Skocz do zawartości
SPY_NET

Modernizacja starego PC na platformie AMD - 700/800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że na komputerach znam się jak wilk na gwiazdach...

 

Jedynym typem gier, które mnie interesuje jest MMoRPG. Tutaj zachodzi dość dziwna sytuacja z moim komputerem, gdy zaczyna się "młyn" w grze tj. duże walki na PvP, raidy itp. fps potrafi spaść do poziomu 3-7 klatek i zmiana ustawień z Ultra High na Very Low kompletnie nic nie daje. Gra nie przyspiesza, dlatego też postanowiłem trochę zainwestować w dość leciwą już konstrukcję.

 

Wiem jakie części posiadam obecnie, jednak nie mam pojęcia jak zainwestować 700-800 zł by go trochę ulepszyć.

 

Na tę chwilę używam:

 

Płyta - MSI K9N - Neo-f

Procesor - Athlon 64 3500+

Grafika - ATI 4850 1GB DDR3

Pamięć - 4x 1GB DDR2

Dysk - 2x Seagate 7200 rpm 250GB Raid 0

Zasilacz - Chieftec 400W (GPS-400AA-101A - Active PFC)

 

Skłaniał bym się za pozostaniem na platformie AM2 tj. nie kupować nowej płyty a wymianą processora i karty graficznej.

Czy ktoś obyty w temacie mógłby jakieś konkretne modele zasugerować, czy taka modernizacja ma w ogóle sens pod względem wzrost wydajności / cena, czy zasilacz podoła?

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja Asus M4A77+Phenom II 955 = ~ 250+550 .. lub w wariancie budżetowym AMD A64x2 Brisbane 100~200 zł

 

Większych zmian nie ma sensu masz dużo ramu , dodatkowo zmiany platform nadchodzą S1155 i AM3+. Trzymaj DDR2 i w zależności od "długowieczności systemu" na rok wariant z Brisbane na dwa lata Phenom II+płyta. Skłaniałbym się jednak ku Brisbane pod warunkiem że płyta główna jest w dobrej kondycji.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...