty tam ustawiasz na 100Mhz. Trzy- po co się bawisz softFSB, jak z manuala Twojej płyty (którego nawiasem mówiąc mógłbyś przeczytać) wynika, że w BIOSie masz możliwość zmiany FSB, co zawsze jest lepszym wyjściem.

Jeżeli bios ma możliwość zmiany FSB, to ustaw je na 75, i raczej nie przekraczaj, bo przy 80Mhz będziesz miał na magistrali PCI 40Mhz i nawet nie będziesz wiedział, co Ci nie wyrabia. Jeżeli chcesz wycelować w 100Mhz, to masz do tego zworkę na płycie (musisz ją usunąć), sprawdź w manualu gdzie ona, wtedy zmienia Ci się dzielnik FSB/PCI na 1/3 i wszystko cacy, ale ten proc na 99% nie wstanie z zegarem 1000Mhz, popatrz po necie, jakie ludzie mają na nim wyniki. 90Mhz FSB max znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh Miope spox ze zalapalas :) ,ale ja mnoznik mam odblokowany moge go sobie zmieniac na ile chce,tylko w tym problem ze nie wiem na ile mam go dac..

Btw zmienilem FSB na 138 i pokazuje mi w 3d mark ze moj procek pracuje teraz jako @1730Mhz,tylko teraz musze jakos sprawdzic jaka mam srednia temp..a jakbym pokombinowal z mnoznikiem to idzie jeszcze cos wycisnac?? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh Miope spox ze zalapalas :) ,ale ja mnoznik mam odblokowany moge go sobie zmieniac na ile chce,tylko w tym problem ze nie wiem na ile mam go dac..

Btw zmienilem FSB na 138 i pokazuje mi w 3d mark ze moj procek pracuje teraz jako @1730Mhz,tylko teraz musze jakos sprawdzic jaka mam srednia temp..a jakbym pokombinowal z mnoznikiem to idzie jeszcze cos wycisnac?? :D  :D

Snoopy, ten twój athlon to trochę nieudany, nie obraź się...

Podaj, jaki ma rdzeń (palomino czy t-bread), i podaj jakie masz pamięci.

Jeżeli masz palomino, to błąkasz się całkiem niedaleko granicy możliwości tego proca- dużo z niego nie wyciśniesz...

Jeżeli masz pamięci 333, to ustaw FSB na 166 i jakiś niższy mnożnik, ja wiem, może 11 na początek; jak pójdzie popróbuj 11.5, etc. Jeżeli pamięci masz 266, to wszystko zależy od nich, na ile pójdą, wyżej niż 150 nie próbuj bo 37.5 Mhz na PCI to jeszcze bezpieczna granica na początek, a na 166 raczej ich i tak nie puścisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snoopy, po prostu testuj (ale nie bądź zbyt zachłanny :D ), zresztą Dijkstra napisał Ci już szczegółowo. A przy okazji: zdecyduj się, czy pytasz o ustawienia magistrali czy mnożnika. :)

 

I jeszcze jedno. Skąd wiesz, że masz odblokowany mnożnik? Odblokowywałeś lub ktoś Ci odblokowywał? Bo jeżeli wnioskujesz z tego, że masz wybór opcji w BIOS-ie, to się mylisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh no znaczy sie wnioskuje z tego ze moge w biosie go zmienic,chyba ze sie myle.... :wink:  :D

Możesz się mylić, a możesz nie. Sprawdź, zapodając 133x11, jak Ci pokaże AXP1700+ to masz odblokowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,czyli 133mhz i mnoznik x 11???

Tak, tylko na wypadek, gdybyś miał ten mnożnik zablokowany, najpierw się naucz, jak wyczyścić CMOS. (Masz zworkę na płycie). Bo potem możesz siedzieć przed czarnym ekranem i zastanawiać się, co począć. :) Ponawiam więc: zapoznaj się z opracowaniami w FAQ-u. Na początek obowiązkowo to: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=29395

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...