Skocz do zawartości
Uneek Eth

Stukanie Maxtora (ów)

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. Jej komp jest poza zasięgiem urazów mechanicznych, brak wstrząsów, dobry swobodny przepływ powietrza. Jednak moment... w jej przypadku mogę podejrzewać iż jako, że dysk jest zaraz nad FDD /na styk/ a seaget-y są osłonięte od spodu i góry może go grzać. Ale w tym przypadku to wina sklepu. W moim kompie jest odpowiednia przestrzeń sam składałem "nie chwaląc się".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barracuda 7200.7 r0x. :D

chyba zartujesz, przeciez juz tyle reklamacji bylo tego i wczesniejszej wersji Barracudy, ze ja sie nawet nie zastanawiam, czy brac go, biore Maxtora, jest lepszy i pewniejszy, a kosztuje prawie tyle samo :>

i moze jeszcze napiszesz ze "torebka foliowa" Maxtora jest lepszym zabezpieczeniem na czas transportu niz plastikowe pudeleczko :P

jakbys nie wiedzial, to kazdy transport jest odpowiednio zabezpieczony, a poza tym, to nie ma roznicy, czy dysk jest w pudelku, czy w torebce, jak upadnie, to jeden i drugi sie zjebie ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Maxtorek, jak w podpisie, chodzi bez zarzutu. Są to bardzo dobre dyski. Temperatura 25st.

ja tez mam Maxtora (zakupiony bez gwarancji, jakby to byl inny dysk, to bym sie bal ;)), chodzi juz prawie rok, a Barracuda III, po roku czasu miala BadSectors, po wymianie po 7 mies. padla glowica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam moxtora ( 40 GB 7200 )i jestem z niego bardzo zadowolony.

Cichy, nie grzeje się jak baracuda a szybkością wcale mu nie ustępuje.

A co do stukania - jeżeli to stuknięcie ma taki delikatny pogłos to na 99,9% są to głowice, przeważnie przyczyną jest elektromagnes, który w wyniku usterki przesów głowice do krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem 2x 80Gb 7200 maxtora (oba padły :) jeden zaczął sypać badami a drugi dosłownie zwariował) i 2x 40Gb 7200 8mb cache (też padły :) ) ogólnie nie polecam i więcej tego badziewia nie kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u nas wszystkie Maxtory 30GB/5400/U133 od klientow spowrotem trafily na serwis i juz sama hurtownia wymienia je na Segate U6 40GB, bo za duzo zwrotow tego maja ... (podobno w nich zastosowano lozyska olejowe, ktore juz swego czasu nieomal do bankructwa doprowadzily Fujitsu)

 

a ja mam i Samsunga (3 letniego w tej chwili) i Segate'a Medalista (4-5 lat) i WDC 8,4 i 4,3 GB (tez juz kolo 4-5 lat) i jakos nie narzekam ... wszystko sobie smiga ...

 

a generalnie to jednak Segate'y polecam ... poza U5 (taka jsiakas wadliwa seria sie trafila) to reszta cacy chodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u nas wszystkie Maxtory 30GB/5400/U133 od klientow spowrotem trafily na serwis i juz sama hurtownia wymienia  je na Segate U6 40GB, bo za duzo zwrotow tego maja ... (podobno w nich zastosowano lozyska olejowe, ktore juz swego czasu nieomal do bankructwa doprowadzily Fujitsu)

 

a ja mam i Samsunga (3 letniego w tej chwili) i Segate'a Medalista (4-5 lat) i WDC 8,4 i 4,3 GB (tez juz kolo 4-5 lat) i jakos nie narzekam ... wszystko sobie smiga ... 

 

a generalnie to jednak Segate'y polecam ... poza U5 (taka jsiakas wadliwa seria sie trafila) to reszta cacy chodzi ...

kiedys robili dobre dyski, teraz niestety wszystko 'po kosztach' robia i tak to pozniej sie psuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reklamacją to nie takie proste, bo mam na nim 60GB danych i nie mam gdzie tego zgrać :?:  :!:  :!:  :!:

masz ten sam problem co wiekszosc osob oddajacych knocace sie dyski :( ja nie mialem tego problemu bo dysk padl calkiem i stracilem ponad 20 GB danych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtyczkę zasilania, jak ci np. 12V nie kontaktuje to tak się dzieje. Ścisnąć trochę styki żeby lepiej kontaktowały. Jak nie pomoże to na serio jest walnięty.

Dzięki, dzisiaj docisnę styki i wymienię taśmę na nową (na szczęście razem z mobo miałem 3xATA133).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chlodzicie te dyski w ogole jakos? dysk tez trzeba chlodzic jak kazdy element kompa  :!:

Dysk jest chłodzony i to b. dobrze. Od spodu mam "szeroki" nawiew - wentyl od starego ksero na 7V. Temp HD ze SpeedFan'a 18-20*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( teraz jestem szczesliwym posiadaczem Seagate Barracuda :) i nie zaluje

a ja uwazam, ze do dyskow to niestety trzeb miec szczescie. moja barracudka w idle odwala cos takiego, ze zaczyna latac glowica jak glupia, wystarczy, ze jakis program na chwilke odwola sie do dysku i sie uspokaja i za chwile znow to samo. Jak latwo sie domyslec planuje zmiane.

