Skocz do zawartości
Gość henek45

komputer do 3000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić komputer , cena do 3000 zł. Tak patrząc na podzespoły, dobrałem takie podzespoły:

* Procesor: Intel Core i7 - 1000 zł.

* Płyta główna: MSI P55-GD55 - 360 zł.

* Pamięć RAM: 4GB / 1333Mhz CORSAIR XMS3 New Classic [1x4GB] -250 zł.

* Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3 150 zł.

* Radeonem HD6850 1024MB - 800 zł.

* Nagrywarka DVD: 60 zł.

* Obudowa: Thermaltake V3 - 160 zł.

* Zasilacz: OCZ StealthXStream2 600W 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc na Intel Xeon X3440 do tego jakies chlodzenie np. SilentiumPC Fortis HE1225, z tym Radeonem bym sie wstrzymal ceny poki co maja dosc wysokie.

Za 800zł. mozesz dorwac MSI GeForce GTX 460 Hawk 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI [N460GTX HAWK] - 799zł : Esc.pl

 

Reszta wyglada okej, ew. Zasilacz na ModXStream (odpinane kable).

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni ten xeon od i7(Czyli mam rozumieć, że xeon 3440 to po prostu lekko podkręcony i7 860? HD6850 lepiej w testach wypada od gtx 460, a podkręcał raczej nie będę, co najwyżej to procesor jak dokupię do niego lepsze chłodzenie.

Edytowane przez henek45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzisz o pamięciach RAM, może jakieś inne? I jeszcze czy warto inwestować w te nowe bajery np. sata III czy usb3 ? Pamięci ram zamierzam kupić 1 kość 4gb a później dokupić drugą, czy może lepiej kupić 2x po 2gb i czy 4gb ram będzie wystarczająco? I jak obudowa i zasilacz jest w porządku czy coś lepszego by było, oraz płyta główna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM'y byle tansze, nie napisales jakie ma byc zastosowanie tego komputera ale 4GB powinny wystarczyc. Lepiej wez 2x 2GB, wychodzi taniej.

Wszystko pozatym wyglada ok, zasilacz wystarczylby nawet 500W.

SATA 3 / USB 3 tu nie mam zdania bo nie interesowalem sie ostatnio cenami dyskow pod te zlacza, ale jakis czas temu ceny tych urzarzen byly zaporowe, nie wiem jak jest teraz.

A ten XEON to praktycznie to samo co i7'ki @ LGA1156 tylko taktowanie nieco nizsze, tu juz sobie poradzisz z OC.

Buda tez okej, jak juz pisalem zmienilbym zasilacz na ModXStream - odpinane kable to jednak wygoda, porzadek i lepszy przeplyw powietrza a wiele wiecej nie kosztuje.

 

edit:

 

Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

SilentiumPC Fortis HE1225

Gigabyte P55A-UD3R /intel P55/

2 x GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Gigabyte Radeon HD6850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

OCZ ModXStream Pro 500W

Samsung SH-S223C SATA (black)

Thermaltake Wing RS 101 (b/z) (w esc nie ma v3)

 

3034zł @ esc.pl

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli bym brał procesor i7 950 to jaką płytę wybrać, bo to jest już inna podstawka. Tak w ogóle to nie rozumiem, czego część procesorów i7 jest pod podstawkę LGA1156 a druga część pod LGA1366, czym to się różni, dlaczego dwie różne podstawki?

 

 

Czy ta płyta by była dobra pod ten procesor ASRock X58 Extreme3 ?

Edytowane przez henek45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock jest do du...y na tej podstawce sypia sie jak diabli , jakie sa roznice miedzy i7 na 1156 a 1366 przede wszystkim dual a triple channel

 

to co ci kelcior napisal to świetny zestaw

na s1366 ciężko będzie cos zlozyc w 3 tys

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem dzięki za rady kelcior i andrzej. A jeszcze jedno jak sądzicie warto brać do tamtego zestawu jeszcze dysk ssd http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=32115 , czy nie będzie za mały, jest sens?

