Skocz do zawartości
booodziowy

Problem z ASUS ATI RADEON EAH5770 CuCore IGB DDR5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem nowy komputer z firmy esc. Troszkę brałem z Waszej strony z konfiguracji, troszkę sam.

Kupiłem coś takiego :

Thermaltake V4 okno (b/z)

AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/

AMD Phenom II X2 555 Black Edit /3.2GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

Asus Radeon HD5770 CuCore 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

LG W2053TQ-PF (16:9, 2ms, DVI, Black)

 

Instalowałem sterowniki i z płyty dostarczonej i z internetu ze strony ASUSa. Zainstalowane wszystko ładnie, karta dobrze umocowana na złączu PCI-E. Włączam jakąś gierkę ( w moim przypadku pod reką miałem Tonego Hawka American Wasteland ). Gra się włącza, przechodzi intro, wchodzi do menu i nagle JEDNA WIELKA ŚCINA. Nic nie mogę zrobić. Monitor robi się czarny i po chwili wyskakuje mi blue screen. Sprawdzałem w evereście i w menadzerze - karta jest wykrywalna. Włączam 3dmark'a i to samo. Nawet się nie odpala a już jest zawiecha, procesor zaczyna głośniej pracować a ja nic nie mogę zrobić i ponownie wyskakuje blue screen z jakimś powodem dump.

 

Proszę o pomoc bo męczę się z tym od 2 dni ... Był to długo wyczekiwany komputer a teraz odstawia mi takie rzeczy ;(

Co może być problemem?

 

Pozdrawiam,

booodziowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kształtują się temperatury? Czy wszystkie kable są podłączone? Być może jakiś ekspert z esc zapomniał przesmarować procesora pastą...

 

Jeżeli potrafisz (i chcesz), odkręć płytę główną i złóż komputer na pająka, tj. na biurku, bez obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury prawidłowe, kable również podłączone (oprócz cross fire). Komputer składałem w domu ja razem z bratem, pastę daliśmy na procesor

 

*temperatura karty 28*C

 

 

 

Zgłosić reklamację karty graficznej do esc? Czy może wina nie leży w karcie a gdzieś indziej ?

Edytowane przez booodziowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij np. OCCT i monitoruj temperatury podczas trwania testu (gpu i cpu). Jak są za wysokie (więcej jak 85 załóżmy) to go szybko wyłącz. Do temperatur CPU fajny jest program Coretemp albo Speedfan. Składaliście kiedyś już komputer od nowa? System rozumiem po formacie od nowa zainstalowany? Sterowniki tylko ze stron producentów. Wgraj najnowszy bios do płyty głównej. Poszukaj na forum, może ktoś już miał taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...