Skocz do zawartości
Bimbek

czy warto kupic taki zestawik? chcial bym zdecydowac sie przez weekend

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jako ze nie znam sie zbytnio na sprzecie komputerowym w takim stopniu by samemu ocenic zestaw jaki mi zaproponowal sprzedawca w sklepie, chcial bym prosic o pomoc, glownie w tym czy owy sprzet jest dobrej jakosci i czy wart swojej ceny. oczywiscie wiem ze wydam wiecej niz jak bym sam skladal ale jednak serwis i gwarancje na miejscu, to dla mnie wielki plus.

tak wiec za cene 2000 zl sprzedawca zaoferowal mi takie zestawienie:

 

dysk: SEAGATE 500 GB NCQ SATA 16MB 7200

 

procesor: CORE i3 540 3,06 GHz LGA 1156 BOX

 

grafika : ASUS GeForce GTS 450 1024MB DDR5

 

ram: GOODRAM DDR3 4096MB PC 1333 DUA

 

plyta: GIGABYTE GA-H55M-S2 Intel H55 LGA 1

 

nagrywarka, stacja dyskow, obudowa - razem 320zl (raczej malo wazne komponenty wiec tylko ich cene podaje)

 

bylbym bardzo wdzieczny jesli ktos by mi powiedzial czy to dobra konfiguracja, ewentualnie czy cos zmienic? i czy nie za duzo ze mnie chca zedrzec ;)

 

pozdrawiam i z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az tak zle? prosilbym o cos konkretniejszego tak zebym wiedzial co ewentualnie zmienic i na co.. nie mam za wiele w okolicy sklepow a jak juz mowilem zalezy mi na bliskim serwisie.

 

hmm co do karty to najpierw zaproponowal gainward gf gts 250 1024 ddr3/256 px ale pozniej zmienil na tamta i ja wielce zachwalal...

 

nie jest to gotowy zestaw tylko "przygotowany" pod kwote oraz pod gry, mozna troszke opisu co moglbym zmienic? czy tak jak w 1 poscie kolega napisal wszystko totalny syf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Zacznij od wydrukowania sobie zestawu za 2k i idz z ta kartka do sklepu. Powiedz ze w sklepie innym Ci to zaoferowano i co on na to, oczywiscie nie o opinie bo sie gowno znaja :P ale cenowo co on na to odpowie.

 

 

Procesor : AMD Phenom II X2 555 Black Edition - 315 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Performa - 135 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 230 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 279 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD4870 1GB - 459 zł

Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN - 169 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 145 zł

Napęd : Samsung SH-223L SATA Lightscribe - 99 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 370 - 149 zł

Razem : 1980 zł

 

Procesor dwurdzeniowy z szansą na odblokowanie do x3 lub x4. Odblokowany mnożnik do łatwiejszego OC.

Chłodzenie znacznie zwiększy komfort pracy (seryjne jest głośne). Ale pewnie tyle co chłodzenie to sklep weźmie marży... i to o tyle więcej, bo przecież to ceny już z marżą! Ciekawe czemu jednym opłaca się coś sprzedawać za 150 zł a innym dopiero za 180 zł Chciwość nie zna granic.

Płyta to taki mały fenomen :P Tania, sprawdzona i po prostu dobra. A marka AsRock gwarantuje mniej więcej tyle że będziesz długo jeszcze miał biosy nowe ;)

Ram dobry bo polski i tani.

Karta zwyczajnie wydajna (od GTS'a wydajniejsza) i dobra.

Zasilacz renomowanej firmy z wysoką sprawnością.

Najszybszy dysk na rynku (poza F4), a nie podatny na awarie Seagate.

Obudowa solidna z PSU na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega sie uwzial na ta karte :P

 

no jednak troche lipa mialem nadzieje ze koles sie przylozy do tego co oferuje, niby 2 tys to nie duzo jak na kompa ale jak sie samemu na to pracuje to tez inaczej to wyglada :P

 

hmm, co do sprzetu tego z postu wyzej, jak juz sie przyznalem nie znam sie za bardzo na tym, a zalezalo by mi na nieawaryjnosci i jak by to okreslic, nie zalezy mi na bjkowej grafice tylko na wydajnej, takiej ktora bedzie ciagla gry wychodzace przez kolejne kilka lat, (do teraz uzywam 5 letniego juz kompa z geforce fx 5200 i w to co chcialem to jeszcze moglem grac) czy powyzsze karty to zagwarantuja?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Phenom II X4 945 Quad Core(AM3,95W)	474,98zł		Płyta główna MSI 770-C45 AMD 770 Socket AM3	212,99zł		2X Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9	245,96zł		Gigabyte GeForce GTX460 768GB DDR5/192b D/mH PCI-E	568,32zł		Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB	135,99zł		Nagrywarka DVD Samsung SH-S223C SATA czarna Bulk	63,99zł		Zasilacz do obudowy Bequiet PurePower L7 530W	228,99zł		Obudowa ATX Midi iBOX Force 2102 bez zas. Prescot	72,00zł
Podsuma: 2003,22zł @ ram.net

 

W esc.pl wyszlo by pewnie ok 100zł. drozej, w przyszlosci bierzesz jakies chlodzenie na CPU krecisz do 3.6-3.8Ghz i masz sprzet jak sie patrzy.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prolog & kelcior

 

dzieki wielkie panowie, napewno z tymi dwoma zestawami sie przejde do tego sklepu, jednak jesli roznica cen bedzie zbyt duza to zostanie mi tylko kupno przez neta czego bardzo bym nie chcial :/

co do zestawu kolegi kelciora, jesli ktos obeznany mial by chwile mogl bym prosic o opinie o poszczegolnych podzespolach i troche wyjasnienia, bo zostaje mi wierzyc w to co tu piszecie a dla mnie to czarna magia ;P

googlowac nie chce za bardzo bo wiadomo, moge sprawdzic po kolei co jest co ale sam nie dojde czemu akurat one do siebie pasuja.

dzieki za poswiecony mi czas.

 

ah i jeszcze o co chodzi z tym OCZ? albo czym sie roznia podane przez was karty? tylko np czy ta bedzie dawala ladniejsze efekty a druga bedzie dawala lepsze osiagi? bo chcial bym zrozumiec o czym piszecie :P

Edytowane przez Bimbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to że kolega nawet nie planuje kupować w necie... Poczytajcie najpierw.

A autorowi sugeruje zrobienie jak napisalem i potem konsultacje odnosnie wszystkiego co zaproponuje. No i nie sluchanie sie odnosnie tego co super a co gowno :P Mozemy tu napisac co mu sie nie spodoba i 90% sie sprawdzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prolog

 

jak juz napisalem, jesli w tym sklepie cena za to co podajecie wyniesie np 2,500 zl to wtedy kupie w internecie, po prostu mam zle wrazenia z gwarancjami na odleglosc, moj poprzedni komppo kupnie jezdzil przez miesiac po calym kraju zeby w koncu ktos madry stwierdzil ze dali mi popsuty ram (potem komp chodzil 4 lata bez awarii ale fakt faktem sie zrazilem)

 

dzieki za pomoc, naprawde to doceniam, i tylko prosze jesli ktos ma troche czasu zeby juz nie marnowac waszych sil na moja niewiedze, chcialbym tylko dowiedziec sie czegos o tym ostatnim zestawie od kelciora, glownie o karcie graficznej i procesorze bo to chyba najwazniejsze przy nastawieniu na gry prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...