Skocz do zawartości
Nick126

Ostateczny wybór. ~2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Przeszukałem trochę stron i w okolicach 2000zł znalazłem, wg. mnie najlepsze opcje i chciałbym o pomoc w wyborze. Kwestia jest taka co wybrać - lepszy proc+gorsza grafika czy na odwrót. Chciałbym prosić o rady, ew. doradzenie czegoś innego.

Moje propozycje.

Acer Aspire 5742G i3-370M Win7 FV +TORBA/MYSZ WIFI (1363078945) - Aukcje internetowe Allegro

TYTAN ACER 5741 i3 4 250 GF320 1G DDR3 HDMI Win7 (1363560566) - Aukcje internetowe Allegro

Acer 5742 5742G i5-460M 3GB 320GB HD5470 Windows 7 (1363264079) - Aukcje internetowe Allegro

Acer 5741 Core i3 4GB 320GB BT GT320M Win7 5741G (1351814529) - Aukcje internetowe Allegro

Jeszcze znalazłem prawie to samo tyle, że Asusa z tym, że trochę droższe.

Jeżeli odradzacie to dlaczego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka co wybrać - lepszy proc+gorsza grafika czy na odwrót. Chciałbym prosić o rady, ew. doradzenie czegoś innego.

To zależy. Jak nie wiadomo, do czego ten lapek, to trudno napisać coś więcej. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do grania slaby wybor. a jak do codziennego uzytku to tez mozna by cos lepszego znalezc :)

do gier:

NOTEBOOK ACER AS5552G-P322G32 (LX.R430C.003) SKLEP NEO24.PL

lub inny sklep:

http://www.x-kom.pl/...320-dvd-rw.html

procek to odpowiednik intelowskiego t4400 :) a karta to takie minimu do grania.

odpowienik i3:

http://www.x-kom.pl/...500-dvd-rw.html

jak wybierze sie slaba karte to nawet i5 nie pomoze w grach :)

 

cos ciut lepszego z intelem tez kosztuje wiecej:

http://www.x-kom.pl/...320-hd5650.html

lub:

Samsung NP-R580-JS0DPL W7HP - Laptop Samsung w RTV EURO AGD

 

multimedialny:

ELECTRO.pl - najlepszy polski elektromarket - Notebook ASUS K52F-SX223 (NAJNIŻSZY KOSZT WYSYŁKI) - WYSYŁKA 24h

Samsung R540 (NP-R540-JA03PL) - Notebooki, laptopy - Sklep internetowy Agito.pl

 

integra intela wystarcza zeby nawet starsze gry odpalic lub nowosci typu PES11 :)

 

a i ram mozna samemu taniej dolozyc, a dysk to kwestia indywidualna.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się mają te procesory w porównaniu do i3?

Komputer głównie do codziennego użytku, z nudów czasem jakieś gierki (nowości jak pójdą to ok), jakiś mały projekt w Auto/ArchiCadzie (z czasem będą bardziej skomplikowane).

Ceny 2,5k mnie już odstraszają. Pozostałe lapki też oglądałem, ale myślałem, że moje wybory były lepsze pod względem ogólnej wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

athlon to odpowienik pentium dual core t4400 ktory z grafika hd5650 nadaje sie do gier. tzn nie ogranicza jej. moj kumpel ma hd4650 i podobnym prockiem intela(ta sama ilosc cache, takotowanie),a gry calkiem ladnie mu smigaja.

phenom x3 to odpowiednik core i3. ja bym bral kompa z lepsza grafika tak bedziesz mogl zagrac w cos nawet za rok czy wiecej. na tamtych padakach to juz teraz gry na minimum chodziłyby...

phenom ma 3 fizyczne rdzenie, a coraz wiecej korzysta z tych przywilejow.

natomiast mobilne wersje i3 nie sa tak wydajne jak ich desktopowe odpowiedniki. dlatego tez sa porownywalne z nowymi mobilnymi procesorami amd.

sam mam i3m w lapku i nie czuje jakiegos niesamowitego bosta :)

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie od tych kolesi bym nic nie bral bo wprowadzaja belkot informacyjny. nic z ich opisu nie jest zwiazane z prawda. wiele razy pisalem do nich zeby sie ogarneli ale maja to gdzies. gt420 jest slabszy nawet od hd4650.

procesor to juz tylko 2 rdzenie bez 4 watkow i nie dorasta do piet i3.

tez mialem zawsze dylemat. wzialem i3 bo myslalem ze jest to wydajnosc 1:1 z wersjami desktopowymi. niestety tak nie jest. ale ciesze sie z tego co mam, jako laptop wystarcza mi do wszystkiego + jakas gierka raz na jakis czas. do prawdziwego grania i obrobki video mam phenoma x2@x4 i po nowym roku mam zamiar kupic karte. bo granie na lapku to taka ostatecznosc i wg mnie wlasnie minimum zeby sie nie wkurzac ze haczy i przerywa to karty pokroju hd4650/550v/4670/560v/565v/5650 ze wskazaniem na ta ostatnia poniewaz jest to w zasadzie 5730 tylko z nizszymi taktami gpu/mem bez zmian. wiec jest to najbardziej oplacalna karta wg mnie.

http://www.notebookc...50.23697.0.html

 

http://www.notebookc...1G.34608.0.html

tu masz testy procesora + grafika. w codziennym uzytkowaniu i grach moj laptop duzo lepiej nie wypada. syntetyki jak zawsze faworyzuja pewne sprawy.

 

masz tu porownanie:

NVIDIA GeForce GT 420M - Notebookcheck.net Tech

 

ze stajni nv to minimalnie:

gt330/gt420/gt335/gt425/gt435

 

lapka nie da sie zmodernizowac-jedynie mozna zmienic dysk lub dokupic ram. wiec bralbym cos najmocniejszego co jest obecnie.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w sklepie Komputronika i gościu zaproponował mi Asusa http://www.komputronik.pl/index.php/product/105100/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Asus_N52DA_EX026V.html

I teraz mam znowu wątpliwości :D Duża jest różnica w 5650 / 5730? Jak same porównani firm Acer / Asus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w sklepie Komputronika i gościu zaproponował mi Asusa http://www.komputronik.pl/index.php/product/105100/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Asus_N52DA_EX026V.html

I teraz mam znowu wątpliwości :D Duża jest różnica w 5650 / 5730? Jak same porównani firm Acer / Asus?

 

Mam nadzieję, że nieco pomogę. Po pierwsze primo: wybór procka w tych modelach asusa - Asus N52DA, p520 czy n830?

Po drugie primo - ogarnij wykresy wydajności kart 5650/5730 - ATI Mobility Radeon HD 5730

Po trzecie primo - masz nowego laptopa w dobrej wydajności i te parę set złotych taniej niż w VOBIS - Laptop Asus N52DA P520 2GB 500GB HD5730 1GB HDMI a podejrzewam, że po świętach będzie jeszcze taniej, chyba że nie możesz/nie chcesz czekać.

Czwarte primo ;) - recenzja tego lapka z nieco mocniejszym procesorem, ale jak można przeczytać w linku powyżej, nie ma to aż takiej różnicy i chyba nie warto dopłacać - Test Asus N52DA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jeszcze na wypowiedzi innych :)

Twoja propozycja jest tańsza o 300zł, ale ma: słabszy procesor, mniej ramu, mniejszy dysk i brak systemu. Co po zrównaniu dałoby sądzę, że nawet więcej. Ale dzięki za odpowiedź, przeglądnąłem co załączyłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...