Skocz do zawartości
swietekkk

Router pod neo - tani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuje Waszej pomocy w wyborze routera dla sieci domowej. Nie znam się całkowicie na tym.

Internet - neostrada. Do routera będzie podłączony PC kabelkiem, laptop wifi, oraz telefon tez przez wifi, w przyszłości może być jeszcze jeden PC kabelkiem, lub laptop wifi. Router będzie w odległości od lapa ok. 7-9m, podłoga oraz ściana. Niedaleko miejsca w którym będzie mój router jest inny, czy nie będą się gryzły?

Zależy mi, aby można było zrobić tak, żeby na PC było zew. IP.

 

Jeśli są jeszcze jakiś informacje potrzebne to podam.

 

Cena - najtaniej jak się da.

 

Pozdrawiam i dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje coś pokroju Pentagram Cerberus P 6331-42 NOWY NEOSTRADA WIFI (1369076458) - Aukcje internetowe Allegro

Sam w taki się zaopatrzyłem i wszystko wmiare dobrze współpracuje . Jak dobrze popolujesz to okolice 50 zł z gwarancją sporą.

Pamiętaj szukasz Routera z ADSL/+ i Annex A

Dodatkowo są to routery bardzo przyjazne w obsłudze i konfuguracji .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, który nie ma pojęcia jak ja, polecił mi PENTAGRAM P 6331-4A. Posiada ten router i mówił, że jest bardzo dobry, wszystko chodzi ok. Czytam opinie i zdarza się, że router się rozłącza z ADSL przy połączeniu laptopa przez WiFi. Trochę mi to nie pasuje, bo jeśli przy każdym połączeniu z WiFi się rozłącza, to mnie zabija jak będę się łączył telefonem ;pp Jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PENTAGRAM P 6331-4A

 

Też właśnie nad nim myślę. ... czyli w Pentagramie są problemy z rozłączaniem, a w Linksys WAG120N-EE jest (to wyczytałem) problem z przegrzewaniem ... :/ Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Pentagram od 2.5 roku. Cudo technik to na pewno nie jest, ale działa stabilnie nie zrywa połączenia, wifi działa bardzo dobrze, nie traci sygnału itd. Podłączony do niego jest jeden komputer stacjonarny kablem, drugi po wifi i do tego jeszcze 2 laptopy po wifi. Zasięg wifi w domu ok, router stoi na piętrze na dole net śmiga z maxymalną prędkością.

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo technik to na pewno nie jest,

 

Czy pisząc to zdanie miałeś na myśli jakieś konkretne wady, które Ci w nim przeszkadzają ?

 

Po tym co napisałeś (ogólnie, nie mam na myśli cytowanego zdania) jestem bliższy jego zakupu (skoro nie zrywa połączenia ... np. kiedy łączę się przyniesionym telefonem poprzez wifi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z nim jedną przygodę ponad rok temu. Łapał synchronizację po czym po ~2min się rozłączał i łapał ją od nowa i tak w kółko (nie była to wina operatora). Twardy reset, nowe ustawienia nic nie dały. Wysłałem go na serwis, wrócił po 4 tygodniach z karteczką, że router jest nie uszkodzony i działa prawidłowo. Podłączyłem go od nowa ustawiłem i śmiga do dziś.

 

A co do cuda techniki, to nie ma za dużo funkcji np. podziału łącza na sztywno, dobrego przydzielania pakietów QoS, regulacji SNR Margin (to akurat mało, który router ma), USB itd. Po prostu zwykł router bez bajerów i wodotrysków. Na rynku są lepsze i gorsze produkty, jeżeli masz np. słabe parametry na linii i chcesz wyciągnąć z niej maksymalny transfer godnym uwagi jest Netgear DGN2000, DG834Gv4, DG834GT, ale jeżeli nie wymagasz od routera wiele wystarczy pierwszy lepszy TP-Link czy taki Pentagram.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do cuda techniki, to nie ma za dużo funkcji np. podziału łącza na sztywno, dobrego przydzielania pakietów QoS, regulacji SNR Margin (to akurat mało, który router ma), USB itd. Po prostu zwykł router bez bajerów i wodotrysków. Na rynku są lepsze i gorsze produkty, jeżeli masz np. słabe parametry na linii i chcesz wyciągnąć z niej maksymalny transfer godnym uwagi jest Netgear DGN2000, DG834Gv4, DG834GT, ale jeżeli nie wymagasz od routera wiele wystarczy pierwszy lepszy TP-Link czy taki Pentagram.

