Skocz do zawartości
tommymm

Probkowanie dla karty dzwiekowej

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie wyboru karty dzwiekowej do laptopa i glosnikow Studiophile AV40, nurtuje mnie jedna kwestia probkowania. Karta ma sluzyc wylacznie do sluchania muzyki, ogldania filmow. Nie mam zamiaru zajmowac sie tworzeniem muzyki. Zalezy mi jedynie na dobrej jakosci dzwieku.

 

Na oku mam 4 modele: Behringer uca222, emu0202, M-Audio Fast Track Pro i M-Audio Audiophile USB. Bralem tez pod uwage Audigy 2NX, ale mam wrazenie ze Creative produkuje bardziej masowo niz z dobra jakoscia.

 

Behringer ma maksymalne probkowanie 48 kHz, z kolei emu to az max 192 kHz. Czy probkowanie 48 kHz jest w zupelnosci wystarczajace ?

Edytowane przez tommymm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz sobie pierwszy lepszy plik mp3 na dysku i sprawdź właściwości. Zapewne będziesz miał problem ze znalezieniem takiego, który ma 48kHz, bo 99% ma 44kHz. Myślę, że to wystarczająca odpowiedź, nie? ;]

 

Co do 192kHz, to podejrzewam, że ciężko by było znaleźć darmowy odtwarzacz, który ma to na liście ustawień - podobnie jak kompresor czy dekompresor wav/mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odtwarzacz najdziesz bez problemu - głupi winamp wystarczy....

większość mp3 tworzona jest z audio CD dlatego ma 44.1kHz próbkowanie bo takowe jest na CD

praktycznie każdy film dvd/divx ma 48kHz bo to standard dla DVD

z kolei DVD Audio mają próbkowanie od 48 do 192 kHz podobnie jak bluray

 

wszystko zależy jakich materiałów będziesz słuchać - te z wyższym próbkowaniem odtwarzacz i tak zresampluje do próbkowania karty więc i tak każdy usłyszysz

 

co do krt - behringer to taki podstawowy przetwornik bez żadnej rewelacji

emu już znacznie lepiej

m-audio średnie obydwie

audigy pewnie ma jakiś problem creative czyli stałe prókowanie 48kHz(choć nie pamiętam czy NX napewno tak ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...