Skocz do zawartości
SACZI

Mobo, RAM, procek i grafika - 1000-1300PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę kupić te 4 podzespoły do komputera w podanym przedziale. Dokładne rozeznanie w rynku straciłem gdzieś pod koniec "panowania" Socket A (bo i na takim sprzęcie jeszcze pomykam   :rolleyes:).

Przeczytałem test tanich platform na Pclab, wczoraj pozbierałem oferty w sklepach i w tej chwili "zestaw" tak się klaruje:

1. Radeon 5670

2. 2x2GB RAM DDR3 Good Ram

3. procek

4. Płyta główna

I tutaj nie wiem co dalej...

Proponowano mi opcje Phenom II X2 550/Athlon II 640 + Gigabyte GA-770TY-D3L i jakiś zestaw Intela na s775 (wywód sprzedawcy był ciekawy, jakoby AMD sprzedawało gorsze jakościowo podzespoły )

 

Osobiście nie upieram się przy żadnej platformie, chociaż po cichu faworyzuję AMD z powodu, że nie zmieniają tak często podstawek jak Intel. Komputer ma działać bezproblemowo przez kilka lat.

 

Jeden jeszcze warunek musi spełniać: zasilacz Chieftec 400W powinien podołać temu zestawowi nawet po ewentualnym overclockingu procesora, bo nie zamierzam go wymieniać.

 

Proszę o propozycję płyty głównej i procesora oraz pomoc w doborze platformy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Socket 775 jest już reliktem przeszłości, który zalega na półkach, więc czego się spodziewałeś? Jutro skocz a usłyszysz, że lepiej to niż 1156 ;)

2. Oczywiście, pudełka są z teORT: ORT: ktury, a instrukcja z papieru. Nie polecam AMD ciach!o ciach!o ciach!o spam spam spam spam.

3. Podaj dokładnie fundusze na te dwa podzespoły tj MoBo i CPU a się napisze ;) Przy czym na 100% będzie to platforma AM3.

4. Ram 1333 CL9 najtanszy markowy

5. 5670 w cenie? Jako że często 4850 jest w cenie 5670 to jest duużo lepszą opcją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock M3A770DE 220zl

AMD Athlon II X3 445 260zl

Kurcze, jakoś nie mam przekonania do ASRock'a, ale wiem, że na forach już od jakiegoś czasu jest polecany.

 

To samo z procesorem 3 rdzeniowym. Szczerze mówiąc, biorę pod uwagę 2 rdzeniowce i ewentualnie 4 rdzeniowe procki.

 

1. Socket 775 jest już reliktem przeszłości, który zalega na półkach, więc czego się spodziewałeś? Jutro skocz a usłyszysz, że lepiej to niż 1156

Jasne, że to relikt, dlatego jakbym brał Intela to i5 ewentualnie i3 z zegarem powyżej 3 GHz. Tylko, że kompletnie nie mam rozeznania w tej platformie.

 

Na domiar złego na horyzoncie s1155...

 

...  Nie polecam AMD?

Jak rzeczywiście są ku temu przesłanki, to proszę pisać.

 

3. Podaj dokładnie fundusze na te dwa podzespoły tj MoBo i CPU a się napisze ;) Przy czym na 100% będzie to platforma AM3.

1000-1300 na wszystkie 4 elementy. Więcej kasy w ten komputer inwestować po prostu nie zamierzam.

 

 

4. Ram 1333 CL9 najtanszy markowy

GoodRam jest chyba OK.

 

 

5. 5670 w cenie? Jako że często 4850 jest w cenie 5670 to jest duużo lepszą opcją.

Ale 4850 chyba jest bardziej prądożerny, bo inny proces technologiczny, więc wydaje mi się, że odpada. Poza tym to nie tylko "stacja gier", ale drugi komputer, taki uniwersalny.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram może być. Płyty AsRock'a są obecnie w miarę dobre i niedrogie.

Zasilacz da radę z HD4850.