W tym momencie mozna by znow rozpoczac dyskuje na temat, ktory dysk lepszy...

Nie wiem jak wy, ale ja mysle, ze dzisiejsze dyski sa ciut nie dopracowane i robione na prędce przez producentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( teraz jestem szczesliwym posiadaczem Seagate Barracuda :) i nie zaluje

a ja uwazam, ze do dyskow to niestety trzeb miec szczescie. moja barracudka w idle odwala cos takiego, ze zaczyna latac glowica jak glupia, wystarczy, ze jakis program na chwilke odwola sie do dysku i sie uspokaja i za chwile znow to samo. Jak latwo sie domyslec planuje zmiane.

W tym momencie mozna by znow rozpoczac dyskuje na temat, ktory dysk lepszy...

Nie wiem jak wy, ale ja mysle, ze dzisiejsze dyski sa ciut nie dopracowane i robione na prędce przez producentow.

mialem juaz kilka dyskow seagate i jak narazie nie trafil mi sie jakis walniety model :) z WD mialem tak samo jeszcze zaden mi nie padl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( teraz jestem szczesliwym posiadaczem Seagate Barracuda :) i nie zaluje

a ja uwazam, ze do dyskow to niestety trzeb miec szczescie. moja barracudka w idle odwala cos takiego, ze zaczyna latac glowica jak glupia, wystarczy, ze jakis program na chwilke odwola sie do dysku i sie uspokaja i za chwile znow to samo. Jak latwo sie domyslec planuje zmiane.

W tym momencie mozna by znow rozpoczac dyskuje na temat, ktory dysk lepszy...

Nie wiem jak wy, ale ja mysle, ze dzisiejsze dyski sa ciut nie dopracowane i robione na prędce przez producentow.

mialem juaz kilka dyskow seagate i jak narazie nie trafil mi sie jakis walniety model :) z WD mialem tak samo jeszcze zaden mi nie padl

No a mi juz padlo pare barracud i jeden WD, mimo, ze mam dodatkowe chlodzenie. Kwestia szczescia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma wymieniona, styki dociśnięte... Dysk nadal stuka, ale chyba mniej :?: :roll: Albo mi się zdaje :?: Jeszcze trochę poczekam (i tak nie mam gdzie zgrać danych - muszę pochodzić po kumplach) i zobaczymy co się stanie :roll: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez stuka czasem, oststnio powodowal dziwne zwiechy i restarty gdy byl podpiety do raida... hdd jak w podpisie 2mb cache. czy to mozna reklamowac jako wade? czy to jest zgodne z normami producenta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez stuka czasem, oststnio powodowal dziwne zwiechy i restarty gdy byl podpiety do raida... hdd jak w podpisie 2mb cache. czy to mozna reklamowac jako wade? czy to jest zgodne z normami producenta ;-)

Kumplowi padła 40 @7200 Maxtora ... po 2 dniach - teraz bios jej nawet nie wykrywa ... a stuka dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z CAVIARAMI ostatnio niezłe modele wyszły <80GB 7200 ATA133 8MB CACHE> specyfikacja wcale nie gorsza od flagowych modeli MAXTORA i SEGATE a dają 3 lata gwarancji.

Ja uważam że jeżeli zdobyli się na utrzymanie 3 letniej gwarancji podczas gdy reszta zmniejszyła do roku to muszą być PEWNI swoich produktów.

Z mojej styrony to następnym dyskiem jaki kupie będzie właśnie CAVIAR 80GB - bo na 40BG ciut ciasno się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem za maxtora barracude 7200.7 i znowu mam strach przed kreceniem FSB :(

A czy Twój Maxtor też stukał :?:

Stukal, windows go gubil, bios potrafil go nie wykryc, a czasami to i 4 dni bez wylaczania dzialala :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem za maxtora barracude 7200.7 i znowu mam strach przed kreceniem FSB :(

nie sądzę by zaszkodziło jej wysokie fsb, kiedyś doszedłem do 51 MHz PCI na abicie BF6 tzn FSB 153 przy dzielniku 1/3 i nic się mojej baśce nie stało 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem za maxtora barracude 7200.7 i znowu mam strach przed kreceniem FSB :(

nie sądzę by zaszkodziło jej wysokie fsb, kiedyś doszedłem do 51 MHz PCI na abicie BF6 tzn FSB 153 przy dzielniku 1/3 i nic się mojej baśce nie stało 8)
Ja juz poprzednio dwie baski zabilem :( i nie wiem czy przez podniesione FSB czy tez moze mialem niefarta i dostawalem walniete dyski :( Na razie basia lezy na polce i czeka konca sesji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za oprogramowanie? jedno zcisza podobno dysk troche ... na jakiej zasadzie to dziala? to jest tylko program? czy sie laduje do romu dysku? jest jeszcze powermax - ktos tego uzywa? po co to w ogole? i do czego konkretnie poza zwiekszeniem pwer dysku co jeszcze , jakie efekty uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...