 

Szukam właśnie czegoś co lepiej sobie poradzi na gorszej linii. ... na co pozwala regulacja SNR Margin? Dzięki za te przekładowe Netgear - już się zabieram do czytania

 

godnym uwagi jest Netgear DGN2000

 

Czy Netgear DGN2200 nie jest lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DGN2200 jest na innym chipsecie, niż DGN2000 i nie da się do niego wgrać alternatywnego oprogramowania DGTeam, które pozwala na regulację SNR Maring. Regulacja tego parametru pozwala wycisnąć z linii telefonicznej maksymalne możliwości. Do stabilnej synchronizacji internetu większość modemów/routerów potrzebuje na Marginesie okolice 8db, a regulacja tego parametru pozwala na jego obniżenie do wartości 2-3db przy zachowaniu pełnej stabilności. Dzięki temu można uzyskać wyższą synchronizację na linii. Routery Netgeara które wcześniej wymieniłem są na chipsecie Broadcom podobno najlepszym pod ADSL do tego można wgrać do nich alternatywne oprogramowanie DGTeam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja tego parametru pozwala wycisnąć z linii telefonicznej maksymalne możliwości. Do stabilnej synchronizacji internetu większość modemów/routerów potrzebuje na Marginesie okolice 8db, a regulacja tego parametru pozwala na jego obniżenie do wartości 2-3db przy zachowaniu pełnej stabilności. Dzięki temu można uzyskać wyższą synchronizację na linii.

 

Tzn. wyższy transfer?

 

ps. jak wygląda kwestia odcięcia nadajnika/odbiornika wi-fi ? - jest jakiś przycisk który nacisnę i go wyłączy kiedy chcę? - to wydaje mi się przydatne.

 

Kolejna kwestia to jak wygląda sprawa zmiany IP - czasem chcę ściągnąć 2 pliki z serwera typu rapidshare i nie chcę oczekiwać aż mi łaskawie minie np. kilkadziesiąt minut (!!!) bym mógł pobrać kolejny - jak zmusić najwygodniej router by ponownie się połączył? Obecnie na speedtouch którego mam klikam rozłącz, połącz i efekt jest taki jakiego oczekuję ... ale przy routerze jak mniemam trzeba będzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak wyższy transfer.

2. W Pentagramie nie ma takiego guzika, aby wyłączyć wifi trzeba wejść w opcje routera z poziomu przeglądarki www i zaznaczyć deactived AP.

3. Możesz guzikiem, który znajduje się w routerze odłączyć zasilanie i włączyć je z powrotem albo z poziomu przeglądarki www zrobić restart routera. Po obu zabiega zmieni się zewnętrzne IP neo i możesz sobie ściągać dalej. W niektórym programach do ściągania są wbudowane narzędzia to autorestartu modemów/routerów po każdorazowym ściągnięciu parta, ale czy działa to z routrem pentagram nie wiem, nigdy nie stosowałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz lepszy router to bierz DGN2000, to sprawdzona konstrukcja, pozatym jak kolega wspomniał soft od dgteam czyni cuda. :P DGN2200 jest nieco nowszy i nie do końca wiadomo, jednak ma port USB więc to jest jego atut - podłączasz jakiś dysk zewnętrzny itp. Pozatym, bez złośliwości oczywiście, ale wyżej masz prawie 40 stron tematu o routerach więc warto tam zajrzeć. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już sam nie wiem. Wydaje mi się, że Pentagram mi wystarczy. Jednak piszecie, że DGN2000 wyciągnie więcej z linii. Z mojej nie ma za bardzo co wyciągać, bo mam tylko 2Mb (mb? MB? nie wiem które jest prawidłowe), a dokładniej to będę miał, aktualnie lecę na 1Mb. Dlatego nie wiem czy jest sens kupić DGN2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będzie wykorzystywał dodatkowych opcji, które posiada DGN2000, to po prostu kup najtańszy router z wifi pod neostradę, czy to będzie tp-link, pentagram czy innej firmy to już za dużej różnicy nie ma. Kupujesz, konfigurujesz, zapominasz że istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że padnie. :-D Sam polecam w tej chwili znajomym netgear, bo działa jak marzenie, a inne tutaj np 2 d-linki (upierdliwie się resetowały), wcześniej pentagram (padł..) nie dały rady, więc po prostu nie zalecam nikomu, mówiąc o swoich doświadczeniach. Ale co mogę gadać, mam notebooka della, a niektórzy gadają, że po co mi dell, tylko przepłacam, ale ja na nim działam bez usterek długi czas, a oni w serwisie byli już nie raz. Tym poetyckim zakończeniem napomknę, sam zdecyduj, bo się potkniesz.

