Skocz do zawartości
korn85

Modernizacja LC - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów!:)

 

Po długiej nieobecności na forum oraz w świecie LC chciałbym zmodernizować swój układ. Dwa lata temu powstała wersja beta. Później układ przeszedł kilka modyfikacji aż w końcu w tym roku został rozebrany z zamierzeniem paru gruntownych przeróbek. Zdjęć nie posiadam, jak to wyglądało, dlatego postaram się w miarę przybliżyć to, co mam i co bym chciał zmienić. Chodzi mi o konkretne zagadnienia, o które chcę zapytać, cała reszta jest dla mnie jasna i oczywista:)

 

- obudowa Chieftec serii Dragon (4 zatoki 5,25", wszystkie zajęte), w górnej pozostaje obecny rezerwuar D-Tek HDPE;

- blok na procesorze MNP Poseidon, natomiast na grafice fullcover od Watercool'a;

- chłodnica Feser X360 umieszczona na dachu, na zewnątrz, z czasem znajdzie się w ładnej obudowie ale to na końcu, gdyż nad tym mogę pracować jak wszystko będzie już złożone:)

- pompa Halm c.w.u. o wydajności ponad 1000 l/h (przy podnoszeniu do 0,5m). Pompa jest umieszczona poza obudową więc tutaj nie ma problemów z miejscem;

- zasilacz Yesico 780W z wentylatorem 120mm, który to wentylator chciałbym zamienić na 140mm ale to jeszcze się okaże, co i jak wyjdzie;

- płyn w ilości dwóch litrów Aquacomputer (niebieski, czerwony lub pomarańczowy - tutaj się zastanawiam, co będzie ładnie wyglądać).

 

Zakres modyfikacji, jaki chcę przeprowadzić to malowanie proszkowe całej obudowy (w środku i na zewnątrz), a także malowanie koszyków do napędów 3,5" oraz mocowań panelu sterującego i portów USB, oploty na przewody i schludne ich ułożenie. Złączki są obecnie różne:D Na pompie wykorzystam posiadane choinki D-Tek NK13, bo tam i tak nie będzie tego widać, więc szkoda wydawać na to kasę. Całość ma być solidna i trwała, jednak miło by było mieć też coś, co będzie cieszyć oko. Od razu mówię, iż nie chcę wydawać na to nie wiadomo jakiej kwoty. Przy ewentualnej zmianie platformy i/lub bloków złączki i węże będę już miał porządne.

 

1. Jakie węże wybrać? Masterkleer wydaje się być rozsądny cenowo. 10/16mm czy może 13/19mm albo jeszcze inny rozmiar? Nie muszą być UV, na tym mi najmniej zależy, za to przeźroczysty jest wskazany.

2. Zastanawiałem się nad rozdzieleniem układu na dwie gałęzie (wykorzystując przy okazji dwa wejście w rezerwuarze): jedna do procesora, druga do karty graficznej tak, aby np. blok na karcie nie ograniczał przepływu w bloku na procesorze. Czy jest sens stosowania takiego rozwiązania, czy jest to nieopłacalne i korzyści z tego są znikome?

3. Jakie złączki zastosować? Widziałem w cooling.pl czarne choinki NK13 od Bitspower'a, jednak z opinii jaka przy nich jest, nie da się dopasować żadnej opaski dedykowanej na wąż, a wolałbym je zastosować (dla świętego spokoju;)), niż używać opaski do przewodów. Myślałem też nad zakręcanymi złączkami ale Bitspower ma już troszkę droższe. Co i jakiej firmy wybrać? Mile widziane sugestie od osób, które już coś mają i mogą to polecić:) Mile widziana sugestia, jaki kolor złączek: srebrne czy czarne do czarnej obudowy?

4. Planuję również zastąpić standardowe śruby szybkośrubkami. I tutaj również mam pytanie, srebrne czy czarne oraz czy aluminiowe się nadadzą, czy tylko stalowe brać?

5. Ewentualne podświetlenie. Co i jak? Różne opinie czytałem na temat poszczególnych katod itp. akcesoriów. Nie chcę robić wiochy, stąd to pytanie:)

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Najlepiej Tygon, jest drogi ale warto, nie potrzeba go aż tak dużo więc wydatek jest i tak umiarkowany.

2. Moim zdaniem korzyść znikoma.

3. Co do złączek, jeżeli NK, to dak dobrane do węża że zastosowane bez zacisków, plastikowe opaski nic nie dają, chyba że chcesz jakieś mocne metalowe. Co do wyboru między drogimi złączkami skręcanymi, poszukaj w temacie usera Screamer na pclabie, ma tam bardzo szczegółowy opis wszystkich złączek, porównanie cenowe, jakościowe, dobre zdjęcia, bardzo dobra lektura jako odpowiedź na to pytanie.

Screamer World - testy, opisy, recenzje, porady - Forum PCLab.pl

4. Kwestia gustu, bez zdjęć układu, jakiegoś szkicu, ciężko wypowiadać się w takim temacie.

5. J/w, mogę tylko dodać że teraz już rzadziej stosuje się katody, używa się diod, takie paski z serią diod, znacznie mniejsze, mniej awaryjne itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc!:) Artykuł z linku bardzo się przydał, bo rzucił mi nowe światło na złączki i węże. Sądzę, że za jakiś czas zgłoszę się ze zdjęciami gotowego już układu LC:)

Temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...