Skocz do zawartości
Utek

xp 1700 aiuga

Rekomendowane odpowiedzi

odebrałem procka dziś ze sklepu, po pierwszych testach zapowiada się obiecująco, ale pojawiają się pewne problemy, po 1 jestem początkujacym podkręcaczem, przeleciałem forum ze dwa razy w stecz i nazad i zauważyłem że powyżej jakiegoś FSB nalezy podnieść napięcie. Porównując wyniki różnych ludzi postanowiłem podnieść napięcie powyżej mnożnika 160 bo i tak komp nie chciał wstać. ku mojemu zdziwieniu wstał dopiero przy 1,6 natomiast przy fsb 173 potrzebowałem napięcia 1,65 i dotego komp się zaraz zwiesił, widziałem że większość z was przy v 1,65 spokojnie smiga na FSB 180, czy problemem może być płyta główna (naprzykład zaniżać napięcie) mam chaintech 7njs zenith, nie wiem jaka jest granica podnoszenia napięcia proca, a nie chcę go zjarać. do ilu mogę podnieść napięcie. Mój problem wynika też po trochu z tego, że o tej płycie nie jest za dużo na forum. To moje dotychczasowe wyniki, jeżeli chodzi o temperaturę procka to wygląda zajebiście wiatrak mam TT volcano 9 ustawiony na 3,800 obrotów. Temperatura mierzona po kompletnym tescie 3Dmark03

 

Test 1466 133mhz 37C v def standard

Test 1596 145mhz 37C v def

Test 1707 156mhz 37C v def

Test 1763 163mhz 38C v 1,6

 

pamięci mam ddr hyperx2700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fak :| wiedziałem, że coś jest nie tak, niestety nie miałem za bardzo wpływu na typ procka jaki dostanę, czyli padlina i nic z tym sie dalej nie da wyciągnąć, ech z resztą spróbowałem wczoraj na fsb174 i nawet z napięciem 1,75 nie wstał. Niestety mam ten problem że nie mogę kupić proca na alegro bo muszę mieć fakture, kupuje u gościa gdzie mam ceny niższe niż w Actionie ale nie mam wpływu na model który dostanę.

 

ble :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...