HIS Radeon HD 5670 IceQ 512 MB Review - Page 26/32 | techPowerUp

http://www.anandtech.com/bench/Product/120?vs=188

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była ironia mająca na celu wskazania bezsensowność argumentu stwierdzającego, że są z gorszych elementów.

4850 jest wydajniejsza i nie jest szczególnie prądożerna.

ASRock produkuje płyty o bardzo dobrym współczynniku ceny do jakości i oferowanych możliwości. Są to też płyty sprawdzone, bo polecane drugi a często już trzeci rok (niektóre) natomiast przy nowych konstrukcjach tak pewne jak i wszystkie inne.

Gdyby Intel produkował x3 to byłby to hit i świetny pomyśl, ale jako że zrobiło to AMD panuje ogólne stwierdzenie że to jakiś cudak. Trzy rdzenie no nie x2 z doklejonym czymciś tylko pełnoprawne trzy rdzenie, które niewiedzieć czemu wyglądają dziwnie wśród wielokrotności dwójki tj 4, 6, 8 itd W każdym razie x3 oferuje znacznie więcej niz dwa rdzenie np w grach takich jak UT2 i GTAIV czy przy odtwarzaniu filmów albo pracy w szczególnych programach. Kolejna sprawa to "szeroka oferta" x3 czyli prawdopodobieństwo odblokowania 4 rdzenia i/lub pamięci trzeciego poziomu (cache L3). Jeśli tylko mamy fundusze potrzebne do dołożenia względem x2 to warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była ironia mająca na celu wskazania bezsensowność argumentu stwierdzającego, że są z gorszych elementów.

No ale każdemu zdarzają się wpadki, więc może pojawić się jakaś seria procesorów z błędem, lub ewentualnie jakieś felerne sterowniki chipsetu .. itd.

 

 

 

Goodram może być. Płyty AsRock'a są obecnie w miarę dobre i niedrogie.

Zasilacz da radę z HD4850.

HIS Radeon HD 5670 IceQ 512 MB Review - Page 26/32 | techPowerUp

http://www.anandtech...duct/120?vs=188

 

...

4850 jest wydajniejsza i nie jest szczególnie prądożerna.

ASRock produkuje płyty o bardzo dobrym współczynniku ceny do jakości i oferowanych możliwości. Są to też płyty sprawdzone, bo polecane drugi a często już trzeci rok (niektóre) natomiast przy nowych konstrukcjach tak pewne jak i wszystkie inne.

Gdyby Intel produkował x3 to byłby to hit i świetny pomyśl, ale jako że zrobiło to AMD panuje ogólne stwierdzenie że to jakiś cudak. Trzy rdzenie no nie x2 z doklejonym czymciś tylko pełnoprawne trzy rdzenie, które niewiedzieć czemu wyglądają dziwnie wśród wielokrotności dwójki tj 4, 6, 8 itd W każdym razie x3 oferuje znacznie więcej niz dwa rdzenie np w grach takich jak UT2 i GTAIV czy przy odtwarzaniu filmów albo pracy w szczególnych programach. Kolejna sprawa to "szeroka oferta" x3 czyli prawdopodobieństwo odblokowania 4 rdzenia i/lub pamięci trzeciego poziomu (cache L3). Jeśli tylko mamy fundusze potrzebne do dołożenia względem x2 to warto

 

 

 

 

Reasumując, AMD Phenom II X2 555 BE i ASRock M3A770DE będą dobrym połączeniem z R5670 (4850 odpuszczam)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dopłacać 30 zł do wersji mającej 0.1 Ghz więcej? Lepiej Phenoma X2 550 BE.

AMD Phenom II X2 550 Black Edit /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/ [HDZ550WFGIBOX] - 299zł : Esc.pl

Procesor AMD Phenom II X2 550 Black Edition 3.1GHz (Callisto,85W,AM3) (HDZ550WFGIBOX) w Morele.net

 

Karta będzie dobrym wyborem.

Edytowane przez Nicramer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...