Skocz do zawartości
ZeRT

Modernizacja leciwego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się serdecznie przywitać.

 

Mam ogromną prośbę, już jakiś czas temu wypadłem z obiegu i kompletnie nie wiem co jest co w branży.

 

Mój obecny zestaw wygląda następująco

 

e1200 @ 3200Mhz

P43Twins1600

ati 3780X2

2GB ddr2 kingstone 6400

 

Na modernizacją mam max 500zł i jeden cel, żeby w miarę normalnie chodziła mi Arma II (w tej chwili bez względu na ustawienia grafiki tnie się niemożebnie)

 

Pozdrawiam,

ZeRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdybyś zakupił powiedzmy Q6600 do swojej HD3870x2 to bez podkręcania GPS400A działałby na 90% swoich możliwości co na dłuższą metę mogłoby się nie sprawdzić...

 

Dlatego rozważ 3 możliwości:

- kup nowy zasilacz, potem Q6600 z jakimś solidnym coolerem i kręć (rachunki za prąd w stosunku do wydajności b.duże)

 

- sprzedaj HD3870x2, kup np. HD5750 413zł (w zależności ile kasy dostaniesz za 3870x2), Q6600 i kręć do woli na starym zasilaczu z dużo niższą temperaturą w obudowie ;)

w przyszłym roku dokupisz jeszcze 2gb ramu jak ceny pójdą w dół i styknie na 2latka porządnej gry :)

 

- wstrzymaj się z modernizacją, dozbieraj kasę, sprzedaj starą platformę i zainwestuj w nową (Styczeń/Luty/Marzec najlepsza pora na zakupy w roku) :)

Edytowane przez frozenpl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Procesor już dotarł i po drobnych bojach z montarzem chłodzenia (to niesamowite złożyłem przeszło 50 różnych zestawów na 5 różnych generacjach platform i nigdy nie miałem z tym tak dużego probleumu jak z tym egzemplarzem... eh starzeję się), odpaliłem całość i zaniepokoił mnie nowy zapach... okazało się, że to zapach dobrze nagrzanego zasilacza, 400W chiefteca nie daje rady na lini 12V pokazuje 9,3V i jest to niechybnie znak tego, że bidak się kompletnie nie daje co z resztą przewidzieliście.

 

Teraz pytanie co kupić? Na allegro wiszą dwa tagany TG500-U33 czy warto się nimi zainteresować? Jeden z nich ma cenę 179zł kup teraz i w porównaniu z nowymi zasilaczami jest to bardzo atrakcyjna cena jeśli brać pod uwagę osiągi. Plusem jest też 8 pinowa pga, którego domaga się mój 3870x2. Może zamiast urzywanego jest coś lepszego w cenie około 200zł? Może lepiej nowy BeQuiet PurePower L7 530W 80+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby być też Fortron FSP700-80GLN(stały za 130-150zł), ale w tej chwili nie widzę ich na allegro - ma 50A na 12V, 2xpcie też jest, niektóre mają i eps. Tu masz taką moją mini "recke".

 

Ile ten twój szef ma A na linii 12V ? Mi Amacrox 450PNF(29A/12V - 348W) dawał rady(prawie równę 12V - 12.03V podczas GTA4) z q6600+oc(niskie vcore) i HD4870.

EDIT: W zasadzie powinienem zapytać o obciążalność linii 12V(Watt), jak wiadomo linii się nie sumuje. Z tego co znalazłem na stronie chiefteca to wynosi ona 360W więc całkiem sporo i teoretycznie o ile jest sprawny powinien jako tako dawać radę. W każdym razie przy takich napięciach i zapachu nie ma nad czym myśleć tylko wymieniać...

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy kręconym celeronem, a q6600 na stock jest różnica tylko kilkadziesiąt wat, więc i tak ten zasilacz do tej pory działał na styk (wadliwy).

 

Z nowych mocnych zasilaczy za 200zł dostaniesz Fortron FSP500-60GHN.

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa wstawiłem na szybko Corsair HX520W i odczyty na lini 12V są jeszcze gorsze napięcie pływa między 8,02V a 10,2V w zależności od obciążenia. Jednak zasilacz się aż tak bardzo nie grzeje. Może to kwestia płyty głównej?

Jeśli to nie jest problem ze resztą zestawu to w co mam się ładować w 600W?!

Edytowane przez ZeRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by się nie sfajczył ale na pewno coś by nie działało prawidłowo. Prawdopodobnie by w ogóle nie wstał...

Teraz kiedy o tym napisałeś odpaliłem sobie inny program niż SIW, mianowicie Speedfan. Ten dla odmiany pokazuje 12,14V na +12V czyli prawidłowo. Teraz tylko zmiana chłodzenia i jesteśmy w domu...

 

Bardzo dziękuję za pomoc. Zdecydowałem się na BeQuiet PurePower L7 530W 80+ mam nadzieje, że go nie skopce razem z resztą zestawu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...