Skocz do zawartości
tom_91

Naprawa systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z system a mianowicie podczas uruchamiania wyświetla się komunikat ze brakuje pliku /WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM i system nie może zostać uruchomiony i ze istnieje możliwość naprawy tego za pomocą płytki z windowsem i wyborem R, więc poszukałem trochę na ten temat i znalazłem 2 poradniki ale niestety dalej nie mogę sobie z tym poradzić

 

w pierwszym przypadku nie naduszam pierwszego R tylko ENTER i według poradnika system powinien wykryć mi wcześniejszą wersję windows i wtedy powinno nadusić sie R ale problem jest ze instalator nie wykrywa mi tego windowsa

poradnik 1

 

w drugim przypadku chodzi o konsole wpisuje expand g:\i386\system ale wyświetla się komunikat ze nie ma takiego pliku

poradnik 2

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj plik z c:\windows\repair:

copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
W takim wypadku rejestr będzie czysty jak po instalacji systemu -trzeba od nowa wszystko ustawić i zainstalować sterowniki urządzeń.

 

Ewentualnie przy pomocy polecenia DIR przeszukaj katalog Windows - może jest tam "LastGood", w którym będzie ostatni zapis rejestru sprzed zmian.

Trzecia opcja to wciskanie F8 przy starcie i wybór "Ostatnia znana dobra konfiguracja" - jeśli będzie ona na liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomogło

Najpierw spróbowałem z F8 i "Ostatnia znana dobra konfiguracja" ale to nie pomogło. System dalej nie wstawał, następnie spróbowałem znaleźć ten folder LastGood był on ale w nim następny folder INF a w nim dwa pliki jakieś oem40 i drugi z podobna nazwą więc nic z tego nie wyszło no i ostatecznie skopiowałem plik system z folderu repair i zainstalowałem sterowniki i jest cacy ^^ Jeszcze raz dzieki.

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez tom_91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...