Skocz do zawartości
Ubser

Bluetooth Windows 7/64 bit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakładam ten temat bo mam zamiar zakupić adapter Bluetooth , a nie wiem jaki wybrać.

Bardzo mi zależy na BT , który :

- jest kompatybilny z Windowsem 7/64 bit ( najważniejsze )

- ma szybki transfer danych i wysoki zasięg

- jest wytrzymały i solidny

- nie jest drogi

 

Będę wdzięczny za wskazówki dotyczące zakupu , a jeszcze bardziej za konkretne sugestie, gdyż już się zastanawiam nad zakupem BT na Allegro w przedziale od 10 do 20 zł. Jednak taka opcja wiąże się z ryzykiem , że dany model nie będzie działać z win 7 lub nie będzie działać poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrefour, esperanza 12zł, nie wymaga sterów, chodzi pod 7.

 

Swoją droga większosc tego co na allegro to kilka układów w róznych klonach i W7 sam sobie obsłuzy bez dodatkowego softu.

 

 

Dział lekko chybiony, chyba ze po bt chcesz siec zrobic...

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości, się podłączę, czy ktoś zna bluetooth działający pod dosem? żeby np. klawiatura podłączona na bluetooth umożliwiła wejście do biosu, czy wybór trybu awaryjnego? działa to w diNovo, ale tam są dedykowane nadajniki, a szukam czegoś uniwersalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma takiej opcji, bo nie istnieje BT obsługiwany natywnie przez BIOS - może inaczej: nie istnieje bios, który obsługuje BT.

2. Działanie pod DOS, a wejście do BIOS to 2 różne sprawy.

3. Bezprzewodowe klawiatury, które pozwalają na wejście do BIOS, muszą mieć specjalny odbiornik, który jest wpięty w PS/2 oraz zasilany z USB. Odbiornik taki posiada chip, który obsługuje sygnały od klawiatury i wysyła je prosto na PS/2 w zgodzie z tym standardem (emuluje tradycyjną klawiaturę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma takiej opcji, bo nie istnieje BT obsługiwany natywnie przez BIOS - może inaczej: nie istnieje bios, który obsługuje BT.

2. Działanie pod DOS, a wejście do BIOS to 2 różne sprawy.

3. Bezprzewodowe klawiatury, które pozwalają na wejście do BIOS, muszą mieć specjalny odbiornik, który jest wpięty w PS/2 oraz zasilany z USB. Odbiornik taki posiada chip, który obsługuje sygnały od klawiatury i wysyła je prosto na PS/2 w zgodzie z tym standardem (emuluje tradycyjną klawiaturę).

 

Niestety musze Cię wyprowadzić z błędu, mam nadzieję że nie dostanę za to kolejnych % ;]

 

Znam taki odbiornik, tylko jest on nieosiągalny w normalnej sprzedaży. Są to wspomniane przeze mnie wcześniej dongle od Logitech diNovo. Otóż działają one z dowolnym urządzeniem bluetooth. Co więcej pozwalają na wejście do biosu, pozwalają na wykorzystywanie bluetoothowej klawiatury pod czystym dosem, konsolą odzyskiwania czy dyskietką startowa win98 - wiem bo sam testowałem kilka klaw z donglem od diNovo Edge. Nie wiem jak ze wzspółpracą z innymi urządzeniami, ale nie wiem co można by wytestować innego przed Windowsem, ani myszka, ani głośniki czy słuchawki raczej nie zadziałają.

Jako że dongli tych nie ma w normalnej sprzedaży, a komplet kosztuje jakieś 550zł stąd moje pytanie czy ktoś zna inne tego typu rozwiązania.

 

Podsumowując:

 

AD1.

Tak, nie istnieje taki BIOS, ale istnieją dongle które po inicjalizacji urządzeń USB umożliwiają działanie klawiatury na tyle szybko żeby np. wejść do BIOS.

 

AD2.

j.w. bez problemów działają pod dosem dostępnym z dyskietki startowej win98, np w celu aktualizacji firmware płyty głównej czy grafiki.

 

AD3.

Zwykły dongiel USB bez żadnych przejściówek, fakt faktem cięzko było wyrwać diNovo Edge na testy. Swoją drogą klawiatura naprawdę fajna i miła w obcowaniu, jednak zdecydowanie nie warta swej chorej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...