Edytowane przez henek45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wiesz jeśli ktoś chce mieć szybki komputer to nie interesuje go pojemność dysku tylko jego szybkość.

 

Jeszcze potrzebuje ups do tego komputera, czy ten się nada APC UPS BE700-CP 700VA 8 gniazd NOWY TANIO! (1293244897) - Aukcje internetowe Allegro ?

Edytowane przez henek45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie może jakiś inny model zasilacza dobry, bo chcę komputer kupować u siebie w mieście, a akurat tego modxstream nie mają dostępnego, gość mi proponował jakiś chieftec gps 550W.

 

Aha i obudowy thermaltake v3 też nie ma, w zamian zaproponował mi Coolermaster 335.

Edytowane przez henek45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ta obudowa cm 690 dominator na esc.pl 3 stówy kosztuje. A jedyną różnicę jaką widzę, to, że zasilacz jest na dole. A ten zasilacz to chyba osobno z esc zamówię, bo innych też pewnie nie będą mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie wezmę tą obudowę, tylko w tym sklepie nie ma tego zasilacza oczmodxstream, bo jak już będę osobno zamawiać to od razu obydwie części zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba zakupię osobno w komputroniku tą obudowę, jeśli warto cm 690 dominator za 269 zł. oraz zasilacz ocz modxstream 500 W za 249 zł. , a jeśli andrzej ją posiadasz mógłbyś coś więcej o niej powiedzieć?

 

I takie pytanie, sprawdziłem tutaj Enermax Power Supply Calculator moc pobierana to 380 Wat + Monitor 52 Wat, czyli razem 432 wat.

 

Czy ten ups apc back-ups 700Va (jego moc to 405 wat) da radę z tym sprzętem, nie uszkodzi się, nie będzie przeciążeń czy coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj komp jest w sygn. wiec nie mam tej budy ale pare razy mialem z nia do czynienia i stanowczo stwierdzam ze w tej cenie dla mnie to NR 1

co do zasilacza to ten co ci wczesniej zaproponowalem bedzie lepszy OCZ Fatal1ty 550W 80+ modular SLI PSU 135mm LED od tego modxstream 500 W a tylko 10zl różnicy w komputroniku

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc, a jeszcze pytanie co do procesora, czego nikt nie poleca i5-750 , kosztuje 100 zł. taniej(700 zł.) niż xeon x3440 (800 zł.) , a różnią się jedynie tym, że xeon posiada Hyperthreading , który nie wiem czy jest do czegoś użyteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie pytanie co do procesora , bo gość mi ze sklepu mówił, że pod tego xeona są specjalne płyty główne, bo msi oficjalnie nie supportuje xeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiesz ja w ogóle nie jestem przekonany do gigabyte bo dużo problemów było z tymi płytami, a czytałem ostatnio też , że z tym modelem gigabyte UD3R też są problemy, a usb3 i SATA III to raczej zbędne jest. A co do xeona , zarówno gigabyte jak i msi nie supportują oficjalnie xeona te modele podane wyżej. Co do tego zestawu komputerowego to jeszcze mi 350 zł. zostanie bo nie będę brał ups'a i zastanawiam się czy jest jakiś sens coś ulepszyć czy lepiej do więcej ramu dołożyć.

Edytowane przez henek45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie spotkalem z jakimikolwiek problemami z ta plyta i uważam ze jest to bardzo dobre mobo , co do usb 3 i sata 3 to powiem tak szybko to sie moze na jakas szeroka skale nie przyjmie ale gdybym kupowal teraz nowe mobo napewno by sie to znalazlo na niej. ewentualnie jak ci gigabyte nie odpowiada to zostaje trzeci zawodnik Asus P7P55D - również swietna plytka, co do ramu to w zestawie masz juz 2x2 Gb wiecej nie potrzeba jesli masz wolne pieniadze to lepiej kup dysk SSD corsair f60 i dopiero z tym poczujesz prawdziwy przyrost wydajności

 

na gigabyte jak i na asusie 3440 bedzie noramlnie dzialal nie masz sie co martwic

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...