Skocz do zawartości
slawekebi

Złożenie HTPC [1400zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Robię listę podzespołów w celu stworzenia HTPC do pokoju, gdzie będzie wykorzystywany głównie do oglądania filmów HD. Często będę chciał korzystać z internetu oraz komunikowania się i multimediów...

Chcę kupić części nowe: obudowa + podzespoły. Pomijam klawiaturę i myszę.

Kwota, jaką przeznaczam to 1400zł, zakupy będą robione w kraju (za pośrednictwem sklepów internetowych bądź serwisów aukcyjnych).

 

Poniżej podaje podzespoły złożone przeze mnie. Proszę o sprawdzenie i doradzenie czy wszystko będzie ładnie grało?

Domniemam, że się na tym znacie panowie/panie więc proszę o pomoc w skompletowaniu sprzętu...

 

Procesor

AMD Athlon II X2 250 BOX 3.0GHz S-AM3

lub

AMD Athlon II X2 260 BOX 3.2 GHz S-AM3

 

Płyta główna

ASUS M4A88T-M/USB3 AMD 880G Socket AM3

standard: mATX

zintegrowana karta graficzna: ATI Radeon™ HD 4250 GPU 1GB

 

Dysk Twardy (jestem w ich posiadaniu)

1. WD WD10EADS 1TB sATA II 32MB

2. WD WD5000AADS 500GB sATA II 32MB

 

Pamięć RAM

Kingston DDR3 1333MHz 2x2GB (PC3-10666)

 

Nie wiem jakie chłodzenie dobrać do procesora, by zmieściła się do obudowy...

Czy chłodzenie Silentium PC Spartan HE923 zmieści się w obudowie mającej 140mm*(wysokości)?

Posiadam również kartę dźwiękową Creative SB Audigy, więc fajnie było by ją również upchnąć w obudowie. Z czasem zakupię coś z rodziny Asus Xonar - chyba, że znajdę coś innego.

 

Potrzebuję dobrać:

- zasilacz - tu kompletnie nie wiem jaki dobrać

- obudowa do 500zł

 

Jeżeli zasilacz w obudowie będzie wystarczający to o zasilaczu zapominamy i możemy rozłożyć cenę zasilacza na inne podzespoły.

 

Obudowa

1. NOX HTPC Media Black 2 + Delta GPS-350AB 350W (lub 500W)*

2. NOX Live 2 Black HTPC Imon+Pilot*

Nie ukrywam, iż pilot by się przydał.

 

Pytania:

- rozumiem, że zintegrowana karta graficzna ATI Radeon HD4250 1GB na płycie głównej ASUS M4A88T-M/USB3 AMD 880G Socket AM3 w zupełności wystarczy na odtwarzanie filmów 1080p ? (wiadomym jest, że w specyfikacji produktu u producenta jest podana informacja, lecz często lubią nieco "zachwalać" swe produkty)

- czy zamknę to wszystko w w/w obudowie?

 

HTPC potrzebny mi będzie jako kino + odpalenie systemu, aby coś przeglądać internet/multimedia (na pokładzie distroo Linux'a + XBMC).

Pragnę zaznaczyć, że nie gram i nie będzie to sprzęt wykorzystywany do gier.

 

Co byście zmienili/dodali??

 

Z góry dziękuję za porady...

 

 

Z poważaniem,

Sławomir

Edytowane przez slawekebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dodam to co kupiłbym ja ze względu na to, że to HTPC i raczej zależałoby mi na wielkości tego sprzętu :P

 

AMD Athlon II x2

Asus M4A88T-I DELUXE

Goodram GR1333S364L9/2G (sodimmki)

Scythe BIG SHURIKEN

Fractal Design Array R2 Mini ITX

Fractal Design Shape - HTPC Remote Control

 

Składane w cooling.pl i morele.net a więc pewnie uda się sporo taniej. Całość to koszt 1805 zł ;/ drogo, wiem. Można by też kupić jakąś obudowę Antec np. ISK i NSK itp

 

Jeśli natomiast godzisz się na rozmiar takiej budy to można nawet normalne atx wkładać. Możesz dołożyć do 260 dla nowszej rewizji ale to tyle z zalet. RAM wystarczy 2GB i bierz najtańsze markowe. Chłodzenie zwykle to Big Shuriken właśnie, ale do NOX'ów pewnie wejdzie coś większego. Pilot fractala symuluje mysz i klawe, więc da się go zgrać z prawie każdym softem, z tym z obudową nie wiem jak jest, a to dość ważne bo jednak w olbrzymiej większości wszystko działa z założenia z windowsem i tyle. Zasilacz z jak największą sprawnością, są też fajne bq 300 i 350W czy fortrony albo S12II-330

 

 

np Antec Isk 300-65 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu np nie to:

http://mobile.e-fact.../a/b/p-C6520127

skoro masz takie male wymagania. mniejszego kompa chyba juz nie zlozysz. to model z wifi itd.

