Skocz do zawartości
CKM18

Zestaw do 2500 ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak w temacie potrzebuję ulepszyć biurowy komputer, dostałem pieniądze do zrobienia kosztów w firmie i tak sobie pomyślałem że wrzucę do niego coś nowego żeby miało to ręce i nogi sprzęt jest dość lichy, więc najpierw chcę zrobić wszystko co nie działa i kupić coś na zapas konfiguracja :

 

Sempron LE-1100 1,9 ghz

Gigabyte GA-M61SME-S2L

1 gb ddr2 667mhz

Dvd Rw Samsung - uszkodzona

Seagate Baracuda Ata 80gb 7200obr

Feel 300w

Sharkoon Revange

 

ostatnio kupiłem zestaw bezprzewodowy Logitech Wave i monitor Asus MS202D

 

 

teraz myślę żeby kupić do tego komputera :

 

2 x 1gb Kingston ddr2 800mhz cl 5 dual channel

Nowe Dvd Rw Samsunga

Zasilacz OCZ Modxstream 600w

i obudowę tylko tu mam dylemat Gladius 800 czy Cooler Master Centurion RC-590 ???

 

na razie nie gram na nim więc procesor, płyta , karta graficzna i dysk mogą zostać , ponieważ będą wymieniane stopniowo, jak będę miał kolejne pieniądze na koszty firmowe, w tej chwili i tak używam tego komputera do fakturowania, internetu i pisania, co myślicie o tej modernizacji ???

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew777 - jeśli chodzi o ram to wywalę tą no name i wrzucę dual kingstona, o jakim Seasonicu mówisz ??? , ogólnie to chcę mocny zasilacz z odpinanymi kablami i 3 letnią gwarancją żeby był dość przyszłościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew777 - co do ceny to mam OCZ 600w za 270zł , a za tego Seasonica z przesyłką i tak trzeba dać najmniej 320zł, więc nie wiem czy jest sens dopłacać 50zł, największy problem mam w sumie z obudową bo czytałem o tym Gladius 800 dużo i w sumie mi się podoba, tylko jedni piszą że jest niestabilna a inni że jak się ją uzbroi to jest ok, sam nie wiem co o tym myśleć w każdym razie obudowa jest ciekawa bo ma dobry system wentylacji, ciekawy wygląd i dobrze rozplanowane wnętrze i jak coś to duża karta graficzna też się do niej zmieści.

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak potrzebuję złożyć nowy komputer do wydania 2500zł ( byłoby więcej ale oryginalny Windows 7 Professional 64bit to prawie 500zł )

 

po przestudiowaniu zestawienia polecanych zestawów wyszło mi coś takiego :

 

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 530zł

MSI 870-C45 - 235zł

GoodRam 2x2GB 1333MHz - 195zł

EVGA GeForce GTX 460 1GB - 699zł

Samsung 500GB F3 - 135zł

Samsung SH-223C - 65zł

Ocz Modxstream Pro 500w - 249zł ( starczy przy większym oc czy lepiej zainwestować w wersję 600w )

Gladius 800 Pure Black - 249 zł ( nie wiem czy będzie dobra ewentualnie

Cooler Master Gladiator 600 podobna cena )

Zalman CNPS10X Performa - 135zł

 

razem 2492

 

części będę kupował w ESC i Proline

proszę o ocenę zestawu i ewentualne korekty zestaw ma służyć do wszystkiego filmy, gry itp, zwykle będzie chodził 24/7 , z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch - wyczytałem w recenzji że chłodzenie płyty jest trochę za słabe, a jaką jeszcze lepszą płytę można by zastosować do 260zł ??? zależy mi żeby płyta była stabilna i miała 3 letnią gwarancję.

 

zestaw wygląda tak w tej chwili :

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 530zł

GoodRam 2x2GB 1333MHz - 195zł

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI- 699zł

Samsung 500GB F3 - 135zł

Samsung SH-223C - 65zł

Ocz Modxstream Pro 500w - 249zł

Gladius 800 Pure Black - 249 zł

Zalman CNPS10X Performa - 135zł

 

zastanawiam się tylko nad płytą główną i mocniejszym zasilaczem, no i nie wiem czy obudowa nie będzie się wyginać jak się zapakuje do niej tyle gratów z 750g radiatorem ( ewentualnie mogę wziąć Cooler Master Gladiator 600 )

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mogl by byc zasilacz bez odpinanych kabli to zmien na seasonic s12 II 520w - jest niewiele drozszy a jego jakość wykonania jest nieporownywalnie lepsza. A do tego jest cichszy i ma mocniejsza linie 12v.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi mi coś takiego :

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 530zł

AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/ - 259zł

ASUS GTX460 1024MB 256bit PCI-E DirectCU - 665zł

GoodRam 2x2GB 1333MHz - 195zł

Samsung 500GB F3 - 135zł

Samsung SH-223C - 65zł

Ocz Modxstream Pro 500w - 249zł

Gladius 800 Pure Black - 249zł

Zalman CNPS10X Performa - 130zł

 

całość 2477zł części z ESC i Proline , już chyba nic lepszego nie wymyślę, co myślicie ? ewentualnie zastanawiam się czy jest sens dopłacać do 600w modxstream pro ??? zestaw będzie podkręcany chciałbym wykręcić 4ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch finalny zestaw z systemem :

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 530zł

AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/ - 259zł

ASUS GTX460 1024MB 256bit PCI-E DirectCU - 665zł

GoodRam 2x2GB 1333MHz - 195zł

Samsung 500GB F3 - 135zł

Samsung SH-223C - 65zł

Ocz Modxstream Pro 600w - 296zł

Gladius 800 Pure Black - 249zł

Zalman CNPS10X Performa - 130zł

Windows 7 Professional 64 bit - 480zł

 

razem 3004zł, w tej cenie to będzie chyba najlepszy kompromis, mam nadzieję że wytrzyma 3 lata i będzie się na nim dobrze pracowało, nie wiem jeszcze tylko czy będę zamawiał w tym tygodniu , czy poczekać chwilę i zamówić na początku grudnia gdyż widzę że np GTXy powoli tanieją,w Proline już poleciały 20 - 30zł w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj jak Ci wygodniej. Jeszcze ponad tydzień temu GTXy w weekend kosztowały 630zł, a w poniedziałek już 690zł. Trzeba kupować wtedy kiedy jest odpowiednia cena wg ciebie.

 

Windows Pro jest Ci niezbędny? Home nie wystarczy?

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch - komputer idzie na firmę w koszty więc biorę Professional a nie Home Edition,z tego co czytałem Professional jest ładniejszy i ma więcej funkcji, tylko boję się trochę tych 64 bitów bo różne rzeczy piszą, a nie chciałbym żeby mi nie działał program do faktur , no i niektóre starsze gry do których mam sentyment, ogólnie to nie wiem czy większe koszty będziemy robić w tym czy w przyszłym miesiącu to od tego też zależy. Jeszcze Pytanie lepiej kupić pamięci Kingstona czy Goodram cena jest identyczna.

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę późno, ale powiem coś o tej obudowie ( Gladius 800 ).

Górna część obudowy mogłaby być zrobiona z troszke grubszej blach, bo się wygina pod naciskiem, oczywiście powraca do swojego dawnego kształtu ( może to wina tych dziurek na górze ).

Jeśli decydujesz cię na tą obudowę, to lepiej składaj kompa sam, bo w sklepie mogą ci uszkodzić zaślepki z przodu. Trzeba uważać podczas przewracania obudowy, aby nie wcisnąć zaślepki i nie połamać zatrzasków.

To jedyne minusy jakie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...