Skocz do zawartości
zipp

Tanio ! super okazja na allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiaja mnie "okazje na allegro" , czy firmy kurierskie swiadcza taka usluge ze :

 

-mozna dostac paczke od sprzedajacego za pobraniem i sprawdzic zawartosc przy doreczycielu,jak sie okaze paczka z cegla w srodku to jej nie przyjac i nie placic?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz to kurierowi, nie pozwoli otworzyć paczki, póki nie pokwitujecie odbioru. Wysyłam i odbieram kilka-kilkanaście przesyłek dziennie różnymi przewoźnikami i zawsze to samo : zapłacisz, podpiszesz odbiór, możesz otworzyć paczkę ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie paczki OK, ale zawartość ? Możesz poprosić kuriera o podpisanie się pod protokołem, który orzeka o niezgodności zawartości paczki pod dwoma warunkami : 1. Masz dokument stwierdzający co powinno się w niej znajdować do porównania, 2. Kurier będzie miał ochotę siedzieć z Wami i podpisywać się pod tym, w innym przypadku możecie sporządzić sami dokument o treści : "dnia xx-xx-xxxx r. odebrałem paczkę o numerze xxxxxxx, zawartością była cegła", poprosić o podpis kuriera, wydrukować treść aukcji/zamówienia i dreptać na policję. Przy czym jeśli kurier będzie wzywany na przesłuchania czy składanie zeznań w tej sprawie to może być niezadowolony.

 

Gdybyś był kurierem ....

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jego zadowolenie czy chec mi gleboko zwisa i powiewa. To on jest dla mnie, klienta, a nie odwrotnie. A jak mu sie spieszy, to moze mi oddac paczke pobraniowa bez placenia.

Przyznaję- nie jestem na bieżąco- ale czy w przypadku przesyłek kurierskich to nie nadawca pokrywa koszty wysyłki pobraniowej odzyskując je później od firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej że nadawca.

 

Żaden kurier nie będzie chciał żebyście otwierali przy nim paczkę i np. podłączali coś do prądu żeby sprawdzić czy działa. Im się zawsze spieszy i jakby każdy tak otwierał i sprawdzał to by niczego nie dowieźli.

 

Chociaż każdy ma prawo sprawdzić paczkę i na upartego kurier musi czekać... przynajmniej w teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wątpliwości, sprawdź w regulaminie firmy kurierskiej. Jesli jest zapis odnosnie "sprawdzenia przesyłki w obecnosci kuriera" (a zapewne jest), walniesz gosciowi paragrafem i nie dyskutuje. Musi poczekac. 

 

W sumie nie wie skąd te watpliwosci. Zamawialem XX razy przesylki z dostarczeniem przez kuriera, czesto sprawdzalem zawartosc i nigdy nic nie mruczeli ze im nie pasi. Ostatnio sprawdzany byl PC przy dostawie i nikt nawet nie pisnął ze im sie spieszy. Wliczam w to: DHL, UPS, Siodemka.

Natomiast w zupelnosci odradzam "dostawy kurierskie PP". Cholerne obiboki najczesciej zostawiaja Avizo bez sprawdzania czy ktos jest w domu. A pozniej lecisz na poczte, bo oczywiscie 2 raz nikt nie przyjedzie (sprawdzane dermatologicznie 3 razy)

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję- nie jestem na bieżąco- ale czy w przypadku przesyłek kurierskich to nie nadawca pokrywa koszty wysyłki pobraniowej odzyskując je później od firmy?

 

Oczywiscie, ale tylko koszty przesylki. Natomiast Ty przy odbiorze placisz pelna wartosc + przesylka i z tej kasy kurier sie musi rozliczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...