 

lub sam cos dopasuj:

Komputery stacjonarne ASRock cena - Porównanie cen w sklepach

skoro chcesz duzy i szybki dysk to wez pierwsza opcje, kup upatrzony dysk i wifi na usb(jesli jest potrzebne). koszt bedzie nieporownywalnie mniejszy a do tych celow nada sie spokojnie. nie wiem jak jest z linuxem na tym sprzecie.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja drobna rada. Jak Linux to nie k.graficzna ATI. Może być GeForce 8400/8600(dzięki temu karta graficzna przejmie od procesora zadanie dekodowania filmów w HD ;)). Ten ION od AsRock-a polecany przez gronio89 powinien być bardzo ok.

[Phoronix] NVIDIA ION Linux Performance Review

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stale już nie siedzę na linuxie, ale naprawdę ostatni problem jaki miałem był hmm 3 lata temu ? Od dawien dawna już nie słyszę o problemach z ATI na Linuxie, oczywiście poza stereotypową gadką i awersją sprzed lat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolog,

Drogi kolego. Przez ostatnie 3 lata Linux nie stoi w miejscu i cały czas się rozwija (jak zresztą na pewno się domyśliłeś:)). Korzystam z karty ATI Radeon HD4350 na Linux'ie od ~6miesięcy na otwartych sterownikach i wszystko ładnie świeci (czyt. żadnych problemów). Zamknięte też działają - sprawdzałem.

Ach te stereotypy he he

 

Przejdę do rzeczy...

Upatrzyłem już następujące podzespoły:

 

Procesor

AMD Athlon II X2 260 3,2GHz AM3

239,00zł

 

Chłodzenie

Scythe Big Shuriken SCBSK-1000

139,00zł

 

Płyta główna

Asus M4a88T-M [k.graf zintegrowana Radeon HD4250]

295,00zł

 

Pamięć RAM

Kingston 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KVR1333D3N9K2/4G

175,00zł

 

Proszę doradzić, który zasilacz będzie odpowiedni odnośnie powyższych części:

Antec EarthWatts Green 380W EA-380D

239,00zł

Antec EarthWatts Green 430W EA-430D

269,00zł

Fortron FSP350-60HLC 350W

99,00zł

 

*Obudowa (doszły dwie)

Antec Fusion Remote Black [Wymiary: Wysokość: 140 mm | Szerokość: 445 mm | Długość: 414 mm]

ew. TRACER ELEGANT TRO-423 Seria E

 

Złożone w sklepie ProLine.pl

Na tę chwilę procesor, chłodzenie, płyta główna, ram wynosi 848,00zł (cena produktów)

 

Jak Wam się to widzi?

 

* - poza sklepem proline.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiales co koledzy napisali

 

koledzy nie polecaja NV do linuxa dlatego ze ATi ma problemy pod tym systemem tylko dlatego ze u Ati nie uswiadczysz czegos zwanego VDPAU

 

jest niby odpowiednik od ATI X-Video Bitstream Acceleration - Wikipedia, the free encyclopedia ale jak ostatnio patrzylem nie bylo z nim kolorowo

 

wiec koledzy polecaja NV dla dekodowania HD tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zastanowiłbym się poważnie nad tym czy 4 GB ram są naprawdę potrzebne. 2 spokojnie dadzą rade.

Zasilacz może być 350W(byle markowy-ten Fortron jest jak najbardziej ok).

I tak jak mówi Pietia(lania) warto wziąć NV dla VDPAU. Szczególnie jeżeli chcesz odtwarzać filmy HD.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie jest taki super, nie posiada certyfikatów potwierdzających sprawność, wentylator 8cm nie da nam bezgłośnego zasilacza. Jest on warty 49zł albo nawet nie. Są nowe, wysoko sprawne fortrony/seasoniki za znośne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz grał to moim zdaniem pakowanie się w "dorosły" komputer jest trochę bez sensu.Priorytetem powinna być cisza i energooszczędność. Coś na platformie ION ,ostatecznie poszukać płyty/proca pod kątem uderclockingu, a i pamiętać trzeba, że bobcat jest tuż tuż za rogiem.

Edytowane przez 123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...