Skocz do zawartości
roniek83

Czarny ekran w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wielki problem z ktorym nie moge sobie poradzic. Wszysko zaczelo sie od tego jak moj laptopik zaczol sie grzac i dosyc czesto wylaczac. Ktoregos dnia komp. nagrzal sie i wylaczyl jak to wczesniej bywalo ale po odczekaniu paru minut wlaczylem go ponownie pokazal sie napis czerwony napis toshiba (tak jak zwykle) potem pokazal taki jakby za mgla znaczek windowsa i stalo w miejscu. po paru dniach rozkrecilem go (ale tylko czesciowo) i przedmuchalem. odziwo laptop zadzialal slychac jak pracuje pala sie wszystkie diody dzwiek windowsa ale za to teraz mam czarny ekran. Podlaczylem do lapika monitor zewnetrzny i na nim wszystko dziala prawidlowo ale sam ekran laptopa wciaz nie dziala. Probowalem kombinacji Fn+F5 ale ciagle ciemny ekran. Dodam tylko ze mam windowsa xp, laptop Toshiby trzy letni. Prosze o jakas rade co to moze byc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamglony znaczek windowsa świadczył by o uszkodzeniu grafiki (artefakty)- jeśli jednak na zewnętrznym monitorze wszystko jest ok można to wykluczyć.

Przyjrzyj się dokładnie ekranowi z wgranym windowsem- być może jest obraz ale ledwo widoczny- pooglądaj go pod różnymi kątami, pod światło...

Jeśli obraz jest- padło podświetlanie matrycy- inwerter, świetlówka albo jakiś kabelek się poluzował i nie łączy.

Jeśli obrazu brak- pewnie padła elektronika monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjzalem sie dokladnie obrazowi i nic tam nie widze.kompletnie czarny. Tylko nadziwniejsze jest to ze nie mialem wczesniej problemow z ekranem tylko dopiero po rozkreceniu i skreceniu obudowy przestal dzialac. Macie moze jeszcze jakies pomysly co to moze byc lub jak to naprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem ze moglem cos odczepic... moze tasme. tylko szczerze to mi sie nie wydaje bo doslownie odgiolem obudowe i zaczolem dmuchac. W sumie to nie jestem zadnym ekspertem wiec dlatego pytam sie was :) najgorsze ze nie jestem teraz w polsce i niezabardzo ma mi tam kto zerknac :( masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% padnięta grafika, bez interwencji serwisu sie nie obejdzie. Koszt naprawy to 150-450zł, w zależności co ktoś zrobi, jak, i jak sobie liczy.

O ile mnie pamięć nie myli (a możliwe że pomieszałem z satelite A100) to ten model ma wymienną grafikę (mxm II, ale trochę inny format), nie wiem czy da się tam włożyć inną - mozliwe że to dedyk toshiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...