Skocz do zawartości
@MAKAR@

Modernizacja kompa -GRY

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Brakuje mi FPSów w grach.Patrze na testy gtxów260 i u mnie jest znacznie gorzej od zawsze takie mam wrażenie:)

 

Myślałem nad zmiana procka płyty itd

Zastanawiałem sie nad nowym AMD PHENOM II X6 1090T.Nigdy do podkręcania sie dobrze zabrać nie moge wiec myślałem nad przesiadką na AMD.

 

Do kompa zawita za jakiś czas gtx580(za 1300zł)

 

Obecnie:

 

q9550

dfi P45-T2RS plus

2x2gb ram goodram pro

gtx260 216 gainwarda

 

Co mi polecacie?? Intel czy AMD? Jeśli tak jaka płyta procek ,ram ;) Pozdrawiam z góry dzięki

 

Ogólnie planowałem sprzedać bebechy kupić coś innego.Grafa to osobna historia.

Edytowane przez @MAKAR@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić tego gtxa 580.Sądzisz że jak q9550 bedzie podkręcony na 4.0 to da rade z tą karta??

 

i5 będzie lepszym wyborem od AMD?? i7 opłaca sie kupować?? Wszyscy jak widzę przeważnie kupują i5 ale to chyba ze względu na cene?

Edytowane przez @MAKAR@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd ma 6 rdzeni co jest w ich przypadku tylko chwytem marketingowym, np. te same taktowanie intela a niebo lepszy intel niema nawet co porównywać bo zaraz więksi specy mnie się spytają ale zobacz ile ma pamięci cache i jaka cena itd.itp. jeśli chodzi o gry to moim zdaniem między Q9550 4.0Ghz a AMD 1090T 4.0Ghz nie będzie różnicy ale tak jak już ci to jeden użytkownik napisał jak byś tego quadzika zmienił na i5 4.0Ghz to przyrost by był może nie znaczny ale na pewno poczuł byś momenty krytyczne czyli te w których ta jedna klatka między 24 a 23 klatki robi tą wielką różnicę... W AMD jeśli chodzi o gry niema się co na razie pchać, to jest moje zdanie.

Edytowane przez Pisvino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q9550 4GHz bedzie na pewno wydajniejszy od Phenoma 4GHz , jezeli bys chcial zmienić procek to albo na i7 albo czekaj na sandy bridge . Pomiedzy i5 a q9550 przy tych samych taktowaniach nie ma za duzej roznicy w wydajnosci.

Tylko grafe zmien i kręć procka. Ewentualnie wymien na i7 albo lepiej czekaj na sandy bridge i wtedy kup o ile bedzie tego wart.

 

Jakieś dodatkowe chlodzenie na procka posiadasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...