Edytowane przez obiGC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na TD-W8950ND? Znajomy informatyk mi go polecił.

Albo TP-Link TD-W8901G ?

 

Byłem zdecydowany na Pentagram, ale u mnie nie jest dostępny, więc szukam jakiejś alternatywy.

Edytowane przez swietekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Ci wystarczy TD-W8901G do prędkości 2mb jaką posiadasz. Standard N przydaje się przy prędkościach neostrady 20mb, aby uzyskać pełną prędkość ściągania poprzez wifi do tego trzeba mieć jeszcze kartę wlan z standardem N. Cenowo TD-W8901G wychodzi o wiele lepiej i sporo w sieci o nim pochlebnych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak już kupować to nie po to by za rok-dwa znowu kupować ;)

 

Mnie tylko martwi że ADSL+ kończy się już na 24 M-bit/s (i w praktyce nawet to może to być trudne do uzyskania).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę 20mb neostradę na linii telefonicznej ma chyba tylko jakiś % wszystkich użytkowników neostrady. Na razie TP testuje technologię VDSL2, ale za nim to zostanie wdrożone w życie na szeroką skale to kilka dobrych wiosen minie. Moim zdaniem nie ma, co przepłacać do routera z N przy neostradzie 2mb chyba, że autor ma możliwość i chęć przejścia na 20mb, wtedy warto rozważyć tą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale 20mb odpada, nie wiem czy jest nawet 6mb, przynajmniej jakieś 3-4 miesiące temu max to było 2mb.

 

Chciałem kupić Pentagram, ale nie mogę go znaleźć w sklepach. TD-W8901G kilka razy widziałem. Jeszcze poczytam o nim, ale w miedzy czasie będę jednak szukał Pentagrama.

 

Edit: Teraz każdy router ma możliwość... przepisania? zew. IP na PC?

 

Dowiedziałem się, że jeśli ma się dobre parametry linii to warto go wziąć, jeśli nie to lepiej kupić 8910 lub 8960. Jak można sprawdzić te parametry i je ocenić?

Edytowane przez swietekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry linii możesz sprawdzić we właściwościach modemu/routera zazwyczaj tam gdzie masz informację o połączeniu. Szukaj takich zagadnień jak SNR Margin, Line Attenuation, Modulation, Data Rate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry linii możesz sprawdzić we właściwościach modemu/routera zazwyczaj tam gdzie masz informację o połączeniu. Szukaj takich zagadnień jak SNR Margin, Line Attenuation, Modulation, Data Rate.

 

I jakie wartości są dobre a jakie kiepskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższy SNR Margin tym lepiej. Im niższy Line Attentuation tym lepiej. Modulation to jest rodzaj modulacji najlepiej ADSL2+ (pozwoli na 20mb). Data Rate poziom synchronizacji na linii im więcej tym wyższa prędkość. Dobre parametry to np. SNR ~40db, Attentuation ~10db, a kiepskie np. SNR 10db, Attentuation 50db, ale SNR zależny jest od obecnie posiadanej prędkości łącza, im wyższa prędkość tym SNR mniejsze, a także rodzaju Modulacji. Polecam lekturę na google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że dostęp do konfiguracji routera poprzez WWW jest chroniony hasłem ... co jeśli zapomnę tego hasła w takim DGN2000 lub 2200 (oczywiście wprowadzam swoje hasło wcześniej więc pomysł by wpisać hasło z instrukcji nic nie da)? Bo z tego co widzę Linksys mają przycisk reset który powinien resetować pamięć ... a Netgear widzę nic nie mają.

 

 

...

 

Rozwiązane: przeczytałem w instrukcji na stronie www producenta że reset znajduje się pod spodem

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że dostęp do konfiguracji routera poprzez WWW jest chroniony hasłem ... co jeśli zapomnę tego hasła w takim DGN2000 lub 2200 (oczywiście wprowadzam swoje hasło wcześniej więc pomysł by wpisać hasło z instrukcji nic nie da)? Bo z tego co widzę Linksys mają przycisk reset który powinien resetować pamięć ... a Netgear widzę nic nie mają.

 

A jak sądzisz do czego służy przycisk z tyłu routera "restore factory settings" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie sorry. :)

Doczytałem, faktycznie masz rację.

9. How to reset the router?

Press and hold the two push buttons on the side for 1 second to reset the router. Press the reset button for more than 5 seconds to trigger a reset to factory default settings.

 

source:

DGN2200 FAQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...