Skocz do zawartości
Clear

Podkrecanie C2D E4500

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :) Na początek obecna konfiguracja:

CPU: C2D E4500 2.2@2.7GHz

GPU: Sapphire HD4850 512MB VAPOR-X

MOBO: Gigabyte GA-945P-S3 rev. 3.3

RAM: 2X1GB Kingston 667MHz

HDD: Samsung SpinPoint HD250HJ 250GB

PSU: BeQuiet 400W

Chłodzenie procka: Karakorum + SS 1200rpm

System: WIN 7 64BIT

 

Mam problem z podkreceniem procesora. W miare dokladny opis:

- PCI-E FREQ = 100MHz, FSB > 210MHz, Dzielnik pamieci = 2.66, napiecie = 1.35V, reszta niezmieniona ---> dual boot

- PCI-E FREQ = AUTO, FSB > 210MHz, Dzielnik pamieci = 3.00(taktowanie mniejsze nic standardowe) , napiecie = 1.35V, reszta niezmieniona --> dual boot

- PCI-E FREQ = AUTO, FSB < 244MHz, Dzielnik pamieci = 2.66, napiecie = 1.1625V, reszta niezmieniona --> wszystko OK

- PCI-E FREQ = AUTO, FSB > 244MHz, Dzielnik pamieci = 2.66, napiecie = 1.50V, lekko podwyzszone napiecie na NB I pamieciach --> dual boot albo bluescreen

 

Moim problemem jest to, ze nie moge przekroczyc bariery 244MHz dla FSB. Czytalem, ze na tej plycie osiagane jest >300MHz. Czy da sie cos poradzic, czy po prostu plyta lub procek juz nie pozwalaja? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie powinno stać co najwyzej zobaczysz czarny ekran i zrobisz reset biosu zworką/wyjęciem baterii. 

 

Mozna by zrobić  bsel moda<-klik, wtedy mobo będzie widziało defaultowe fsb procesora jako 266(a to często ma znaczenie), a 266 jest oficjalnie obslugiwane, ale cos mi sie obiło, ze bsel mod nie działa na twojej płycie gł. Mobo chociaż kiepskie(chipset) to o ile zrobi okolice 300 to nie powinno ograniczyć oc E4500(mnoznik 11) bo e4xxx kończą się na ~3.2 - 3.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede ryzykowal z tym modem, juz sie obejde ;p a ustawienia sprawdze jutro i powiem, co i jak.

EDIT: Sprawdziłem na ustawieniach: PCI-E FREQ = 100MHz, FSB > 266MHz, Dzielnik pamieci = 2.00 (nie mam takiego dzielnika, aby tatkowanie pamieci wyszlo 667MHz), napiecie = 1.35V, reszta niezmieniona no i występuje dual-bot ;/ . Chyba zmienie płyte na jakąs z P35 i do tego jakies dobre pamięci.

Edytowane przez Clear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...