Skocz do zawartości
Zingeer

Samsung 1,5 TB (HD154UI) - Problem z czasem rozruchu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem 8 dni temu nowy dysk Samsung 1,5 TB (HD154UI) i mam pytanie, ponieważ z informacji S.M.A.R.T. wynika, że jest jakiś problem z czasem rozruchu dysku. Czy powinienem mieć jakieś obawy co do dysku? Gdyż nie chciałbym stracić po pewnym czasie

dostępu do moich danych.

post-160547-060572600 1286520199_thumb.jpg

Edytowane przez Zingeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem 8 dni temu nowy dysk Samsung 1,5 TB (HD154UI) i mam pytanie, ponieważ z informacji S.M.A.R.T. wynika, że jest jakiś problem z czasem rozruchu dysku. Czy powinienem mieć jakieś obawy co do dysku? Gdyż nie chciałbym stracić po pewnym czasie

dostępu do moich danych.

 

Ja nie widzę problemów z czasem rozruchu , a TY skąd wiesz ,że taki problem istnieje ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę problemów z czasem rozruchu , a TY skąd wiesz ,że taki problem istnieje ? :)

 

Tak naprawde to nie wiem czy jest to problem poważniejszy odnosnie tej informacji ze S.M.A.R.T., czy w ogole jest to jakikolwiek problem. Zwróciłem na to uwage, poniewaz w programie "Hard Drive Inspector" pojawiła się taka infomracja (jak na zdjęciu), ze wydajność oraz niezawodnosc spadła ze 100% do 80%, a nastepnie do liczby 70% widocznej na zdjeciu.

I jezeli czas rozruchu nowego dysku wynosi 73 na 100 mozliwych, to troche mnie to martwi,gdyz nie jestem specem w tym temacie i nie wiem co to moze oznaczac. :)

post-160547-065798700 1286530267_thumb.jpg

post-160547-035217900 1286530276_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sugieruj się tym :), jak już to dla świętego spokoju użyj ESTool Samsunga i zobaczysz co ci "powie", Ja mam 2TB i czas rozruchu 11895 :)( pewnie miałbym już stan krytyczny ), im większa pojemność dysku tym większy czas potrzebny do rozkręcenia dysku

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Zingeer:

Program "Hard Drive Inspector" został zapewne napisany w celach edukacyjnych (autor uczy się programowania), a żeby stworzyć pozory przydatności wyświetla informacje - "jakieś procenty", których sam autor nie rozumie (bo gdyby rozumiał to by ich nie wyświetlał). Oczywiście są to bzdury, dysk jest sprawny.

Najlepiej pozbądź się tego gófnianego softu bo najprędzej to on może Ci narobić kłopotów, np przez nieodpowiedni protokół/sekwencję komend do komunikacji z dyskiem lub poprzez idiotyczne sugestie na temat stanu dysku, które póżniej skutkują zakładaniem takich tematów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W październiku założyłem ten temat ponieważ myślałem, że z nowym dyskiem są jakieś problemy. Teraz Po kilku miesiącach zaczęły się pojawiać dodatkowe informacje ze SMART'a. HDD Tune pokazuje mi dwa ostrzeżenia. Czy są one zapowiedzią czegoś gorszego?

post-160547-0-18569400-1295895027_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 107 sektorow "niestabilnych" czyli w kolejce do remapu.

Program MHDD i Scan ( 2xF4 )

Wynik na forum.

 

Narazie nie ma powodow do niepokoju ale Troche bledó zapisu jest i 01 troche juz podskoczyło...

A C7 nie przejmuj sie tylko docisnij/popraw/zmien kabel sygnalowy SATA.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...