Skocz do zawartości
Zielonek

Intel Core 2 Duo E6400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Otóż mam problem z moim procesorem. Od czasu kiedy go zakupiłem wydaje mi się, że ten procesor jest jakiś słaby i zauważyłem, ze nie daje on z siebie wszystkiego. Kiedy np.: gram w jakieś gry to zdąża mi się, ze gra mi się ścina (czytałem wymagania tej gry i wychodzi na to, ze ta gra powinna mi iść na full detalach). Czytałem też, że jeśli zwiększyć napięcie to procek będzie tez lepiej chodził, wystarczy pozmieniać tam coś w BIOS'ie..a wiec zacząłem szukać takiej opcji i jej nie znalazłem ..;/ Możliwe, że mój płyta główna nie obsługuje takiej funkcji..

 

Załączam jeszcze tu obrazki z mojego pulpitu z CPU-Z + Orthos...

 

Prosze o pomoc !! z góry dziękuje..

post-184543-0-48474500-1290945962_thumb.jpg

post-184543-0-74703600-1290945978_thumb.jpg

Edytowane przez Zielonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić czy jest stabilny w orthosie to musisz mu dać połazić z pół godziny chociaż:P

 

Najlepiej to napisz całą konfigurację (chociaż jeszcze karte graficzną i ilość ram) i gry w które chcesz grać to ci powiemy czy to nie wyrabia procesor czy całą konfiguracja... powiem ci że wymagania gier w tych czasach są brane "z kosmosu", ostro zawyżane, albo ostro zaniżane...

 

Napięcie procka nie ma NIC do wydajności... ma do stabilności wtedy gdy procek jest podkrecany;)

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego że gry działaja do pupy skoro procek ma tylko 1.76 Ghz. FSB=880 a powinno być 1066mhz. Problem tkwi w 92C w stresie, włącza sie "Cpu Throttling" tzn. procesor zmniejsza dyrastycznie prędkośc żeby nie kopnąć w kalendarz. Maksymalna temperatura dla CPU to 85C ale najlepiej nie przekraczać 65C.

Edytowane przez lapituta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza przestawionym PCI-Express z x16 na x4 masz 92 stopnie na procu po 2 min orthosa, radze przeczyścić chłodzenie i obudowe z kurzu.

 

heh..xD kompa czyszczę, wiec to raczej nie w tym problem :P

 

 

a co do tematu to co mam robic bo nie wiem xD jak pozmieniiac te FSB na 1066 itp. ?

 

Żeby sprawdzić czy jest stabilny w orthosie to musisz mu dać połazić z pół godziny chociaż:P

 

Najlepiej to napisz całą konfigurację (chociaż jeszcze karte graficzną i ilość ram) i gry w które chcesz grać to ci powiemy czy to nie wyrabia procesor czy całą konfiguracja... powiem ci że wymagania gier w tych czasach są brane "z kosmosu", ostro zawyżane, albo ostro zaniżane...

 

Napięcie procka nie ma NIC do wydajności... ma do stabilności wtedy gdy procek jest podkrecany;)

 

 

mam 8800GS'ka (stary ale jary xD) i 1GB RAM, ale mam zamiar dokupić 2GB jeszcze. I mi jeszcze wlasnie chodzi o to, ze tam zamiast tych 2.13GHz jest po podkręceniu 1.76 o.O

 

Żeby sprawdzić czy jest stabilny w orthosie to musisz mu dać połazić z pół godziny chociaż:P

 

Najlepiej to napisz całą konfigurację (chociaż jeszcze karte graficzną i ilość ram) i gry w które chcesz grać to ci powiemy czy to nie wyrabia procesor czy całą konfiguracja... powiem ci że wymagania gier w tych czasach są brane "z kosmosu", ostro zawyżane, albo ostro zaniżane...

 

Napięcie procka nie ma NIC do wydajności... ma do stabilności wtedy gdy procek jest podkrecany;)

 

co do gier to mam np.: takie GTA4 i jest nawet test... mój kumpel ma IC2D 1.8GHz i mu chodzi na medium bez ściny a jak ja gram na medium to mam lekkie zwieszki przy wybuchach czy coś.. (mam lepsza grafe od niego i jedyne co on ma lepsze to RAM ma 3GB a ja 1GB..-.-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ewidentnie wina procesora i jego temperatury. Kup porządną pastę termoprzewodzącą zdejmij chłodzenie, przesmaruj procesor pastą i załóż ponownie. Jeśli chłodzenie nie jest zakurzone, to najprawdopodobniej jest zle założone. Temperatura mówi sama za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to przez to, ze ja mam cooler od Celeronka ;> :D bo ja nie kupiłem box'a tylko używanego.. ale wcześniej nie było z nim problemow jeżeli chodzi o temp.

 

a tak poza tym to mam tu ss'a z SpeedFan i tam jest pokazane, ze temp. CPU wynosi 30~32'.

 

 

#edit wymienię może ten cooler na Scythe Katana albo coś z tej firmy bo są spoko podobno i może coś to zmieni :)

post-184543-0-10959700-1291042399_thumb.jpg

Edytowane przez Zielonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zresetuj bios. Wylacz komputer, odlacz kabel zasilajacy i wyjmij baterie z plyty glownej. Odczekaj 10min i wszystko podlacz. Wymiana chlodzenia napewno pomoze. Jak ktos juz wspomnial twoj procesor przez zbyt duze temperatury ogranicza swoja czestotliwosc a co za tym idzie wydajnosc. Nie musisz kupowac az tak drogiego chlodzenia. W zupelnosci wystarczy Ci:

SILENTIUM PC SPARTAN HE923 s.775/1156/1366/AM2/AM3 (1328574136) - Aukcje internetowe Allegro

Nawet jak bedziesz kiedys podkrecal procesor czy zmienial platforme na amd czy nowsze produkty intela to chlodzenie zapewni dobra wydajnosc i pozwoli na rozsadne podkrecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde O.O jak wyjąc baterie z plyty !? jak ja nawet nie wiem gdzie ona jest xd

 

#edit aaa..dobra przyjrzałem się dokładniej i już widzę xd bo kompa mam na biurku..o.O

Edytowane przez Zielonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde O.O jak wyjąc baterie z plyty !? jak ja nawet nie wiem gdzie ona jest xd

 

#edit aaa..dobra przyjrzałem się dokładniej i już widzę xd bo kompa mam na biurku..o.O

 

Zadnej baterii nie wyciągaj. Zresetuj BIOS zworką.

Poszukaj instrukcje od płyty i znajdziesz zworkę CTRL-CMOS , będą 3 piny ( bolce ) dwa z nich są spięte , jeden jest wolny , wyjmij zworkę i włóż ją w ten wolny i środkowy pin ( bolec , nóżka ) odczekaj 10 sec. i włóż zworkę spowrotem tak jak była pierwotnie. Bios będzie zresetowany.

 

Edit: W załączniku masz pokazane gdzie jest zworka. ( jest trochę inaczej niż pisałem )

Są dwa piny , jeżeli nie ma tam zworki to ją wepnij tak na 10 sec ( po tym czasie ją wyciągnij ) , jeżeli jest to ją wyciągnij też na ok 10 sec. ( później ją włóż )

Sorry ale nie miałem do czynienia z płytami Gigabyte.

 

edit2: Co do PCI-e to nie mam pewności czy ta płyta obsługuje x16 w opisie znalazłem opis ... pci-e x16 ( tzn. x16 mechanicznie , czyli jest duże gniazdo ) x4 szerokość pasma ( tzn. będzie pracowało x4 ) może chipset to ogranicza , tego juz nie wiem.

post-158049-0-55990200-1291060209_thumb.png

Edytowane przez zawijas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

em...moze to sie wam wydawac dziwne, ale przeciscilem cooler pozadnie (odkurzaczem + pendzel xd) i teraz mi pokazuje temp. (załacznik.) Wiec juz chyba problemu, nie ma i temat nalezy do zamkniecia.. :)

 

Dzieki wielkie..

post-184543-0-80571200-1291063624_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam, ale podajże to był Celeron 420.

 

teraz mam temp. po 45'-47', wiec chyba jest już wszystko w porządku ? teraz zakupie tego cooler poleconego przez GeMtin1 i będzie coś pewnie kolo 35'-37' ^^

 

a tak poza tym to dzięki Wam wszystkim, ze mi pomogliście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#odświerzam.

 

mam takie pytanie. Chodzi mi tu o podkręcenie mojego procka, bo czytalem o tym duzo i wiem, zeby podkrecic IC2D musze wejsc do BIOS'u i wejsc w menu M.I.T. I w tym problem, ze ja w moim BIOS'ie takiej opcji nie mam. Czy wie ktos moze, jak moge podkrecic mojego procka jakims programem albo w BIOS'ie (innym sposobem)

 

moj model plyty glownej to: ga 945gzm-s2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...